Hodnotenie: Manchester United – Celta Vigo

68

Manchester United hostil v odvete semifinále Európskej Ligy španielsku Celtu Vigo na Old Trafford. V prvom polčase dostal United do vedenia Fellaini, ale hosťom sa podarilo v druhom polčase vyrovnať a do konca zápase sa Diabli triasli o výsledok. Zápas sa nakoniec skončil remízou 1:1 a United sa tak stretnú vo finále s Ajaxom Amsterdam.

Sergio Romero – Klasicky sa v Európskej lige do brány postavil tento argentínsky reprezentant a už od prvej minúty mal prácu, pretože Celta začala aktívne. Počínal si veľmi dobre, pripísal si niekoľko zákrokov a podržal tím. Pri góle nemal žiadnu šancu. 7/10

Antonio Valencia (c)– Kapitán mal v tomto zápase tak ako aj jeho kolega na druhej strane len defenzívne úlohy a tie si Valencia plnil počas celého zápasu veľmi dobre. Čo sa týka útočnej fázy, tak bol zviazaný taktikou Mourinha a do ofenzívy sa skoro vôbec nedostával, dokonca si nepripísal ani jeden center. 6,5/10

Eric Bailly – Do inkasovaného gólu bol Bailly bezchybný a jednoznačne lepší z dvojice stopérov. Po obrdžanom góle neudržal nervy na uzde a červenou kartou sa pripravil o finále. Na obdržanom góle má rovnako veľký podiel ako Blind, keď ani jeden neodhlavičkoval loptu do bezpečia. 5,5/10

Daley Blind – Prvý polčas sa mu moc nevydaril. Už od začiatku pôsobil neisto, keď nepresnou prihrávkou založil súperovi útok a väčšina šancí súper bola ťahaná po ľavej strane. Takisto bol napomenutý žltou kartou. V druhom polčase zlepšenie neprišlo a dokonca mal svoj podiel na inkasovanom góle. Blind veľa súbojov podbehol alebo prehral a len so šťastím United po jednom z takýchto momentov neinkasovali. 5/10

Matteo Darmian – Tak ako bolo spomenuté vyššie, ľavá strana bola o niečo slabšia ako tá pravá a zásluhy na tom má aj tento Talian. Bolo to spôsobené aj tým, že mal na starosti najlepšieho strelca súpera. Niekedy sa mu stalo, že vybehol proti hráčovi a vôbec neodhadol jeho pohyb a tak dovolil súperovi pokračovať ďalej. Podobne ako Valencia na druhej strane si nepripísal žiaden center a na súperovu polovicu sa asi ani nedostal. 5,5/10

Ander Herrera – Najlepší hráč mesiaca apríl sa postavil pred stopérov a mal podporovať Pogbu s Fellainim. Celkovo stred ihriska bol veľmi dobre pokrytý a Ander na tom má určité zásluhy. Ander nie je typický defenzívny záložník, ale dokáže podať dobrý výkon aj na tomto poste vďaka svojmu pohybu a univerzálnosti. Mal síce iba 25%  úspešnosť v súbojoch, ale 5 krát prerušil akciu súpera a vytvoril 3 šance, čo je veľmi dobrá vizitka. 7/10

Marouane Fellaini – Belgičan bol až do jeho gólovej hlavičky neviditeľný, ale splnil presne to, čo sa od neho očakávalo. Bol v správny čas vo vápne a skóroval. Marouane bol platný ako v obrane tak aj v útoku. Počas celého zápasu vyhrával osobné súboje tak ako sme u neho zvyknutí a patril medzi to najlepších na ihrisku. Komentátor na ČT šport ho dokonca prirovnal k Xavimu a Iniestovi, aj keď tu žiadnu spojitosť nevidím. 7,5/10 MOTM

Paul Pogba – Pogbova prítomnosť na ihrisku je vidieť vo všetkých aspektoch hry. Hra s ním a bez neho vyzerá úplne inak. Pogba bol silný v osobných súbojoch v obrannej ale aj v útočnej fáze. Takisto dokázal v strede ihriska podržať loptu. Moc sa nedostal k svojim typickým prihrávkam za obranu, ale to bolo spôsobené aj defenzívnejšou taktikou. Dokázal svoje individuálne kvality, keď v jednej situácii vyškolil troch protihráčov na malom priestore a vytvoril šancu pre Rashforda. 7/10

Jesse Lingard – Priemerný Jesseho výkon. Veľa toho nabehal, bol aktívny, pomáhal obrane, podporoval útok a bolo ho vidieť nielen na jeho pravej strane, ale aj v strede ihriska. Angličan mal v tejto sezóne lepšie ale aj horšie výkony. Nič výrazné nepokazil, ale na druhej strane ani nevymyslel. V závere zápasu bol vystriedaný Rooneym. 6,5/10

Henrikh Mkhitaryan – Individuálne bol veľmi silný a púšťal sa do súbojov 1na1 (8x), z ktorých často krát vychádzal víťazne. Predviedol krásne sólo medzi troma protihráčmi v prvom polčase. Okrem jeho individuálnych kvalít toho moc nepredviedol, ale bolo to spôsobené aj tým, že United sa do útoku moc neťahali. Obranné povinnosti si plnil dobre a uzatváral priestory na ľavej strane. V 77. minúte bol vystriedaný Carrickom. 6,5/10

Marcus Rashford – Blysol sa skvelou asistenciou keď presne našiel Fellainiho v malom vápne, ktorý nemal problém skórovať. Snažil sa napádať rozohrávku súpera, ale vždy čelil prečísleniu. Ako vždy využíval svoju rýchlosť a techniku a obrancovia Celty si pri bránení museli pomôcť aj faulom. Niekoľko krát v zápase predviedol skvelý prvý dotyk s loptou. Pripísal si iba jednu strelu, čo je na útočníka veľmi málo, ale opäť za to mohla defenzívnejšia taktika. 6/10

Striedajúci hráči

Michael Carrick – Prišiel v polovici druhého polčasu aby vystužil stred a mal pomôcť zálohe svojimi skúsenosťami a pokojom na lopte. 6/10

Wayne Rooney

Wayne Rooney – Do zápasu zasiahol až v posledných minútach namiesto Lingarda. Nehodnotený

Chris Smalling – Dostal sa do hry podobne ako Rooney v závere zápasu namiesto Rashforda a vyplnil miesto namiesto vylúčeného Baillyho. Nehodnotený

Tímový výkon

Pozitívum je, že sme postúpili do finále, ale nemuselo tomu tak byť, ak by Celta premenila v posledných sekundách mega šancu a naša celá sezóna by bola stratená. Začali sme opatrne a nenapádali sme vysoko. Potom prišiel gól, ktorý hráčov ukľudnil a dokonca trochu nakopol k lepšej hre, ale trvalo to len chvíľku. Počas celého zápasu United útočili maximálne s troma hráčmi, lebo ostatní sa sústredili na bránenie. Brániť doma od začiatku remízu 0:0 a neskôr 1:0 nie je štýl akým sa Manchester United chce prezentovať. Každopádne ak takto vyhráme EL, tak účel svätí prostriedky a kvalifikujeme sa do Ligy Majstrov. 6/10

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – Celta Vigo 1:1