Boss bude skúšať ďalšie taktické variácie

José Mourinho priznal, že v nasledujúcom zápase proti tímu Real Salt Lake vyskúša ďalšie taktické variácie, pričom niektorých hráčov otestuje na odlišných postoch oproti prvému prípravnému duelu proti Los Angeles Galaxy.

Manažér v rozhovore pre klubovú televíziu MUTV povedal, že narozdiel od prvého priateľského stretnutia v ktorom hral s tromi zadákmi, bude tentokrát hrať na štyroch obrancov. Zároveň si niektorí hráči vyskúšajú hrať na iných pozíciach.

Nebudeme opakovať v ďalšom zápase to, čo proti LA Galaxy, takže hráči si zahrajú na trochu odlišných postoch a futbal budú zase vnímať iným spôsobom. Budu musieť byť organizovaní iným štýlom hry. Budeme hrať so štyrmi obrancami a rovnakým princípom 45 a 45 minút pre rozdielne zostavy. Ak sa vyskytne príležitosť aspoň na desať minút pre niektorého z mladíkov, bude to pre nich výborné.

A takúto náročnú úlohu má tímový fotograf, ktorému sa niekedy počas tréningu ujde jedna „vzduchom chladená“ strela priamo do hlavy, tentokrát z kopačky Marouane Fellainiho. 😀