Lukaku sľubuje viac gólov v drese United

15

Romelu Lukaku zaznamenal svoj prvý gól v drese Manchestru United v zápase proti Real Salt Lake. V prípravnom zápase v Utahu si otvoril strelecký účet a verí, že je to prvý gól z mnohých.

Po tom, čo sa Lukaku prvýkrát ocitol v základnej zostave, odmenil svojho manažéra gólom v 38. minúte. Gól bol zároveň víťazný, keďže v druhom polčase už neskóroval ani jeden z tímov. Zápas sa tak skončil 1:2 v prospech United.

Som tu, aby som strieľal góly a bol ústrednou postavou mužstva. V Manchestri United hráme na výhru, a to je mentalita, s ktorou ideme na trávnik. Od prvého dňa, kedy sme mali stretnutie s manažérom v LA, som cítil, že sa deje niečo špeciálne. Ale teraz je to na nás. Musíme tvrdo pracovať na tréningoch a dosahovať výsledky v príprave, aby sme boli pripravení na novú sezónu.

Romelu porozprával aj o tom, ako sa aklimatizoval v novom tíme a zhodnotil ako prebieha príprava v USA.

Veľa chlapcov  som poznal už dlhšie. Mnohí sú mojimi susedmi. Nezabralo mi veľa času sa usadiť. Chcem byť len jedným z členov tímu a pomáhať mu k víťazstvám. Čakal som na túto príležitosť. Teraz som tu a je čas tvrdo pracovať a dosahovať výsledky. Príprava prebieha dobre. Konkurencia je náročná a každý pracuje tvrdo aby si zaručil miesto v tíme. To je to, čo od nás vyžaduje manažér. Chce aby sme boli pripravení, hrali atraktívne a boli dobre organizovaní. Budeme trénovať ešte tvrdšie a snáď budeme schopní odviesť dobrú prácu proti naším súperom.