01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia Mediálne správy

Ethan Galbraith podepíše smlouvu s United

16letý mladík Ethan Galbraith tento víkend podepíše s Manchesterem United tříletý kontrakt.

Nadějný defenzivní záložník byl v minulém roce dvakrát na zkoušce v Manchesteru United poté, co jej objevil skaut United Tony Coulter. V lednu letošního roku Ethan Galbraith následně podepsal s Rudými ďábly předběžnou smlouvu. O tomto víkendu hráč podepíše s United tříletou smlouvu, která bude zahrnovat jeden rok mládežnické smlouvy a následně vstoupí v platnost dvouletý profesionální kontrakt.

 

United mě objevili, když jsem hrál za Linfield U16. V minulém roce jsem byl v United dvakrát na zkoušce a asi se mi muselo dařit, když mi v lednu nabídli smlouvu. Zkoušky se mi povedly, hrál jsem se skvělými hráči jako je Angel Gomes, který už nakukuje do prvního týmu. Odehrál jsem několik zápasů a absolvoval několik tréninkových cvičení, což byla skvělá zkušenost. V lednu jsem podepsal předběžnou smlouvu a o víkendu konečně odcestuju do Manchesteru, kde podepíšu plnohodnotnou smlouvu. V příští sezoně budu hrát za tým U18, ale mým cílem je samozřejmě hrát za první tým.

Severoirský mládežnický reprezentant svojí fotbalovou kariéru začal v týmu Carnmoney Colts. Následně tento defenzivní záložník nastupoval za Linfield a nyní se stěhuje na Old Trafford.

Je to velký přestup a jsem z toho nadšený. V lednu jsem podepisoval předběžnou smlouvu za účasti Ryana Giggse a Nickyho Butta. Bylo to super setkání. Řekli mi, že mám před sebou velký kus práce a tohle je jenom začátek. Je to velká výzva, ale už se nemůžu dočkat.

Ethan Galbraith je kapitánem mládežnické reprezentace Severního Irska U17, ale nastupuju i za tým U18.

zdroj: irishmirror.ie


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!