24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Pogba: City chceme porazit vždy

Ve vůbec prvním městském derby hraném mimo půdu Velké Británie předvedl záložník Paul Pogba další fenomenální výkon, přičemž dle jeho slov měl o motivaci postaráno.

Parádní přihrávkou na novou posilu do útočných řád, Romela Lukakua, se v derby blýskl Francouz, čímž přispěl k vítězství v poměru 2:0. O druhou branku se pak postaral talentovaný mladík Marcus Rashford.

Jaké jsou tvé dojmy po tom, co jste porazili městského rivala?
Je to derby a nezáleží na tom, zda se jedná o přátelský zápas, či nikoliv. Manchester City chceme porazit vždy, stejně jako se ukázat na ostré zápasy. Bylo to naše třetí utkání a myslím, že jsme nastolili trend, v němž chceme pokračovat. Musíme si udržet vítěznou mentalitu.

Byl to už váš třetí zápas proti kvalitnímu soupeři – jak jste se cítili?
Cítíme se dobře. Nohy sílí u každého hráče. A teď máme opět čas se trochu zregenerovat. Musíme se dostat do co nejlepší kondice, protože zápasy Premier League a Ligy mistrů se pomalu ale jistě blíží.

Můžeš nám blíže popsat branku Marcuse Rashforda?
Hodně v ní měl prsty Henrikh (Mkhitaryan). Jednalo se o rychlý protiútok, který se nám povedl už vícekrát. Byl to parádní gól, a jak už jsem řekl, hlavně skvělá práce Henrikha. Poté měl u nohy míč Romelu a vytvořil prostor pro Rashforda, který byl sám před brankářem, což přetavil v branku.

Jak moc je pro útočníky důležité střílet branky v přípravě?
Minulou sezonu jsme ztratili mnoho bodů tím, že jsme neproměňovali šance. Když máme šanci, musíme ji jednoduše proměnit. I vítězství 1:0 a z toho pramenící tři body jsou v Premier League důležité. Nyní už víme, jak branky střílet. Dnes jsme to ukázali a budeme se toho držet.

A co ta tvá šance ve druhém poločase?
No, byla to velká šance. Bohužel jsem neskóroval, budu se muset snažit více. Vždycky si říkáš: ´Vystřel, vystřel‘, a když se ke mně dostal míč, tak jsme taky tak i udělal. Ale dotkl jsem se nohy jiného hráče a netrefil se. Ale budu to zkoušet dále.

Líbil se nám tvůj ‚tanec‘, když ses snažil udržet míč od Fernandinha.
Zkrátka jsem chtěl udržet míč co nejdále od Fernandinha. V tu chvíli bylo nejdůležitější neztratit míč a nedovolit jim jakýkoliv kontakt.

Taky doufáš, že se letos tolikrát netrefíš do brankové konstrukce…
Snad budu mít letos více štěstí. Ale pakliže neskóruji a stejně zvítězíme, budu šťastný.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!