O’Neill: Ferguson byl v šoku, když Evans odešel

26

Trenér Severního Irska Michal O’Neill tvrdí, že Sir Alex Ferguson byl v šoku, když v roce 2015 Manchester United dovolil Jonny Evansovi odejít do West Bromwiche.

Na Hawthorns Evanse prodal před dvěma roky nizozemský manažer Louis van Gaal a to za pouhých £6milionů. Rodák z Belfastu pod taktovkou Tonyho Pulise exceluje.

V září po loňském Euru byla ve Francii konference trenérů, Sir Alex Ferguson tam byl také a o Evansové přestupu mi osobně řekl, že nemůže uvěřit tomu, že Van Gaal prodal Evanse z Manchesteru United do West Bromwiche, jelikož sledoval celý Evansův progres, tak cítil, že v něm je něco speciálního, věřil, že Jonny stráví celou kariéru na Old Trafford, anebo aspoň její nejvýznamnější momenty. Myslím si, že zde bylo víc faktorů, kvůli kterým nakonec skončil ve West Bromwichi. V přechozích dvou letech prodělal několik zranění a v Machesteru United měli Ferdinanda a Vidiče, až pak Evanse, který měl být nástupcem, to se ale díky změně na postu trenéra nestalo. V té době byl tento střední obránce v hledáčku několika velkých klubů. Tím si jsem naprosto jistý, ale možná vůči němu měli výhrady, zejména protože v posledních 18 měsících toho díky zraněním tolik neodehrál. Byla to smůla.

Když se rozhlédnu v Premier League a zaměřím se na britské střední obránce, nevidím nikoho lepšího. Když se kouknu na Garyho Cahilla z Chelsea, nebo Chrise Smallinga z Manchseteru United, Evans je stejně dobrý jako oni. Jeho odchod z Manchesteru United do West Bromwiche byla možná v té době správná věc pro jeho kariéru, ale je to hráč, u kterého věřím, že by mohl hrát v těch nejlepších týmech z Premier League. West Bromwich za něj zaplatil £6milionů a za tyto peníze to byla naprostá krádež, kdybyste se mě zeptali, jestli by stál za £20milionů, myslím, že i za tuhle cenu by byl levný. Vzhledem k tomu, že lidé mluví o Virgilu Van Dijkovi jako o hráči za £50milionů, Jonny Evans zní velmi lacině za těch £20milionů, jestliže se rozhodne jít do Leicesteru, bude to pro něj správný krok.

*článok spracoval nový redaktor: jjnovo

zdroj: tribalfootball.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokŠpeciál: Príbeh „ľadového muža“ zo švédskeho Västerås
Ďalší článokMkhitaryanove ciele do budúcej sezóny
Marky
United registrujem od roku 1998 a medzi mojich najobľúbenejších hráčov patrí zlatá generácia z Class of 92 na čele s legendárnym Sirom Alexom Fergusonom, na ktorej som od detstva ešte ako mladý futbalista vyrastal. Ďalej to bol Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Nemanja Vidič, či Patrice Evra. United obdivujem kvôli histórii, legendám a tradíciám. Fanúšikovskej činnosti spojenej s vedením fanstránky, organizáciou zrazov a výjazdov na futbal do Anglicka sa venujem približne od roku 2007. Mojou najväčšou výzvou je spájať komunitu českých a slovenských fanúšikov Manchestru United.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!