09/03/2021

PL2: Arsenal – United 2:2

Manchester United U23 remizoval v 21. kole Premier League 2 na půdě Arsenalu U23 2:2.

Do první vážnější šance utkání se dostal hostující Joshua Harrop, který však střílel pouze do noh brankáře Matta Maceyho. Neuspěl ani Matty Willock, jehož střela se nevešla mezi tři tyče domácí branky. Za domácí nejprve selhal Savvas Mourgos a poté i Ainsley Maitland-Niles, který po centru z rohového kopu hlavičkoval vedle branky Kierana O’Hary. V 33. minutě se už ale hráči Arsenalu prosadili, konkrétně to byl Reiis Nelson, který využil přihrávky Cohena Bramalla – 1:0. Arsenal navýšil své vedení o pouhé tři minuty později. V pokutovém území United dostal dostatek prostoru Eddie Nketiah, jenž prostřelil O’Haru – 2:0.

V druhém poločase nejprve neuspěl Joe Willock a ani Bramall, který nedokázal využít zaváhání Calluma Gribbina. Na opačné straně hřiště donutil k dobrému zákroku Maceye Matty Willock. Domácí brankář zneškodnil i hlavičku Olosundeho po rohovém kopu Harropa. V 72. minutě se hráči Manchesteru United konečně dočkali, střelou z dálky se po přihrávce Tosina Kehindeho prosadil Joshua Harrop2:1. O tři minuty později, v 75. minutě utkání, fauloval v pokutovém území United Warren Donyela Malona a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil sám Malon, ale O’Hara jeho pokus skvělým zákrokem zneškodnil. V 83. minutě se hostující celek dočkal vyrovnání a to když centr Harropa usměrnil do vlastní branky obránce Johnson2:2. V závěru utkání ještě O’Hara dobrým zákrokem proti střele Vlada Dragomira zabránil Arsenalu vítězství.

33. Nelson, 36. Nketiah – 72. Harrop, 83. Johnson (vl.)