Smalling: Klíčem je momentum

9

Obránce Chris Smalling tvrdí, že do finále Evropské ligy musí on a jeho spoluhráči nabrat tzv. ‚momentum‘.

Ještě dvě utkání musí United odehrát v rámci Premier League, než budou bojovat o svůj vůbec první titul v Evropské lize proti nizozemskému Ajaxu. Jejich formu pak prověří celky Southamptonu a Crystal Palace. K posledním třem utkáním se pak vyjádřil dlouholetý stoper Chris Smalling, jehož přání znělo jasně.

Klíčové je momentum. Krása následujících dvou utkání spočívá v tom, že se můžeme připravit na finále. Připravíme se na všechno. Myslím, že si jsou všichni vědomi toho, co finále s sebou nese. Proto je důležitá příprava. Musíme se ujistit, že do každého jednoho tréninku a utkání dáme vše.

Nemyslím si, že je na místě nyní Premier League vypustit. Samozřejmě, že nemůžete jen tak odvrátit zrak od toho finále, ale následující tréninky a utkání je třeba brát jako možnost se ukázat před manažerem. Takže neexistuje, že by se někdo držel zpátky, všichni ze sebe chceme vymáčknout co nejvíce.

Manažer je nyní pod tlakem, protože každý jeden hráč se na něj bude snažit udělat dojem. Ať už na tréninku, nebo zápase. Vše je zkouška.

V posledním utkání se Southamptonem vedl Smalling na hřiště coby kapitán. O to větší čest to pak byla, že se jednalo o finále ligového poháru, které vyhráli svěřenci Mourinha v poměru 3:2.

Již několik let je Southampton vyrovnaným týmem, jak doma, tak venku. I přes změny v posledních letech na postech manažera nebo hráčských, stále zůstali velmi konzistentní. Nebude to lehké, ale statistiky mluví pro nás.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokWoodward: Finačne sa nám darí lepšie ako sme očakávali
Ďalší článokTýmové novinky před zápasem se Southamptonem
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!