Hodnotenie: LA Galaxy – Manchester United

32

Manchester United sa vo svojom prvom zápase novej sezóny stretol s LA Galaxy. Zápas sa skončil výhrou Diablov v pomere 5:2.

Keďže zápas ponúkol rozdielne polčasy, v ktorých nastúpili dve rozdielne zostavy, článok je rozdelený na dve časti Poďme sa teda spolu pozrieť ako si hráči počínali.

Hráči podali v prvom polčase veľmi dobrý výkon. Nedovolili súperovi ani raz vystreliť na bránu a vstrelili 3 góly. Mohli sme vidieť niekoľko skvelých lôpt z hĺbky poľa na rýchleho Rashforda, ktorý si svojim pohybom pýtal lopty. V obrannej fáze hráči skvele prehusťovali územie na vlastnej polovici a na súperovej polovici dostupovali k hráčom, z čoho vznikli prvé dva góly. Stred ihriska bol takisto pod kontrolou hráčov v červenom, no v zápase sa objavili aj hluché miesta, na ktorých musia hráči spolu s Mourinhom popracovať.

David De Gea – Nemal žiadnu prácu, keďže hráči LA Galaxy v prvom polčase ani nevystrelili na bránu. Španiel občas pomohol obrancom pri rozohrávke a pár krát našiel dlhým pasom Fellainiho.

Daley Blind – Daleyho rozohrávka bola na vysokej úrovni a v tomto smere svojmu tímu veľmi pomáhal. Na druhej strane v defenzíve bol najslabším článkom, keď sa dopustil pár zaváhaní na ľavej strane.

Phil Jones – O niečo lepší  a viditeľnejší z dvojice stopérov. Phil bol nekompromisný v obrane a taktiež vypomáhal svojmu tímu aj s rozohrávkou.

Chris Smalling – Chris nebol v zápase taký výrazný, ale zároveň sa nedopustil ani žiadnej chyby. Svoju úlohu si plnil dobre, ale nepridal k tomu nič naviac. Škoda jeho offsidu v závere polčasu, z ktorého mohol byť štvrtý gól.

Antonio Valencia – S Matom pred sebou si to Valencia naozaj užíval. Mal pred sebou veľa priestoru, ktorý so svojim fyzickým fondom dokáže obhospodarovať a aj preto bol viac viditeľný v útočnej fáze ako jeho kolega z ľavej strany.

Michael Carrick – Novo menovaný kapitán diktoval tempo a rozdával s prehľadom prihrávky do všetkých strán tak ako sme u neho zvyknutý.

Marouane Fellaini – Zbieral lopty v strede ihriska a vypomáhal v rozohrávke svojim dvom kolegom zo stredu. Predviedol aj skvelé zakončenie ľavou nohou pri treťom góle.

Ander Herrera – Podobne ako Lingard pri prvom góle, tak Ander pri druhom góle získal loptu na útočnej polovici, čím položil základy gólu. Taktiež bol prítomný pri treťom góle United. Andera bolo klasicky vidieť po celom ihrisku, či už v obrannej alebo útočnej fáze.

Juan Mata – Začal síce napravo, ale postupom času sme ho mohli vidieť v strede, dokonca aj na ľavej strane, ak bolo treba. Mata hral ako vždy s rozumom a prehľadom, o čom svedčí aj jeho pokus o nachytanie brankára a jeho asistencia na druhý gól.

Jesse Lingard – Skvelá práca pri prvom góle a treťom góle. Pri prvom skvelým dostúpením vybojoval loptu pre Rashfroda a pri druhom góle si pekne narazil s Herrerom a naservíroval gól Fellainimu. Jesse bol počas celého zápasu aktívny a zanechal dobrý dojem.

Marcus Rashford – Premenil dve tutovky a to je presne to, čo sa od neho očakáva. Ukázal ťah na bránu a pokoj pri zakončení. Mohol dokonca zaznamenať hattrick, ale brankár domácich mu radosť prekazil.

Mourinho okrem 11tky hráčov zmenil aj rozostavenie s troma stopérmi vzadu a dvoma útočníkmi vpredu. Útočníci nedostávali veľa podpory z krídiel, takže väčšina akcii išla po stredovej línii. Napriek tomu si hráči United vypracovali dosť gólových šancí, z ktorých premenili len dve. V porovnaní s prvým polčasom bol výkon o niečo slabší, čo bolo spôsobené najmä dvoma inkasovanými gólmi. Napriek tomu, to bolo zo stany United veľmi obstojné a hráči sa potrebujú len viac zohrať.

Joel Pereira –  Dopustil sa jednej chyby pri rohu, kedy neodhadol situáciu, ale blysol sa pri zákroku po hlavičke z malého vápna. S inkasovanými gólmi nemohol nič robiť.

Timothy Fosu-Mensah – Holanďan brúsil pravú stranu a pripísal si asistenciu pri Martialovom góle. Avšak prevažnú časť polčasu strávil defenzívnou činnosťou, v ktorej si počínal dobre.

Victor Lindelöf – Švédsky debutant v červenom drese sa pár krát ocitol aj v ofenzíve vedľa útočníkov a bola vidieť jeho sebadôvera a kvalita. Pri inkasovaných góloch trochu zaváhal, keď v oboch prípadoch mal loptu odpratať do bezpečia.

Eri Bailly – Pri prvom góle si nechal ujsť Dos Santosa, ktorý skóroval. Okrem tohto momentu bol však Bailly nepriepustný a odviedol dobrý výkon.

Axel Tuanzebe – Postavil sa na ľavú stranu trojčlennej obrany a počínal si obstojne. Nedopustil sa žiadnej výraznej chyby a smerom dopredu to zbytočne nekomplikoval a posúval loptu do zálohy.

Matteo Darmian – Podobne ako jeho náprotibok sa do ofenzívy veľmi nezapájal, až na jeden ofenzívny výpad zakončený strelou. Smerom dozadu si počínal zodpovedne.

Paul Pogba – Pogbu bolo plné ihrisko: pohyboval sa po celom ihrisku, vyhrával osobné súboje, rozdával lopty do krajov a útočníkov a podporoval útok aj obranu.

Andreas Pereira – Andreas hral na jeho nie príliš typickom poste pred stopérmi a musel sa s touto výzvou pasovať celý polčas. Ujal sa takisto aj zahrávaniu rohových kopov. Napriek tomu, že hral mimo postu, tak predviedol veľmi slušný výkon a milo prekvapil.

Henrikh Mkhitaryan – Veľmi aktívny smerom dopredu, pár krát dokonca vyvážal loptu cez stred ihriska. S rozumom vsietil štvrtý gól svojho tímu, po tom ako zachytil rozohrávku súpera na útočnej polovici.

Anthony Martial – Anthony si svojim pohybom pýtal prihrávky, bol veľmi aktívny a často krát sa pokúšal o zakončenie. Pripravil gól pre Mkhitaryana a sám strelil piaty gól. Gólu predchádzal skvelý výber miesta a presné zakončenie.

Romelu Lukaku – V úvodných minútach si mohol pripísať gól, ale brankár jeho strelu zlikvidoval. Je vidieť, že Lukaku je skvele fyzicky vybavený a v osobných súbojoch znepríjemňoval život súperovým obrancom. S tímom musí ešte zohrať a možno by mu vyhovoval systém z prvého polčasu.

Demetri Mitchell – Prišiel na posledných 5 minút stretnutia a za tú dobu toho nestihol moc ukázať.

Hodnotenie hráčov je tento krát bez známok, keďže sa jedná len o prípravu. O známkach, ale aj o celkovom výkone Diablov, môžete diskutovať pod článkom.