Herrera: Bol to šialený zápas

8

Ander Herrera priznal, že hráči Manchesteru United si zápas proti Celte Vigo sťažili sami. Zároveň dodal, že je potešený výkonom tímu, ktorý odviedol tvrdú prácu, aby sa dostal do finále Európskej ligy.

Červení diabli postúpili do finále Európskej ligy, v ktorom sa stretnú 24.mája v Stockholme s Ajaxom Amsterdam. Hráči United išli do odvety s jednogólovým náskokom na súpera. Vo štvrtkovom odvetnom zápase sa United proti Celte gólovo presadili len raz a to zásluhou Marouana Fellainiho, avšak súper dokázal v druhom polčase vyrovnať a zápas sa skončil remízou 1:1. A tak sa po celkovom víťazstve 2:1 môžeme tešiť z postupu do finále.

Bol to šialený zápas. V prvom zápase sme boli lepší a zaslúžili sme si lepší výsledok, a tak sme dnes tŕpli. Semifinále sa nedá vyhrať ľahko. Hrali ich životný zápas a my sme vedeli, že to je pre nich výhoda. No vo finále sme my a to je to, čo sa počíta. Sme veľmi šťastní, pretože sme tu tvrdo  bojovali. Teraz sa to pokúsime vyhrať. Hrali sme množstvo zápasov v rade, bol to šialený rozpis, ale momentálne musíme dať všetko do finále a môže to byť veľmi dobra sezóna.

Mužom zápasu sa stal Fellaini, ktorý hlavičkou v 17.minúte otvoril skóre a bol to zároveň pre United 100.gól v tejto sezóne. Po zápase sa v krátkom rozhovore vyjadril na finálového súpera United Ajax, ktorý dokázal poraziť Lyon celkovo 5:4, aj napriek tomu, že vo štvrtok prehrali vo Francúzsku 1:3.

Pozerali sme ich prvý zápas proti Lyonu a hrali veľmi dobre. Majú veľa talentovaných hráčov a v Stockholme to bude ťažký zápas. Avšak my budeme pripravení, máme skúsených hráčov. Pre víťazstvo urobíme všetko.