Mourinho po zápase s Arsenalom

54

Manchester United v nedeľu nestačil na Arsenal Londýn a na jeho trávniku mu podľahol 2-0. V článku vám prinášame vyjadrenie Josého Mourinha po tomto zápase.

Výkon ma potešil

Som sklamaný z výsledku, ale nie z predvedeného výkonu. Veľmi sa mi páčili individuálne výkony hráčov a takisto tímový výkon. Prehrali sme, lebo sa nám nepodarilo dať gól, ale ešte pred nimi sme mali skvelé šance na skórovanie. Mali šťastie, že dali prvý gól a my sme ho nedokázali dať prví. To je celé. Okrem toho, nemôžem chcieť viac od hráčov, ktorí v posledných siedmych týždňoch neodohrali ani minútu. Nezaslúžili sme si prehrať. Prvý gól padol po neuveriteľnom odraze. Bola to strela z veľkej diaľky, nebola to strela z blízka. Potom lopta preletela veľmi čudne až do brány, ale taký je futbal. Podľa mňa, Arsenal nebol lepší ako my. Dokázali však skórovať a preto vyhrali. Gratulujem.

Potešili hráči, ktorí sa vrátili do zostavy

Myslím si, že Jones, Smalling a Mata predviedli skvelé výkony. Ukázali veľkú snahu a výborne pristúpili k zápasu, ktorý odohrali po siedmych týždňoch bez futbalu. To isté sa týka aj Axela. Myslím si, že odviedol dobrú robotu a Alexis si určite zapamätá jeho meno, lebo predviedol veľmi dobrý výkon. Do zápasu skvelo prispel aj Darmian, Mkhitaryan a Herrera, ktorý hral aj vo štvrtok. Wayne bol skvelý, Carrick nám dodal skúsenosti a Martial sa naozaj snažil a odohral dobrý zápas. Ostatní hráči sa snažili dať do toho všetko. Z mojej strany bolo náročné kontrolovať zápas, lebo hráči, ktorých som chcel na záver vystriedať, sú vlastne hráči, ktorí by mali nastúpiť vo štvrtok. Bolo ťažké to riadiť, ale myslím si, že tím hral dobre, organizovane, pokúsili sme sa zvíťaziť, hrali sme na výhru a dobre sme bránili.

Obavy pred zápasom

Bál som sa, že niektorí hráči nezvládnu odohrať 90 minút. Bál som sa, že namiesto Mkhitaryana a Herreru, ktorí odohrali vo štvrtok 90 minút, budem musieť vystriedať Matu, Jonesa a Smallinga. Ale boli skvelí. Myslím si, že tento zápas im pomohol, odohrali 90 minút a to je fantastické, lebo nás čakajú tri zápasy Premier League, ďalší zápas vo štvrtok a potom dúfam, že bude ešte jeden. Potrebujeme každého a týchto 90 minút im určite pomohlo. Momentálne máme úzky káder, takže je skvelé, že títo chalani sa dokázali takto vrátiť.

Cesta do Ligy majstrov vedie cez Európsku ligu

Myslím si, že kvôli výsledkom proti Swansea a tomu dnešnému, musíme byť pragmatickí a priznať, že dostať sa do prvej štvorky bude ťažké. Ale sme v súťaži, ktorá je druhá najlepšia európska súťaž, v ktorej sme skoro na konci, takže chcem to ja, chcú to hráči a celý klub by sa radšej dostal do Ligy majstrov cez víťazstvo v Európskej lige, ako cez prvú štvorku. Aký je rozdiel medzi štvrtým a piatym miestom? Je to Liga majstrov, takže do Európskej ligy pôjdeme so všetkým čo máme. Vo štvrtok nás čaká veľký zápas a aspoň som doprial niektorým hráčom oddych, aby boli na štvrtok v najlepšej forme. Môžete povedať, že sme nehrali s najlepším tímom a nie všetci hráči, čo nastúpili, sú normálne prvou voľbou. Ale nemôžete povedať, že sme sa nepokúsili zvíťaziť a to budeme robiť aj v ďalších troch zápasoch Premier League. Ale samozrejme, vo štvrtok dáme do toho všetko.

Predchádzajúci článokMata: Musíme se soustředit na Celtu Vigo
Ďalší článokMediálny servis: 09.05.2017