Review + Hodnotenie: Barcelona – Manchester United 1:0

60

Dnes v noci o 1:30 SEČ sa odohral posledný priateľský zápas Manchestru United v rámci Tour po Amerike. Súperom mu bola slávna Barcelona, ktorá po góle Neymara dokázala tento veľmi prestížny zápas (pre amerického fanúšika bezpochyby) vyhrať výsledkom 1:0.

Ani v tomto zápase Mourinho neurobil inak a v polčasovej prestávke urobil viacero striedaní, a tak aj v tomto článku krátke review a hodnotenie rozdelíme do dvoch polčasov.

Zápas sa začal vo veľmi svižnom tempe, a to z oboch strán. Iniciatíva sa striedala zo strany na stranu a nám robil problém najmä kvalitný pressing súpera. Barcelona vynikala v kombinácii a tiež v jednoduchom prechode našim stredom ihriska, kde najmä Carrick (napriek skvelej pozičnej hre) rýchlostne nemal šancu. Videli sme aj mnoho faulov a zbytočných strát lôpt pri snahách o rýchle protiútoky. Aj my sme si dokázali v polčase nájsť silnejšiu fázu, no gólu sme sa nedočkali. Naopak, po chybe Valenciu a jeho nedôraze sa presadil Neymar. Po góle sa hra vyrovnala, keď najmä súper prestal vyvíjať tlak. Hrali sme kompaktne v bloku a súperovi s kvalitnejšou polčasovou zostavou sme už nič nedovolili.

David De Gea – Niet mu čo vyčítať, môžeme mu len a len ďakovať, že to v polčase nebolo o tri góly. Zaskvel sa najmä pri skvelom pokuse Suaréza. Hráč prvého polčasu.

Antonio Valencia – Na môj vkus bol dnes veľmi za očakávaniami. Nepodnikal útočné prieniky, dokonca sa nechal odtlačiť pri góle súpera. Prvý polčas bol naozaj slabý.

Victor Lindelof – Bol neporovnateľne lepší ako v zápase s Realom. Stále na ňom ale bola vidieť neistota, no som presvedčený, že s ďalšími zápasmi výkonnostne porastie.

Chris Smalling – Dával si pozor pri kolmiciach súpera, loptu niekoľkokrát kvalitne odvrátil. Stále to však nie je ten Chris zo sezóny s van Gaalom.

Daley Blind – Bezpochyby najhorší hráč polčasu. Rýchlostne vôbec nestíhal, nebol ani presný v prihrávkach a jeho centre skutočne nestoja za reč. Dúfajme, že Mourinho má záložný plán a zázračné tabletky pre Shawa.

Paul Pogba – Snažil sa o dirigovanie hry, poslal niekoľko svojich skvelých lôpt a ak je na lopte on, súper má veľké problémy. Zaujal parádnou strelou z veľkej vzdialenosti, ktorou brankára Barcelony poriadne vystrašil.

Michael Carrick (C) – Kapitán dnes možno pozične hru zvládol, rýchlostne už však nemá šancu. Aj kvôli tomu sme stred poľa prehrali.

Henrikh Mkhitaryan – Po dvoch veľmi dobrých zápasoch z úvodu tour prišli teraz výkonnostne veľmi slabé. Dnes nie je čo hodnotiť, okrem jedného pokusu o zakončenie bol podpriemerný.

Jesse Lingard – Opäť toho veľa nabehal a snažil sa o zakončenie, ktoré však do brány nevošlo. V posledných dvadsiatich minútach polčasu však herne odišiel.

Marcus Rashford – Dnes hral skôr individuálne. Bol rýchly, technicky zdatný, no výsledok to neprinieslo. Zahrával naše dnešné rohy.

Romelu Lukaku – Zapájal sa do kombinácie a chodil po lopty aj hlbšie do poľa. Niekoľkokrát sa kvalitne zapojil aj do defenzívy, no škoda, že sa nedokázal presadiť v ofenzíve.

Úvod polčasu bol vyrovnaný, v ktorom sa obe strany po striedaniach herne oťukávali. Našou slabinou bolo najmä veľmi jednoduché strácanie lôpt a nepresnosť pri snahe o prechod do protiútoku. Nevyvarovali sme sa ani zbytočným faulom v okolí pokutového územia. Dominancia novej stopérskej dvojice Bailly – Jones bola však viditeľná a súperovi sme nič vážne nedovolili. Ba naopak – herne a hlavne z hľadiska gólových šancí sme si toho vypracovali veľmi veľa. Šance Martiala, najmä zo záveru zápasu, sa, bohužiaľ, neujali, a tak zápas skončil výsledkom 1:0 v prospech Barcelony.

Sergio Romero – V druhom polčase si zachytal Sergio a nadviazal na výkon De Geu z prvého polčasu, aj keď mal oveľa menej práce. Zaskvel sa pri zákroku po šanci Alcásera.

Antonio Valencia – Naskočil aj do druhého polčasu, no okrem jedného prieniku a veľmi nepresného centra nič nepredviedol. Na posledných niekoľko minút prišiel na jeho miesto Axel Tuanzebe, ktorý mal prsty aj v poslednej veľkej šanci zápasu, keď sa k strene napriahol Martial.

Eric Bailly – Skvelý výkon tohto stopéra, ktorý si pripísal veľké množstvo výborných defenzívnych zákrokov a na svojom poste bol dominantným. Hra s Jonesom mu sedí.

Phil Jones – Tak ako Eric, aj on podal výborný výkon, skvelé čítanie hry a vyvaroval sa nebezpečným faulom, až na jednu situáciu. Chválim ho.

Matteo Darmian – Pri ňom skutočne nie je čo hodnotiť. Dozadu ako-tak OK, dopredu je to však neskutočná bieda. Dnes neukázal nič.

Paul Pogba (C) – Aj v druhom dejstve bol silný na lopte, dostal sa do výbornej šance, no strelu neumiestnil ideálne. Posledných niekoľko desiatok minút sa však vytratil herne aj on.

Marouane Fellaini – Hral veľmi tvrdo, hneď od svojho príchodu na ihrisko. Urobil niekoľko faulov, aby bol následne sám faulovaný. Zlou prihrávkou späť narobil problémy Romerovi. Dnes to nebol jeho zápas, ani zďaleka.

Henrikh Mkhitaryan – Po ešte slabšom výkone bol vystriedaný Anthonym Martialom, ktorý 2x mohol skórovať, no ani raz svoj pokus neposlal medzi žrde. Na LW sa individuálne dokázal presadiť, no vo finálnej fáze to nebolo ono.

Jesse Lingard – Po ošetrení v 62. minúte ho vystriedal Andreas Pereira, ktorý bol veľmi aktívny, hýril pohybom a tiež nebezpečne vystrelil. Dnes sa mi páčil omnoho viac než proti Realu Madrid.

Marcus Rashford – Odohral celý zápas a aj v závere mal ešte dosť energie, aby podnikal rýchle protiútoky a šprinty. Nestránil sa ani vypomôcť v obrane.

Romelu Lukaku – Tiež odohral celých 90 minút, no dnes mu gól súdený nebol. Kombinačne sa mi však páčil a jeho šance ešte prídu.

Pripomíname, že číselné hodnotenie jednotlivých hráčov sa vráti so začiatkom novej sezóny. Počas prípravy hráči číselne hodnotení nebudú. O známkach, podobne aj o celkovom výkone United, môžete diskutovať pod článkom v komentároch.

Predchádzajúci článokPreview: Barcelona – Manchester United