04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia Redaktorské správy

Sbragia byl jmenován novým manažerem týmu U23

Ricky Sbragia byl jmenován novým manažerem Manchesteru United U23.

61letý skotský trenér Ricky Sbragia vedl rezervní tým Manchesteru United už v letech 2002 až 2005, kdy s týmem získal Manchester Senior Cup a vyhrál Premier Reserve League North a Premier Reserve League National Championship. Po odchodu z Manchesteru United působil v realizačním týmu Boltonu Wanderers. V letech 2008 až 2009 vedl jako manažer Sunderland. V roce 2009 však Sbragia na svůj post rezignoval, přesto však v Sunderlandu zůstal a až do roku 2011 zastával pozici hlavního skauta anglického klubu. Následně Sbragia vedl jako hlavní trenér mládežnické reprezentace Skotska U17, U19 a naposledy pak reprezentaci U21, kde skončil v září roku 2016. Nyní bude působit jako manažer týmu Manchesteru United U23.

Nicky Butt na adresu Rickyho Sbragii uvedl:

Ricky přináší bohaté zkušenosti ze všech úrovní fotbalového trénování. Má velké zkušenosti s rozvojem mladých hráčů a samozřejmě v Manchesteru United nebude žádným nováčkem. Rickyho znalosti a zkušenosti nám hodně pomohou v pokračování naší tradice zapracovávání mladých hráčů do prvního týmu. Jsem velmi rád, že se Ricky vrací do klubu v této důležité roli v době, kdy se snažíme o rozvoj naší fotbalové akademie.

Nový manažer Manchesteru United U23 Ricky Sbragia po svém příchodu na Old Trafford uvedl:

Jsem velmi rád, že jsem zpátky v Manchesteru United. Je to vzrušující doba pro klub s novou strukturou mládežnické akademie a s relativně novým realizačním týmem. Velmi se na tuto výzvu těším. Tento klub vždycky dbal na akademii a výchovu mladých talentů a jsem velmi rád, že se v tom pokračuje i nadále.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!