20/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinhova reakce k zápasu s Tottenhamem

José Mourinho se vyjádřil k dnešní prohře s londýnským celkem, který přehrál hráče United v poměru 2:1. V několika klíčových bodech manažer neskrýval zklamání.

Šetření hráčů
Na jedné straně byl tým ve své vrcholné formě s touhou ukázat se v posledním utkání na White Hart Lane a na druhé tým, který se snažil najít jistou rovnováhu s hráči, kteří hráli mimo svou pozici. Dali jsme tak šanci hráčům, kteří hrát potřebují a volno těm, kteří zase potřebují odpočinek. Po druhé brance jsme ale dali hráče tam, kam patří, především záložníky do zálohy a kvalita šla nahoru. Stáhli jsme na 2:1 a klidně to mohlo skončit i 2:2, takže s některými jedinci jsem spokojen. Ale obdrželi jsme dva zbytečné góly, při nichž chyběla koncentrace. Hráči to ale měli ztížené tím, že hráli na jiných postech.

Nedostatek hráčů pro dnešní zápas
Byl dnes, proti Manchesteru City, Swansea, Arsenalu a bude i následující zápas proti Southamptonu a nakonec i proti Crystal Palace. Když lidé tvrdí, že jsme hazardovali tím, že sázíme vše na Evropskou ligu, tak se mýlí. Není nic riskantního na tom, odehrát dvě soutěže s patnácti hráči. To není risk, to je jediná možnost. A tato situace mi vůbec nevadí. Ti, co chtěli hrát, hráli devadesát minut a ti, co chtěli odpočívat, odpočívali. Nikdo se nezranil a další utkání Premier League – soutěže, kterou momentálně nechceme hrát – je za námi.

Dvě brzké branky
Byly to dva nešťastné góly. Nerad dostávám branky takhle brzy. Ale jak říkám, hráči, kteří potřebovali hrát, hráli. Smalling, Jones, Mata, Martial a Rooney odehráli devadesát minut.

Bez zranění
Nejdůležitější věcí je, že jsme neutrpěli žádná zranění. Blind odehrál devadesát minut, takže příští utkání určitě nenastoupí. Takto je třeba uvažovat.

Finále záleží na hráčích
Díval jsem se na výkony jednotlivých hráčů a záleží na nich, zda budou hrát finále. Samozřejmě, že už mám něco v hlavě, ale finální rozhodnutí udělám až poté, co se předvedou, ať už v pozitivním nebo v negativním slova smyslu.

Názor na neumístění se v první čtyřce
Nejsem naštvaný, protože toto rozhodnutí jsme udělat museli. Když lidé říkají, že jsme hazardovali, nebylo tomu tak. Nevybrali jsme si Evropskou ligu dobrovolně – tohle jsme udělat museli. Kdybych měl Younga, Shawa, Ibrahimoviče, Fosu-Mensaha, Marcose Roja, šel bych do každého utkání. Když mám čtrnáct patnáct hráčů, nemůžu to udělat.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!