Hodnocení: Tottenham – Manchester United

22

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase s Tottenhamem.

David De Gea

David de Gea – Dnes tak nějak ukázal, jak na tom celkově je. Na lajně je světová extratřída. Chytil tak tři branky. V tom ostatním, například ve vybíhání, v komunikaci s obránci nebo v rozehrávce, už to tak skvělé není. V pár momentech, kdy by mohl pomoci obráncům ve složitých situacích, to raději nechá na nich. I přesto dnes jednoznačně MOTM. 7,5/10

Eric Bailly – Patřil k těm lepším hráčům. Nebál se řešit složité situace fotbalově, a i když mu vše nevyšlo, neodehrál špatný zápas. Jednou v první půli mohl zakončovat, ale snažil se přihrávat do lepší pozice Matovi. Měl to v této situaci spíše vzít na sebe. Dostal žlutou kartu po faulu na Alliho. 6/10

Chris Smalling

Chris Smalling – Byl dlouho zraněn a ta herní pauza je na něm znát. Nejistý ve všech aspektech hry na stoperu. Navíc se podepsal pod druhý inkasovaný gol. Nemá cenu to více rozebírat. Byl to z jeho strany velmi slabý výkon. 4/10

Phil Jones

Phil Jones – První půli odehrál stejně bídně jako jeho kolega ze stoperské dvojice. V té druhé už se zlepšil. Dobře dostupoval soupeře, vypichoval míče a zastavil pár nebezpečných akcí soupeře. Jeden poločas špatný, druhý už lepší. 5/10

Daley Blind – Moc mu to nešlo. Neudělal výraznou chybu, ale není ho moc za co pochválit. Spíše tam bylo dost menších nepřesností a co se týče podpory směrem dopředu, tak to oproti Baillymu bylo opravdu slabé. 5/10

Axel Tuanzebe

Axel Tuanzebe – Jeho pozice je mi doteď záhadou. Jednu chvíli mi připadlo, že hrál osobku na Ericssena, pak zase stopera, potom to byl spíše defenzivní záložník a párkrát sprintoval dopředu podpořit spoluhráče jako ofenzivní záložník. Jakoby měl pokyn: ,,zapoj se do hry když budeš blízko míče‘‘. S největší pravděpodobností hrál před stopery defenzivního záložníka. Měl tam dobré momenty, ale i špatné. Moc se mi líbí, že se neukvapuje a snaží se složité situace řešit fotbalově. Byl střídán v 61. minutě. 5/10

Michael Carrick – Pohybově neměl šanci s protihráči soupeřit. To se čekalo, ale bohužel už to nekompenzoval svým jindy výborným přehledem ve hře, diktováním tempa a přesnými přihrávkami. Dlouho jsem od něj neviděl tolik jednoduchých nepřesných přihrávek. Dá se u něj zmínit jedna dobrá situace, a to v úplném závěru, kdy pasem za obranu poslal do šance Rashforda. Slabý výkon. 4/10

Juan Mata

Juan Mata – Hýřil pohybem a zapojil se do prakticky všech slibných situací, které naše ofenzíva dnes předvedla a to včetně té, ze které jsme dali branku. Patřil k tomu lepšímu, ale v soubojích měl problémy. Protihráči měli fyzicky navrch a bylo to v pár situacích vidět. Průměrný výkon. Byl střídán v 79. minutě. 5/10

Wayne Rooney

Wayne Rooney © – Nastoupil na pozici pod útočníkem a snažil se něco vytvořit, ale moc dobrých momentů v zápase neměl. V každém poločase měl dva momenty, které je třeba zmínit. V prvním poločase poslal pěkným míčem za obranu do šance Martiala, ale ten branku nakonec nevstřelil. Podepsal se pod první inkasovanou branku, když podskočil centr Daviese. Ve druhé půli opět pěkným míčem za obranu poslal Martiala do úniku, ale dopadlo to stejně jako v poločase prvním. Nakonec po pěkném uvolnění Martiala a jeho následné přihrávce vstřelil naši jedinou branku v zápase. I přesto si podle mě nijak neřekl o místo v základní sestavě pro nejdůležitější zápas sezony a sice finále EL. Dostal žlutou kartu po faulu na Kanea. 4,5/10

Jesse Lingard – Opět hodně běhal a bojoval, ale bylo to k ničemu. Jako ofenzivní hráč bránu soupeře neohrozil a když mohl přihrát do dobré pozice Martialovi, tak mu přihrávka levou nohou vůbec nevyšla. V jeho případě není dále moc co zmiňovat. Byl střídán v 61. minutě. 4/10

Anthony Martial

Anthony Martial – Nastoupil na hrotu a celkově podal lehce nadprůměrný výkon. Měl dva dobré úniky ze strany do středu hřiště a oba dva zakončil těsným obstřelem levé tyče brány domácích. Nakonec po své jedné individuální akci přihrál do šance Rooneymu a ten ji proměnil. Má tedy asistenci, ale občas mi u něj chybí více pohybu bez míče. Na druhou stranu ho spoluhráči moc nedoplňovali. Byl ve spoustě situací proti přesile a podle toho to tak dopadlo. Celkově vzato ve srovnání s ostatními spoluhráči z ofenzívy podal asi nejlepší výkon. 6/10

Ander Herrera – Přišel na hřiště za Tuanzebeho v 61. minutě. Zapadl do naší hry a nijak utkání neovlivnil. 4/10

Henrikh Mkhitaryan – Přišel na hřiště v 61. minutě místo Lingarda. Utkání nijak neovlivnil a jako ofenzivní hráč nic nepředvedl. 4/10

Marcus Rashford – Přišel na hřiště místo Maty v 79. minutě. Svým pohybem stihl párkrát zaměstnat domácí obránce a jednou se po Carrickově pasu za obranu dostal do šance. Bylo to ovšem těžké zakončení a bránu ani netrefil. NEHODNOCEN.

Týmový výkon: Celý zápas jsme tahali za kratší konec a bylo vidět, který tým je ve formě. I tak ty branky, co jsme dostali byli opravdu laciné. Těžko hledat nějaká pozitiva. Převládají negativa a největší problém byl v první půli, a to v obraně. Stopeři byli úplně mimo a vůbec nestíhali. Párkrát nás zachránil náš brankář. V ofenzívě jsme toho taky moc neukázali a když už se rozvíjela slibná situace, finální a předfinální fáze nám nevyšla. 4/10

Predchádzajúci článokMourinhova reakce k zápasu s Tottenhamem
Ďalší článokReview: Tottenham – Manchester United 2:1
jujinek77
Pracuji jako operátor CNC stroje a Manchesteru United jsem začal fandit kvůli vysoké výhře nad AS Řím 7:1. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat zápasy United a úplně jsem si klub zamiloval. Mezi mé nejoblíbenější hráče klubu patří Ferdinand, Scholes, Carrick a Ronaldo. A samozřejmě Fergie, to je pro mě boss, leader, winner!