20/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia Redaktorské správy

Demetri Mitchell už vyhlíží novou sezonu

Demetri Mitchell je jedním z mála mládežnických hráčů Manchesteru United, který se narodil přímo v Manchesteru a který dostal šanci v prvním týmu Rudých ďáblů.

20letý Demetri Mitchell působí v Manchesteru United od svých šesti let a v posledním ligovém kole sezony 2016/2017 v utkání proti Crystal Palace debutoval v prvním týmu Rudých ďáblů.

Pocházím z Manchesteru, takže nastoupit na Old Trafford je opravdu snem, který se stal skutečností. Všechno se to přihodilo tak rychle, a abych byl upřímný, tak jsem to v této sezoně vůbec nečekal. Byla to pro mne velká zkušenost a jsem velmi rád, že mi dal manažer šanci. Kolem stadionu jsem chodíval do školy a vždycky jsem snil o tom, že si zde jednou zahraji.

Sezona pro Mitchella nezačala vůbec dobře a i kvůli jeho neproměněné penaltě v Lancashire Senior Cupu proti Oldhamu Athletics rezerva Manchesteru United z poháru vypadla. V dalším utkání se však Mitchell blýskl skvělým vítězným gólem do sítě Leicesteru City.

Kvůli neproměněné penaltě jsem byl naštvaný. Na poslední chvíli jsem si to rozmyslel a poslal míč doprostřed branky, navíc to vypadalo jako lob a hodně lidí mi to vyčítalo. Naštěstí jsem se vykoupil vstřelenou brankou proti Leicesteru a od té doby se všechno otočilo k lepšímu, i když byl teprve začátek sezony. Neproměněná penalta je však za mnou a já se těším na další.

Demetri Mitchell původně nastupoval na křídle nebo dokonce v útoku, v této sezoně ale našel své místo na pozici levého krajního obránce, což se osvědčilo i v prvním zápase za první tým Manchesteru United v utkání proti Crystal Palace.

Bylo to rozhodnutí trenéra kvůli zraněním. Musel jsem změnit svou hru a přizpůsobit se nové pozici, ale Nicky Butt se mnou hodně mluvil, což mi pomohlo. Tato pozice je navíc dost podobná křídlu, které jsem hrával, člověk jenom musí více bránit, na druhou stranu můžu využívat svých ofenzivních schopností, což mě hodně baví. Na této pozici se cítím dobře. Začal jsem zde nastupovat před šesti nebo sedmi měsíci. Hodně jsem sledoval videa hráčů jako jsou Marcelo nebo Ashley Cole. Hodně jsem se od nich naučil a snažím se to teď uplatňovat ve své hře a myslím si, že se mi to docela daří.

Trenér United U18 Kieran McKenna mi hodně pomohl, co se týče bránění jeden na jednoho, na druhé straně věřím ve svou rychlost. Vždy se snažím soupeře zastavit díky své rychlosti.

Demetri Mitchell byl součástí mládežnického výběru Anglie, který tento měsíc na turnaji v Toulon zvítězil, a to když ve finále turnaje porazil mládežnickou reprezentaci Pobřeží Slonoviny na pokutové kopy. Po krátké letní pauze se Mitchell začne připravovat na novou sezonu a rád by se opět podíval do prvního týmu United.

Každý týden se snažím hrát co nejlépe, ale do daleké budoucnosti se radši nedívám. Doufám, že zůstanu fit, a pak uvidíme, co přinese předsezonní příprava. Mohl bych dostat šanci v prvním týmu, ale pokud ne, tak budu hrát za rezervní tým, budu se snažit podávat co nejlepší výkony a uvidíme, co přijde. Už se těším na novou sezonu a doufám, že dostanu více příležitostí.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!