25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Jesse Lingard prozrazuje, proč nosí na dresu číslo 14

Jesse Lingard byl jedním z těch, kteří minulý měsíc pomohli představit nové venkovní dresy Manchesteru United pro sezónu 2017/2018. V jednom z posledních rozhovorů se anglický reprezentant vyzpovídal o jeho názorech na dresy, kopačky či chrániče, začalo to ale otázkou ohledně jeho čísla dresu.

Proč sis vybral právě číslo 14?

Prostě si myslím, že je to skvělé číslo. Očividně, nosil ho Thierry Henry, který je velkou fotbalovou osobností. Byl výborným střelcem, když jsem byl mladší. Vzhlížel jsem k němu a sledoval většinu jeho gólu, takže si myslím, že čtrnáctka je dobré číslo.

Dáváš přednost krátkému, nebo dlouhému rukávu?

Myslím, že to záleží na počasí. Pokud je trošku chladno, pak dlouhý rukáv, ale na zápasy nenosím rukavice, to pouze na tréninky. V horkých dnech preferuji krátký rukáv.

Měníš si někdy v poločase dres?

Měním si moje podvlékací tričko a taky ponožky.

Měl jsi někdy něco vyrobené speciálně pro tebe?

Jen moje chrániče. Mám fotku, kdy jsem je nosil jako ještě dítě a fotku jako hráče nyní. Ačkoli nemyslím, že jsem je někdy ukázal na hřišti.

Jakou velikost bot nosíš a můžeš nám říct něco o tvém oblíbeném páru kopaček?

Osm a půlky. Mám rád Adidas X16, které jsem poslední dobou používal. Vydali nové zbarvení – bílou s limetkovou zelenou – což je opravdu pěkné.

Kolik párů kopaček dostaneš za celou sezónu?

Zase ne tolik… adidas mi jich hodně posílá, takže mám dost náhradních, dokonce v tréninkovém centru nebo vzadu v autě. To kdyby někdo chtěl přijít a vidět to. Mám rád, když nosím ty samé boty kvůli pohodlí, takže když vyjde nová verze, upnu se na ně. Nosím jenom lisovky.

Máš něco napsané na svých kopačkách?

Jen „Lingard 14“ na boku kopačky.

Který dres byl tvůj nejoblíbenější, když jsi byl malý fanoušek United?

Mám rád ten, ve kterém Ruud van Nistelrooy skóroval ten parádní gól proti Fulhamu z půlící čáry (rok 2003). Takže tento anebo dres, ve kterém Ronaldo dával gól z přímého kopu proti Portsmouthu (rok 2008).

Necháváš si nějaké dresy v průběhu kariéry, buď svoje vlastní anebo od protihráčů?

Dělal jsem to více když jsem byl mladší. Zvykl jsem si to dělat hodně, ale mám tendenci si nechávat ty od svých kamarádů, proti kterým hraji anebo od lidí, které znám. Když jsem byl mladší, měl jsem docela respekt k ostatním hráčům a vyměňoval si s nimi dresy, ale teď jsou to jen lidi ze soupeřova týmu, které znám, nebo se kterými se bavím. Vyměnil jsem si dres s Tylerem (Blackettem), když on byl v Blackpoolu a já v Birminghamu na hostování, ale museli jsme za ně zaplatit.

Máš nějaký plán, co budeš dělat s těmi dresy, které jsi dostal?

Myslím, že si je nechám jen pro sebe, na památku. Možná, že je někde vystavím. Moje finálové dresy mám v rámech a podepsané od ostatních spoluhráčů.

S kým by sis nejraději chtěl vyměnit dres?

Asi s Messim, nebo Iniestou.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!