01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Carrick se vyjádřil k tour 2017

Záložník, jež nedávno prodloužil s Manchesterem United kontrakt, se vyjádřil k letnímu tour, na kterém se svěřenci Mourinha mimochodem potkají také s městskými rivaly Manchesterem City. Tento zápas je naplánován na 20. července (Houston), nicméně Carrick se jej nemůže dočkat už nyní.

Když jsi přestoupil k United, jak dlouho ti trvalo pochopit rivalitu mezi oběma fanoušky klubů z Manchesteru?
To člověk pochopí rychle. Hrál jsem několik roků proti oběma klubům, stejně jako jsem viděl jejich vzájemná derby v televizi. Jakmile toto zažijete, jejich rivalitu poznáte hodně brzy. Od doby, co jsem ale přestoupil, se ta rivalita mnohem více prohloubila, což zapříčinila především zvyšující se kvalita City. Když jsem tu přišel, tak ta rivalita nebyla v porovnání s dneškem tak velká, ale postupem let, během kterých vyhráli nějaké trofeje, se změnila.

Jak vnímáš atmosféry na jednotlivých stadionech – Old Trafford a Etihad Stadium?
Vnímám je naprosto odlišně. Je tak především z důvodu, že na Old Trafford máš všechny za svými zády, přičemž na Etihad je tomu pochopitelně naopak. Ale pořád je to skvělé místo, kde vyhrát. To už se nám párkrát povedlo a je to stejný pocit, jako když zvítězíme na Old Trafford.

Jsi nervózní před zápasy s City?
Ten tlak tam je před každým utkáním a nezáleží na tom, s kým hrajeme. Samozřejmě ale při zápasech s City je tam něco navíc, protože se v průběhu let stali pro nás větší hrozbou.

A jak důležité bude utkání v rámci tour v Houstonu?
Důležité bude, ale pochopitelně, když se jedná o tour, tak cílem je zapojit co nejvíce hráčů do hru a zlepšit si kondičku. Ale je to zápas jako každý jiný a budeme chtít zvítězit. Mohl by to být pro fanoušky pěkný zážitek.

Jaké je tvé nejoblíbenější americké město?
New York.

Oblíbený americký sport?
Řekl bych, že basketbal.

Nejoblíbenější americký sportovec?
Michael Jordan.

A co se ti nejvíce zamlouvá na tour?
Ten kontakt s fanoušky. Nemají nás šanci vidět týden co týden u nás a proto je fajn, se s nimi setkat takto.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!