Review: Manchester United – Crystal Palace 2:0

10

Old Trafford sa dnes rozlúčil s ročníkom 2016/2017 v parádnom štýle. Manažér doprial debut viacerým mladíkom, ktorí predviedli veľmi pekný futbal, odmenený aj tromi bodmi. So sezónou a s Premier League sme sa rozlúčili výhrou 2:0.

Mourinho avizoval už počas týždňa, že dnešná zostava bude výrazne obmenená. Čakal, že ňou zrejme nepoteší, no opak bol pravdou. Zostava plná odchovancov a mladých chalanov potešila nejedného fanúšika United.

V bráne si odkrútil debut v PL Joel Pereira, pred ktorým operovala známa stoérska dvoja Bailly a Jones. Na pravej strane obrany nastúpil navrátilec po zranení Fosu-Mensah a naľavo Demetri Mitchell. V základe sa po pauze objavil aj Paul Pogba, ktorému robil v zálohe parťáka Axel Tuanzebe a Scott McTominay. Pred nimi dostali v základe šancu Jesse Lingard a mladík Josh Harrop. Dopĺňal ich kapitán Wayne Rooney. Zápas mal výkop o 16:00 SEČ a rozhodcom bol Anthony Taylor.

Prvú zaujímavú situáciu mali na svedomí hostia, no v 2. minúte si naša obrana poradila. V 12. minúte krásnym pasom na hrot Mitchell našiel Rooneyho, ktorý ale lob poslal na hornú sieť. V 15. minúte sme si zakričali GÓL po krásnej lopte falšom od Pogbu, ktorý našiel vpredu mladíka Harropa. Ten si kľučkami urobil z obrancov dobrý deň a poslal to k vzdialenejšej tyči – 1:0. Debut ako z ríše snov. V 19. minúte bolo ešte veselšie. Jesse Lingard vzal loptu spred našej brány a sám ju vyviezol až pred súperovu šestnástku, kde našiel Pogbu, a ten ľavačkou zvýšil na 2:0. Hostia zahrozili rohom v 26. minúte, ktorý však zníženie nepriniesol. Okrem dvoch striedaní v závere polčasu sa nič významnejšie neudialo a do šatní sa išlo za výsledku 2:0.

Druhý polčas začali lepšie hostia, keď sa v 55. minúte do vzduchu zavesil Benteke, no hlavičkou trafil iba ľavú žrď Pereirovej brány. V 60. minúte zahrozil zľava Zaha, no ani táto snaha gól nepriniesla. Mitchell bol nebezpečný aj vpredu, keď v 71. minúte vykľučkoval z ťažkej pozície a poslal strieľanú prihrávku pred bránu, kde však Hennesseymu nikto v červenom nerobil problémy. V 73. minúte po priamom kope hostí odvrátil na roh Rooney. Milivojevic kopol priamy kop v 77. minúte krásne k tyči, no Pereira si pripísal krásny zákrok. V 88. minúte na ihrisko prišiel mladíček Angel Gomez, ktorý sa tak stal prvým hráčom v Premier League s rokom narodenia 2000. Záverečná snaha hostí gól nepriniesla, a tak sa Old Trafford so sezónou lúči výhrou 2:0.

Mladí hráči United ukázali v tomto zápase viac chuti a bojovnosti ako stáli členovia A tímu, ktorí dnes odpočívali pred blížiacim sa finále. Je to pre nich určite aj istá forma nabudenia, pretože mladí chalani ukázali, že s nimi treba do budúcnosti jednoznačne počítať. Skvelý výkon predviedol predovšetkým Josh Harrop, ktorý svoj debut okorenil gólom. Tento zápas tak jednoznačne napravil veľmi zlý dojem z posledných týždňov, ktoré sa niesli v duchu vypusteného boja v Premier League.

Manchester United: Pereira – Fosu-Mensah, Bailly, Jones, Mitchell – McTominay, Tuanzebe, Pogba (45´ Carrick) – Lingard (45+1´ Martial), Rooney (C) (88´ Gomez), Harrop

Lavička: O´Hara, Blind, Carrick, Gomez, Willock, Martial, Dearnley

ŽK: 48´ McTominay, 74´ Carrick

Crystal Palace: Hennessey – Ward, Kelly, Tomkins, Schlupp – McArthur (61´ Sako), Milivojevic, Puncheon (C) – Zaha (80´ Campbell), Benteke, van Aanholt (67´ Kaikai)

88% Úspešnosť prihrávok 82%

Ďalším a posledným súperom v tejto sezóne bude Ajax Amsterdam v rámci finále Európskej ligy, ktoré odohráme v stredu 24. mája v Štokholme s výkopom o 20:45 SEČ. Najdôležitejší zápas na záver – GGMU!!!

Zdroje: whoscored.com, int.soccerway.com

Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – Crystal Palace
Ďalší článokHodnocení: Manchester United – Crystal Palace