24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mkhitaryan se ve vzpomínkách vrací do školních let

Ještě předtím, než arménský ofenzivní záložník odletěl na zasloužený letní odpočinek, se svěřil s detaily z dětství a chvil ve školních lavicích.

Jaký jsi měl vztah ke škole?
Ve škole jsem byl vždy plně soustředěný. Soustředil jsem se pouze na školu a už neměl čas na fotbal. Samozřejmě po škole jsem hned běžel na trénink, ale přesto jsem na školu nemohl přestat myslet, protože jsem věděl, že pro mé znalosti to je důležité.

Bylo něco, co sis vyloženě užíval, či nesnášel?
Užíval jsem si všechny předměty a měl rád všechny učitele. Měl jsem s nimi dobrý vztah a snažil se dávat pozor v každém předmětu. Opravdu jsem s nikým neměl žádný problém.

A jaké bylo hrát fotbal z školu? Byl jsi kapitán, nebo jsi byl alespoň považován za nejlepšího hráče?
Kapitána jsme neměli, byli jsme pouze tým. A hrál jsem pouze tak, že jsme se sešli se spolužáky a hráli proti ostatním studentům. A nikdo proti nám nechtěl hrát, protože věděl, že bychom je jednoduše porazili!

Vzpomeneš si na nějaké parádní zápasy nebo branky, které jsi vstřelil?
Všechny mé branky byly parádní (smích)!

Byl i nějaký jiný sport, ve kterém jsi vynikal?
Docela hodně jsem taky hrával basketbal a běhal sprint. Ale hlavně to byl ten basketbal; ten byl v rámci hodin tělesné výchovy. Občas jsme také hráli stolní tenis, ale pro mě byl hlavním sportem stejně fotbal.

Bylo něco, co sis z těchto sportů vzal, a pomohlo ti být lepším fotbalistou?
Samozřejmě. Je toho hodně, co si můžeš vzít z ostatních sportů. A to proto, že fotbal není jen hrou nohou, ale také hlavy. Z toho důvodu si určitě můžeš něco do fotbalu vzít.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!