02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho po vítězství v Evropské lize

José Mourinho zakončil svou první sezonu v Manchesteru United, vítězstvím v Evropské lize, když jeho svěřenci porazili ve finále Ajax Amsterdam. Je to celkově třetí trofej United v sezóně.

 

MANCHESTER – CITY UNITED

Mé myšlenky jsou samozřejmě s rodinami a oběťmi tragédie v Manchesteru. Doufám, že toto vítězství přinese trocha štěstí do Manchesteru. Já i všichni ostatní bychom tuto trofej vyměnili za životy lidí, kteří zemřeli. Na druhou stranu, z fotbalového hlediska jsem opravdu hrdý.

TÝMOVÝ VÝKON

Tým pracoval fantasticky od první do poslední minuty. Mohli jsme vidět skvělý kolektivní výkon, velmi dobré individuální výkony a hlavně úplnou kontrolu hry. Vždy jsme si mysleli, že bychom mohli tuto soutěž vyhrát, takže jsme velmi šťastní. Hráli jsme inteligentně, byli jsme silnější než soupeř a když dominujete ve vzdušných soubojích, tak musíte hrát na dlouhé míče. Víte, existuje mnoho básníků ve fotbalovém světě, ale básníci nevyhrávají mnoho trofejí. Věděli jsme, v čem jsme lepší než Ajax a využili jejich slabin.

PŘÍŠTÍ SEZÓNA V LIZE MISTRŮ

Dostali jsme se do Ligy mistrů tím správným způsobem. Což je pro mě buď vyhrát Premier League, nebo Evropskou ligu. Nebyli jsme dost silní na to, abychom vyhráli Premier League, ale byli jsme silní na to, abychom vyhráli Evropskou ligu. Klub má nyní každou trofej světového fotbalu. Zasloužili jsme si vyhrát a jsem šťastný, když vidím své hráče (včetně těch s berlemi) s trofejí.

TŘI TROFEJE Z PĚTI

A 64 zápasů ze 66 možných, což je neuvěřitelné. Jsem opravdu šťastný a děkuji všem, kteří k tomu přispěli – nehovořím pouze o hráčích, ale i o dalších zaměstnancích. V krátké době zorganizovali vše pro nás a naše rodiny, abychom se dostali na tento důležitý zápas. Způsob jakým se o nás starali, abychom byli soustředění a měli čisté hlavy, byl perfektní. Děkuji všem členům klubu.

KAPITÁN ROONEY

Wayne byl připraven hrát, ale za stavu dva nula jsem nepotřeboval útočit. Včera jsem mu řekl, že by mohl být klíčovým hráčem. Je pro nás důležitý a klidně by tu mohl být i příští sezónu. Pokud zůstane, budu šťastný.

LETNÍ PŘESTUPY

Ed Woodward má již dva měsíce seznam toho co chci. Teď je to tedy na něm a na majitelích. Přeji panu Woodwardovi mnoho úspěchů v jeho práci, protože nyní je čas, abych vypnul od fotbalu. Jsem velmi unaven. Až přistaneme v Manchesteru, tak odjedu do Londýna a pak směr Portugalsko. O fotbal se nebudu starat – jsem teď na dovolené. Nechci vidět žádné mezinárodní přátelské zápasy. Jsem sobecký. Musím prostě vypnout, protože toho bylo na mě hodně. Posledních pár měsíců bylo opravdu těžkých. Pro mě to byla nejtěžší sezóna v roli manažera, ale máme tři trofeje a jsme v Lize mistrů, takže jsem šťastný.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!