Review: Tottenham – Manchester United 2:1

13

Červení diabli sa dnes podvečer vybrali na lúčiaci sa White Hart Lane na zápas proti domácemu Tottenhamu. S vidinou toho, že liga je prakticky stratená a naše šance sa upriamujú len na výhru Európskej Ligy, sme vycestovali s pozmeneným tímom, ktorému chýbalo niekoľko dôležitých hráčov. Výsledkom bolo, že nás domáci Spurs porazili zaslúžene 2:1.

V týždni sme potvrdili postup do štokholmského finále, kde vyzveme Ajax Amsterdam. Po remíze doma so Swansea a prehre s Arsenalom sa José Mourinho rozhodol všetku svoju pozornosť venovať výhre Európskej Ligy, ktorá by nám zabezpečila miestenku v Lige Majstrov. Aj kvôli tomu dal dnes voľno viacerým hráčom (Valencia, Herrera, Mkhitaryan, Rashford, Pogba), ktorí boli buď na lavičke, alebo neboli vôbec nominovaní. Koncom týždňa zasiahla Paula Pogbu veľmi smutná správa o smrti jeho otca, a preto Paul odcestoval domov do Francúzska.

V bráne bol Španiel De Gea, pred ktorým bola až pätica obrancov – Tuanzebe, Smalling, Jones, Bailly a Blind. V strede ihriska mali našu hru na starosti Carrick s kapitánom Rooneym. Pred nimi dostali šancu Lingard a navrátilec Mata. Na hrote operoval Francúz Martial. Zápas mal naplánovaný výkop o 17:30 SEČ a rozhodcovskú píšťalku mal v rukách Jonathan Moss

Výkop sme mali my, no prvé minúty patrili domácim. Už v 6. minúte sa radovali z gólu po hlavičke Wanyamu, ktorého pri centri nedoskočil Rooney – 1:0. Horšie sme začať ani nemohli. Hneď sme sa pokúsili odpovedať, no po Blindovom centri v 7. minúte Mata hlavičkoval v ofsajdovej pozícii. Po našom rohu v 12. minúte hlavičkoval Rooney nad Llorisovu bránu. V 18. minúte to boli opäť hráči v červenom, ktorí sa pokúsili vyrovnať – Martial technickú strelu ale neumiestnil medzi 3 žrde. Potom však prišla obrovská šanca Spurs, keď sa Son rútil sám na De Geu, no ten ho v 19. minúte vychytal. Po rohu domácich v 22. minúte si De Gea zle vypočítal boxovanie lopty a nechýbalo veľa, aby na 2:0 zvýšil Kane. Pred našou bránou to horelo aj v 25. minúte, keď hasil odkopol Bailly. V 30. minúte pod brvno mieril Alli, no David si dal pozor. Ďalšej šance sme sa dočkali až v nadstavení, keď v 45+1. minúte pálil na De Geu z uhla Kane. Polčas skončil výsledkom 1:0

Úvod druhého polčasu bol prakticky identický ako ten prvý. Po Baillyho „faule“ zahrávali v 48. minúte domáci štandardku a k lopte od Eriksena sa dostal zle bránený Kane, ktorý zvýšil na 2:0. V 52. minúte z diaľky pálil Son. Kane to skúsil z rovnakého miesta ako Son, v 53. minúte však bránu netrafil. My sme sa k strele dostali až v 59. minúte, keď nepresne pálil Lingard. V 63. minúte to Martial opäť skúsil technickým obstrelom, no ani tentokrát nedokázal namieriť presne. Prišla 71. minúta a gól v sieti domácich, keď sa individuálne presadil na krídle Martial a jeho prudkú prihrávku pred bránou umiestnil do siete Rooney – 2:1. V 83. minúte Alliho strelu z prázdnej brány vyhlavičkoval Jones. V 92. minúte sme mali šancu na vyrovnanie, keď sa na Llorisa rútil striedajúci Rashford, no proti stíhajúcej presile nemal dostatok priestoru na poriadne zakončenie. Zápas sa tak skončil víťazstvom domácich v pomere 2:1

Po výsledkoch našich súperov a po našich veľmi neuspokojivých výkonoch sa definitívne môžeme a aj musíme sústrediť na finále v Štokholme, ktoré je jediným spôsobom, ako sa dostať do budúcoročnej Ligy Majstrov. V kádri máme viacero adeptov, ktorí sa musia nad svojimi výkonmi hlboko zamyslieť. Taktiež sme videli, že bez Paula Pogbu je naša hra minimálne o level nižšia. Dnešný zápas už veľa neriešil, takže nás mrzieť nemusí. Spytovať svedomie treba za 10 domácich remíz.

Tottenham: Lloris (C) – Trippier (83´ Walker), Alderweireld, Vertonghen, Davies – Dier, Wanyama – Eriksen (91´ Nkoudou), Alli, Heung-Min Son (72´ Dembélé) – Kane

Lavička: Vorm, Walker, Wimmer, Sissoko, Dembélé, Nkoudou, Janssen

ŽK: 74´ Wanyama

Manchester United: De Gea – Bailly, Smalling, Jones, Blind – Tuanzebe (61´ Herrera), Carrick – Lingard (61´ Mkhitaryan), Mata (79´ Mata), Rooney (C) – Martial

82% Úspešnosť prihrávok 77%

Náš najbližší súper bude Southampton, s ktorým sa stretneme v rámci dohrávky Premier League na ich štadióne, teda na St. Mary´s Stadium. Zápas sa odohrá v stredu 17. mája o 20:45 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, int.soccerway.com

Predchádzajúci článokHodnocení: Tottenham – Manchester United
Ďalší článokBalague: V lete bude na stole ležať poriadna hromada peňazí