Hodnocení: Manchester United – Crystal Palace

97

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase s Crystal Palace. Dnes to bude trochu jinou formou, než obvykle. Hodnocení je zpracováno formou článku a číselné hodnocení jednotlivých hráčů jsme tentokrát nechali jen na fanoušcích.

Dnes si v bráně svůj ligový debut užil Pereira. Odchytal dobrý zápas a vyznamenal se hlavně při přímém kopu hostů ve druhém poločase, když velmi nebezpečnou střelu k tyči zlikvidoval skvělým zákrokem. V rozehrávce mu to sice moc nešlo a při jednom rohu zaváhal, když nevyběhl. I tak čisté konto udržel a se svým ligovým debutem může být spokojen.

V obraně jsme nastoupili se čtveřicí Fosu-Mesnah, Bailly, Jones a další debutant z akademie Mitchell. Obrana fungovala velmi dobře celý zápas. Snad jen Mensah měl problémy v první půli, když se hosté asi dvakrát prosadili přes jeho pravou stranu, ale nic vážného z toho nakonec nebylo. Nejvíce byli všichni zvědaví právě na dnešního levého obránce. Ten svou roli zvládl bez problémů a když mohl, nebál se zapojit do ofenzívy. Podal sympatický výkon a nemám mu co vytknout.

Doprostřed zálohy se postavila trojice Pogba, Tuanzebe a McTominay. Díky této trojici jsme většinu zápasu ovládali střed hřiště a nejlepší výkon podal samozřejmě Pogba, který vstřelil branku a připsal si i asistenci. Ještě těsně před koncem poločasu byl střídán Carrickem, který naší hře zrovna moc nepřidal. Další dva mladí odchovanci odehráli celý zápas a vedli si velmi dobře. Carrick a McTominay si připsali i žlutou kartu.

V ofenzívě nastoupila trojice Lingard, Rooney a další debutant z akademie Harrop. Právě dvojice křídelníků dělala hostujícím obráncům největší problémy, kteří nestíhali zachycovat jejich výborný pohyb. Oba podali velmi dobrý výkon a Harrop dokonce vstřelil první branku zápasu, když si zasekl dva obránce a tvrdou střelou zakončil k zadní tyči. O pár minut později se prosadil po Lingardově solu středem hřiště i Pogba. Lingard byl ještě před koncem poločasu střídán Martialem, který nepodal vůbec dobrý výkon a jeho vliv na hru byl minimální. Poslední z trojice ofenzivních hráčů Rooney byl asi nejméně viditelným ze základní jedenáctky, ale nehrál špatně. Dvakrát mu hosté zblokovali pokus o zakončení a když byl občas ve slušné pozici, snažil se situaci řešit(možná trochu zbytečně) přihrávkou nabíhajícímu spoluhráči. V závěru zápasu ho střídal teprve 16ti-letý Gomez.

Týmový výkon byl dnes na velmi slušné úrovni. Obrana fungovala, v záloze jsme měli převahu a v ofenzívě jsme se dokázali dvakrát golově prosadit. Druhý poločas už byl trochu slabší, ale i tak to bylo velmi pěkné ukončení letošního ligového ročníku. Obzvlášť mladí odchovanci potěšili a pak samozřejmě Pogba, který je dnes jasným MOTM.

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – Crystal Palace 2:0
Ďalší článokHarrop: Je to jako sen
jujinek77
Pracuji jako operátor CNC stroje a Manchesteru United jsem začal fandit kvůli vysoké výhře nad AS Řím 7:1. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat zápasy United a úplně jsem si klub zamiloval. Mezi mé nejoblíbenější hráče klubu patří Ferdinand, Scholes, Carrick a Ronaldo. A samozřejmě Fergie, to je pro mě boss, leader, winner!