Manažér po druhom prípravnom zápase

5

Hráči Manchesteru United zvládli aj svoj druhý prípravný zápas proti Realu Salt Lake, ktorý porazili tesným výsledkom 1:2. V drese domáceho tímu nastúpil v prvom polčase aj slovenský reprezentant Albert Rusnák.

O zápase:

Hráči mi povedali, že to bolo pre nich dosť náročné, hlavne na kondíciu. Viem, že je náročné hrať v takejto nadmorskej výške, aj keď neviem aký je to pocit, keďže nikdy som tak nehral. Bola to dobrá skúsenosť pre celý tím aj keď kvalita a intenzita zápasu nebola veľmi vysoká. Dôležité je, že sme odohrali ďalší prípravný zápas. Na príprave nie sú najdôležitejšie výsledky. Dosť sa nalietame počas turné a každý tretí deň hráme, takže je to ťažká príprava. Niekedy sa ľudia až zbytočne moc sústredia na výsledky, ale dôležitý je hlavne tréning, zlepšovanie hry a hráčov. Potrebujete im dodať herné minúty a zlepšiť ich kondíciu. Prvých 30 minút sa mi skutočne páčilo, hrali sme proti ich silnejšiemu tímu, ale v druhom polčase zmenili hru, a na ihrisku sa dosť bojovalo ako hralo, ale okej bola to skúsenosť.

O vylúčení Antonia Valenciu:

Sausedo hral podľa mňa veľmi agresívne počas celého druhého polčasu, aj to čo sa stalo Matovi a pár iných zákrokov bolo dosť nebezpečných. Rozumiem tomu, že keď hráči hrajú proti Manchesteru United chcú sa ukázať, ale musia si uvedomiť, že je to priateľský zápas a pristupovať k tomu s potrebnou mentalitou. Je to predsezónna príprava, takže červená karta pre nás nie je problém, ale bola to opäť pre hráčov skúsenosť hrať o jedného menej.

Zranenia hráčov:

Mata má napuchnutý členok, ale dúfame, že to nebude nič vážne. Povedal by som, že bude mimo pár dní, možno týždeň. Matteo Darmian tiež nemá podľa mňa závažný problém.

Lukaku a jeho prvý gól:

Pre neho to bolo určite pekné, ale pre mňa to nie je nič dôležité. Krátko pred strelením gólu sa prišiel napiť na čiaru a povedal som mu, že sa mi páči všetko, čo na ihrisku robí. Že sa neobávam toho, či skóruje, alebo nie, pretože to teraz nie je dôležité. Loptu veľmi dobre podržal, hral na jeden – dva dotyky, a keď sme loptu stratili, tak výborne pressoval hráčov súpera. Páčil sa mi jeho výkon a jeho vývoj za posledné štyri roky bol úžasný. Teraz je to top útočník a jeho gól je len detail.

O súperoch z americkej MLS:

Užil som si zápas proti LA Galaxy, hlavne prvý polčas. Myslím si, že Real Salt Lake hral dobre v prvých 35 minútach. Páčil sa mi spôsob akým hrali, len ma mrzí, že nemohli hrať s najsilnejších tímom, pretože v stredu majú súťažný zápas. V druhom polčase mali mladší tím, možno menej kvalitný, ale o to viac snaživých hráčov, ktorí viac behali a robili nám našu prácu zložitejšou. Americké štadióny sú kúzelné, síce sú menšie, ale majú skvelých fanúšikov. Je cítiť, že postupom času sa zlepšuje kvalita amerického futbalu.

O taktike do budúcich zápasov:

Skúsime hrať štýlom 60 a 30 minút. Niektorí hráči budú hrať proti Manchesteru City 60 minút a potom proti Realu Madrid 30 minút. Chcem dopriať každému herné minúty na ihrisku, lebo to je najdôležitejšie. Za zatvorenými dverami na tréningoch si skúšame rôzne taktické variácie a potom sa ich pokúsime v zápasoch využiť, ale level Manchesteru City, Realu Madrid a Barcelony bude samozrejme oveľa vyšší, keďže je to úroveň Ligy Majstrov. Bude to pre nás dobrá skúsenosť si teraz proti ním zahrať. Neviem ako budú oni pristupovať k týmto zápasom, či to vnímajú rovnako ako my, alebo nie. Manchester City je náš mestský rival, Real Madrid je zase európsky šampión, ale nepôjdeme hrať o najlepší výsledok, ide tu o tréningovú prípravu.