24/07/2021

U18: United – Blackburn Rovers 2:4

Manchester United U18 zakončil sezonu Premier League U18 nečekanou prohrou s Blackburnem U18 v poměru 2:4.

Manchester United už nemohl pomýšlet na zisk ligového titulu a tak už mu v zápase o nic nešlo, přesto měl být zápas proti poslednímu Blackburnu jasnou záležitostí. K úvodní střele utkání se dostal domácí Indy Boonen, jenž však pálil vedle hostující branky. Na druhé straně mířil přesněji Brad Lynch, ale Richardson si s jeho pokusem poradil. Blízko vstřelené branky byli v 22. minutě utkání domácí hráči, ale Luca Ercolani v dobré pozici po centru Ethana Hamiltona hlavičkoval vedle. Neuspěl ani hostující Ben Paton, kterého vychytal Richardson, a stejně dopadl i Boonen v dresu United, kterého zase vychytal Matthew Campbell. V 33. minutě se domácí hráči konečně dočkali. Střelu DJ Buffonge ještě brankář Campbell vyrazil, ale Hamilton míč dokázal dopravit do sítě – 1:0. O dvě minuty později však povedenou střelou vyrovnal Jack Evans1:1. V závěru prvního poločasu pak Blackburn otočil skóre utkání a to když se po centru Lewise Thompsona, bývalého hráče akademie Manchesteru United, prosadil Brad Lynch1:2.

V 55. minutě Blackburn navýšil své vedení. Úspěšným střelcem byl Ben Paton, který nechytatelnou střelou nedal Richardsonovi v brance United žádnou šanci – 1:3. Blízko snížení byl střídající Dion McGhee, pro kterého to byla premiéra v dresu United U18, ale střílel pouze do boční sítě. To Hamilton už byl v 73. minutě utkání úspěšnější, když se prosadil střelou zpoza pokutového území – 2:3. Poslední slovo v utkání ale měli hostující hráči a to když se v 81. minutě utkání do střelecké listiny zapsal Lewis Thompson2:4.

Manchester United U18 tak v ligové tabulce obsadil celkové 4. místo, zatímco ligový titul slaví mladíci Chelsea.