14/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Giggs: Od Mourinha jsem nabídku nedostal

Od Mourinha jsem nedostal žádnou nabídku, opravdu žádnou. Odejít bylo mé rozhodnutí, učinil jsem ho hned, jak bylo jasné, že odejde Louis van Gaal. Pod van Gaalem jsem strávil dvě sezóny, chtěl jsem s ním spolupracovat po tři sezóny, ale to se nestalo. Tohle byl můj plán, tři roky na pozici asistenta manažera van Gaala a potom by se uvidělo, bohužel van Gaal byl odvolaný. Takový je fotbal. Ale měl jsem pocit, že kromě manažerského postu už na jiném pracovat nechci.

Aktuálně jsem se svým životem velmi spokojený. Vždycky jsem říkal, že bych moc rád trénoval klub, ale zatím se do toho nehrnu, nejsem zoufalý. Nikdy jsem neočekával, že práci manažera najdu snadno. Možná, že majitelé klubů se spíš dívají na to, jakým jsem byl hráčem, než jakou práci jsem odvedl, abych se stal manažerem. Trenérskou A licenci jsem si udělal ještě když jsem byl hráčem, jsem jediný, kdo si licenci udělal v průběhu hráčské kariéry. V mých očích jsem pod Louisem strávil dva skvělé roky, na pozici asistenta manažera v Manchesteru United jsem se toho spoustu naučil. Také jsem klub vedl ve čtyřech zápasech, což je zkušenost k nezaplacení. Spoustu jsem se toho naučil, ale manažer ještě nejsem.

Po dvaceti letech v Manchesteru United toho mám spoustu co nabídnout. Zatím se ale neženu, abych získal pozici manažera, nejsem pod tlakem. Aktuálně jsem v dobré pozici. Se svým životem jsem spokojený a jestli přijde nabídka, budu se o ni zajímat a když nepřijde, budu pokračovat v tom co dělám. Práce experta, kterou dělám pro UEFA v Lize mistrů, je skvělá. Mám v plánu sledovat práci i v jiných klubech, ale i v jiných sportech a pokračovat ve vzdělávání se, nicméně zatím je vše v rovnováze a já jsem pracovně vytížen.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!