Review + Hodnotenie: Real Madrid – Manchester United 1:2p

144

V nedeľu v noci o 23:00 SEČ sa Manchester United stretol vo svojom štvrtom prípravnom zápase s víťazom Ligy Majstrov – Realom Madrid. Na štadióne Levi’s Stadium v Santa Clare sa po výsledku 1:1 po 90 minútach diváci zabavili na penaltách, ktoré dopadli nakoniec v náš prospech. Strelci sa nepretrhli a zahadzovali ako na počkanie. Penalty dopadli v prospech Manchestru United 2:1, a tak sme sa dočkali výhry aj vo štvrtom predstavení United na americkej pôde.

Podobne, ako tomu bolo v predošlých zápasoch, aj teraz dal José Mourinho priestor rôznym zostavám v každom polčase, a preto bude review s hodnotením rozdelené do dvoch častí.

V prvom polčase nastúpila proti silnej jedenástke Realu papierovo slabšia jedenástka United, ktorá si však počínala dobre, najmä v úvode zápasu. Dostupovanie hráčov bolo miestami ukážkové a hráči v bielom mali problém si kombinačne niečo vypracovať. Po 15 minútach prebrali iniciatívu Španieli, no bez šancí. V 30. minúte to bolo na strely 2:0 pre nás, no ujala sa až nádherná akcia v úplnom závere polčasu, keď sa individuálne presadil Martial a Lingard pred prázdnou bránou nemal problém otvoriť skóre.

Sergio Romero – Okrem niekoľkých odkopov a jedného centra toho na práci nemal veľa. Real v prvom polčase poriadne nezahrozil.

Timothy Fosu-Mensah – Dokázal držať krok s rýchlym Baleom a hral na veľkej ploche ihriska. Okrem RB bol často aj v strede poľa a určite si nepočínal zle.

Eric Bailly – U úvode mu narobil problémy Benzema, ale to bolo jeho jediné slabšie okienko počas polčasu, ktorý odohral. S Jonesom si rozumel dobre a v obrane bol dôrazný.

Phil Jones – Skvelo čítal hru, dokázal sa rýchlo vracať do obrany a v obrane bol dôrazný. Za mňa spokojnosť.

Matteo Darmian – Klasika, dozadu OK, dopredu absolútne nič. Je jedno, či hrá na LB alebo na RB – je prakticky absolútne isté, že predvedie presne to isté.

Michael Carrick (C) – Kapitán niekoľkokrát zašil prihrávkou svojich spoluhráčov, v strede ihriska bol takmer neviditeľný a spoločne s Fellainim ukázali, že naša záloha potrebuje motor.

Marouane Fellaini – V defenzíve skvelý, pri odoberaní lôpt tak isto, v prvom polčase bol skutočne výborný.

Andreas Pereira – Snaha určite bola, no nepredviedol nič zaujímavé. Snažil sa hrať s loptou na kopačke, no občas mu to trvalo dlho a zbytočne tým o ňu často aj prišiel.

Anthony Martial – Trpel pre nulovú podporu Darmiana, no aj tak vymyslel geniálnu asistenciu pre Lingarda.

Jesse Lingard – Behal, snažil sa, napádal, v závere polčasu najprv zakončoval mimo, aby o pár minút na to doklepol genialitu od Martiala do prázdnej brány. V druhom polčase jeho pohyb chýbal.

Marcus Rashford – Dnes to nebol jeho deň. Bol rýchly a snažil sa o niekoľko prienikov, no jeho výkon dnes zaostal za očakávaniami.

Druhý polčas bol v znamení zmien, ktoré urobili obe strany. Zidane vymenil všetkých 11 hráčov, zatiaľ čo Mourinho na ihrisku z prvého polčasu ponechal trojicu Darmian, Martial a Fellaini. Real s mladíkmi rozhodne zaujal a hviezdam United bol viac ako vyrovnaným súperom. Až do 70. minúty sa hral tréningový futbal, ktorý musel diváka nudiť, no vtedy prišiel hlúpy faul od Lindelofa a penalta Casemira, ktorá znamenala vyrovnanie. Nastolený trend v podobe tréningového tempa zápas doviedol až k penaltám, kde hneď 7 z 10 strelcov penaltu nedalo! Vyznamenal sa najmä David De Gea, ktorý chytil dva pokusy Realu. Po výhre v penaltách 2:1 sme tak vyhrali aj 4. zápas na turné.

David De Gea – Na penaltu Casemira nemal najmenší nárok. Chytil priamy kop z uhla, no jeho chvíľa prišla až v rozstrele, kde bol fantastický.

Matteo Darmian – V druhom polčase sa presunul napravo, no jeho výkon bol stále veľmi slabý. V 78. minúte ho vystriedal Antonio Valencia, ktorý však zápasu už nestihol nič priniesť – teda, nič podstatné.

Victor Lindelof – Victor zatiaľ nedokázal presvedčiť, že by mal v novej sezóne hrať v základe. Dnes najprv spravil hlúpy faul a potom v rozstrele svoj pokus úplne zbabral. Dúfajme, že jeho výkony rýchlo zaznamenajú rapídne zlepšenie.

Chris Smalling – Bol rozhodne lepším než Victor, no ani on sa nechytal na Jonesa/Baillyho z 1. polčasu. Tiež urobil zbytočný faul na hranici pokutového územia.

Daley Blind – Nastúpil na LB a po niekoľkých minútach sa rozohral, do 53. minúty poslal po ľavej strane 5 nákopov nikomu, no potom sa začal zapájať aj v ofenzíve a jeho výkon hodnotím určite kladne. Svoju penaltu premenil.

Ander Herrera – Zranil sa hneď v úvode polčasu a bol vystriedaný Scottom McTominayom, ktorý zahral celkom fajn, pokúsil sa o niekoľko centrov, no v rozstrele ani on nebol úspešný a svoju penaltu zahodil.

Marouane Fellaini – V druhom polčase rozhodne zaostal a nedokázal nadviazať na výborný prvý polčas. Ocitol sa v šanci, no lopta sa od neho iba odrazila.

Paul Pogba – Nastúpil s kapitánskou páskou. V osobných súbojoch bol silný, no zaostal za očakávaniami, nedostal sa do hry tak, ako by chcel on sám a aj my, čo je škoda.

Henrikh Mkhitaryan – Bol jedným z najslabších hráčov na ihrisku, keď za 45 minút prakticky nič nevymyslel. V rozstrele svoj pokus premenil.

Anthony Martial – Odohral celý zápas a podobne ako Fellaini, ani on v druhom polčase nepredviedol to, čo v tom prvom + svoju penaltu zahodil.

Romelu Lukaku – Keďže hra pod ním viazla, ani Romelu sa k ničomu nedostal. Celkovo bol 2. polčas v našom podaní veľmi neuspokojivý.