Review: Manchester United – Celta Vigo 1:1

44

Dnešný večer sa na Old Trafforde niesol v znamení semifinálovej odvety so Celtou Vigo. Z prvého zápasu sme si priniesli náskok v podobe výsledku 1:0 a doma sme chceli postup potvrdiť. Nakoniec z toho bola veľká dráma, no finále Európske Ligy je nakoniec realitou.

Po prehratom zápase s Arsenalom Mourinho snahu dostať sa do Ligy Majstrov cez Premier League zabalil, a tak je našou absolútnou prioritou európsky pohár číslo 2. V Londýne niekoľko členov zostavy dostalo voľno, aby dnes v plnej sile stvrdili postup.

V bráne bol Sergio Romero, kapitánsku pásku si navliekol Valencia, v strede obrany hrali Blind s Baillym a na ľavej strane operoval Darmian. Stred ihriska dirigoval Pogba, Fellaini a Herrera, ktorí dopĺňali vpredu hrajúcu trojicu Mkhitaryan – Rashford – Lingard. Zápas mal výkop o 21:05 SEČ s hlavným rozhodcom Ovidiom Haţeganom.

Začali sme opatrne a prvú šancu si pripísali hostia po nedôraznom bránení Blinda v 4. minúte, ktorý horel už od začiatku. Po strele z uhla vyrazil na roh Romero. Naša šanca prišla v 11. minúte po krásne práci Paula Pogbu v strede ihriska, ktorý následne vysunul do šance Rashforda, no obrancovia mu nedovolili zakončiť. Následná akcia už priniesla gól. V 17. minúte našiel Rashford krásnym centrom pred bránou voľného Fellainiho, ktorý hlavičkou otvoril skóre – 1:0. V 20. minúte z protiútoku mieril Mkhitaryan vysoko nad. Hernández vyskúšal Romerovu pozornosť z diaľky v 27. minúte – roh. Po Fellainiho práci sa v 36. minúte zastreľoval Pogba, ktorý ale nenamieril medzi tri žrde. Sisto obaľovačkou v 40. minúte Romera neprekvapil. V 42. minúte Sisto poslal strieľanú prihrávku pred Romera, no Wass hlavou nemieril presne. Prvý polčas sa tak skončil priebežným stavom 1:0.

Aj druhý polčas začali aktívnejšie hostia, keď už v 46. minúte strieľanou prihrávkou pred Romera zahrozil Mallo. Po Blindovom priamom kope sa k odrazenej lopte dostal Henrikh a krásnou strelou prinútil gólmana hostí v 49. minúte k vytesneniu jeho pokusu na roh. V 56. minúte Aspas strieľal z diaľky iba Romerovi do náručia. Celta bola iniciatívnejšia a Guidetti sa v 58. minúte dostal do dobrej šance, no nezamieril presne. My sme sa k slovu dostali až v 64. minúte po strele Rashforda sa však skóre nemenilo. V 69. minúte po prihrávke od Pogbu zakončoval Fellaini. Jozabed tiahlou strelou mieril mimo v 71. minúte. Guidetti mal na hlave vyrovnanie v 75. minúte, no opäť minul. V 85. minúte sme si ale vykoledovali našou pasivitou vyrovnanie, keď po krásnom centri Bongondu vyrovnal hlavičkujúci Roncaglia – 1:1. Schyľovalo sa k poriadne dramatickému záveru, ktorý sme opäť raz zbytočne dopustili. Záver zápasu mal dosť nechutnú dohru, keď po strkanici a úderoch do tváre videli červenú kartu Bailly a Roncaglia. V 94. minúte síce Herrera skóroval na 2:1, no bol pískaný faul Pogbu. V 96. minúte sme všetci prežili klinickú smrť, keď mal Guidetti víťazný gól na kopačke, no prihrávku nespracoval (odrazila sa mu od ruky) a odkrytú bránu netrafil, čo nakoniec odkopom hasil Carrick. Zápas sa teda skončil klasickou remízou 1:1, po ktorej si 24. mája zahráme finále s Ajaxom.

Pozitívnou správou je jednoznačne finále, v ktorom si zmeriame sily s holandským Ajaxom. Tento zápas bude veľmi špeciálny najmä pre Daleyho Blinda, určite aj Zlatana, ktorý ale do zápasu nezasiahne a zrejme si zápas značne vychutná aj náš bývalý manažér Louis van Gaal. K dnešnému výkonu je takmer zbytočné sa vyjadrovať. Stres a šedivé vlasy nejednému fanúšikovi by mohol „preplatiť“ najmä José Mourinho, ktorý zvolil svoju klasickú taktiku – bránenie náskoku, čo sa mu takmer vypomstilo. Dúfajme, že s takouto taktikou sa nebudeme stretávať aj naďalej, aj keď – pri Mourinhovi je naivné myslieť si opak.

Manchester United: Romero – Valencia (C), Bailly, Blind, Darmian – Fellaini, Herrera, Pogba – Lingard (86´ Rooney), Rashford (89´ Smalling), Mkhitaryan (77´ Carrick)

Lavička: De Gea, Smalling, Jones, Carrick, Mata, Martial, Rooney

ŽK: 32´ Blind, 81´ Herrera

ČK: 87´ Bailly

Celta Vigo: Álvarez – Mallo (C), Cabral, Roncaglia, Jonny – Radoja (68´ Bongonda), Hernández – Aspas, Wass (46´ Jozabed), Sisto (80´ Beauvue) – Guidetti

1 Červené karty 1

Z Európskej Ligy sa opäť vraciame do Premier League, kde nás ešte čakajú posledné, zrejme nič neznamenajúce, zápasy. Najbližšie to bude v nedeľu na White Hart Lane proti Tottenhamu, ktorý doma v tejto sezóne body prakticky nestráca. Bude zaujímavé, v akej zostave nastúpime. Zápas sa odohrá v nedeľu, 14. mája o 17:30 SEČ

Zdroje: whoscored.com, int.soccerway.com, manutd.com

Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – Celta Vigo
Ďalší článokHodnotenie: Manchester United – Celta Vigo