Review: Arsenal – Manchester United 2:0

36

Červení diabli v šlágri 36. kola vycestovali do Londýna na Emirates Stadium, kde ich privítal domáci Arsenal. Po skutočne slabučkom výkone (a to z oboch strán) sme si pripísali prehru 0:2, ktorá ukončila našu sériu bez prehry.

Slová Josého Mourinha spred zápasu naznačovali, že na ligu rezignoval a všetky sily vo zvyšných zápasoch United vrhnú do Európskej ligy. Tomu napovedala aj zostava, keď opory, s ktorými počíta do základu vo štvrtok (čítaj Pogba, Valencia a Bailly) ostali iba medzi náhradníkmi. Svoju šancu na veľký debut dostal Axel Tuanzebe, ktorý sa predstavil na mieste pravého obrancu, v strede obrany operovala dvojica Angličanov Smalling – Jones a vľavo hral Darmian. V srdci zálohy dostali priestor Herrera, Carrick a Rooney. Útočnú trojku vytvorili Mata, Mkhitaryan a Martial. Zostava na prvý pohľad skutočne sľubná a zaujímavá, no očakávania nesplnila. Hlavným rozhodcom zápasu, ktorý mal výkop o 17:00 SEČ, bol Andre Marriner.

K úvodnej šanci v zápase sa dostali United, keď po Matovom centri v 2. minúte skúšal šťastie hlavičkou Rooney. Sanchez robil problémy obrane hostí v 5. minúte, ale nebezpečenstvo zažehnal De Gea. Ešte v tej istej minúte Rooney kolmicou vyslal do úniku Martiala, ktorého vychytal Čech. V 9. minúte vytiahol skvelý zákrok De Gea po Rasmeyho prízemnej strele. V 25. minúte sa zopakovala akcia z úvodu zápasu – Mata, center, Rooneyho hlavička mimo. V závere 26. minúty to po rohu domácich pred De Geom horelo, ale Jones zblokoval Welbeckovu strelu na ďalší roh. V 30. minúte domáci zase pohrozili, no Ramsey nenašiel pred bránou Welbecka a ani rozčuľujúceho sa Sancheza. Z akcie vyplynul roh, po ktorom sa za centrom naťahoval Ramsey, no našťastie neúspešne. Po odrazenej lopte strieľal Oxlade-Chamberlain a De Gea opäť zachraňoval. United si koledovali o gól. Potom ale prišla obrovská šanca hostí, keď v 32. minúte loptu získal Rooney, no nevšimol si pred bránou úplne voľného Matu a zakončil sám – neúspešne. Do konca polčasu sa už nestalo vôbec nič a výsledok bol teda 0:0.

Veľmi slabý úvod druhého polčasu v podaní United vyšiel lepšie logicky domácim, keď našu pasivitu a nezáujem o hru využili. V 54. minúte si loptu v strede ihriska zobral Xhaka a nikým neatakovaný skúsil vystreliť z diaľky. Jeho strelu nešťastne tečoval brániaci Herrera tak, že zapadla za De Geu, ktorý nestihol zacúvať do brány – 1:0. Neprešli ani tri minúty a domáci sa radovali opäť. V 57. minúte prišiel center od Oxlada-Chamberlaina na Welbecka, ktorého Smalling nezvládol ubrániť, a tak Danny poľahky hlavou De Geu prekonal – 2:0. Úvod druhého dejstva hosťom hrubo nevyšiel. Naša odpoveď prišla až v 65. minúte po pokuse z priameho kopu od Rooneyho, ktorý Čech vyrazil na roh. Xhaka skúšal strelecké šťastie aj v 68. minúte, no nenamieril presne. Ozil v 71. poslal pred Španiela prudkú prihrávku, ktorú ale nikto netečoval. Rooney chcel znížiť v 74. minúte, keď z 20 metrov skúsil technickú strelu, ale bránu netrafil. V 81. minúte sa táto situácia zopakovala na vlas rovnako – s rovnakým výsledkom. V závere zápasu to bol zase Wazza, ktorý v 89. minúte skúšal v tiesnení zakončiť, no gól mu nebol dopriaty. V 92. minúte sa dobrou strelou prezentoval ďalší debutant v zostave United – Scott McTominay. Zápas sa skočil víťazstvom domácich 2:0.

Séria bez prehry sa teda skončila. Po takto slabom výkone sme nič iné ani očakávať nemohli. Zostava na prvý pohľad vyzerala určite lepšie, než nakoniec pôsobila na ihrisku. Únava je na hráčoch už skutočne citeľná a absencia Paula Pogbu bola taktiež viditeľná. Liga je prakticky stratená, a preto sa treba plne sústrediť na štvrtok a stvrdenie postupu do finále Európskej ligy. Jej výhra by túto sezónu zachránila (pokiaľ ide o budúcoročnú účasť v skupinovej fáze Champions League). Verme, že vo štvrtok uvidíme iný Manchester United.

Arsenal: Čech – Holding, Koscielny (C), Monreal – Oxlade-Chamberlain (84´ Bellerín), Ramsey, Xhaka (76´ Coquelin), Gibbs – Ozil, Sánchez – Welbeck (84´ Giroud)

Lavička: Ospina, Bellerín, Gabriel, Iwobi, Coquelin, Giroud, Walcott

ŽK: 67´ Koscielny

Manchester United: De Gea – Tuanzebe, Smalling, Jones, Darmian – Herrera (63´ Rashford), Carrick, Rooney (C) – Mata (85´ McTominay), Martial, Mkhitaryan (61´ Lingard)

1 Žlté karty 0

Najbližší zápas odohrá Manchester United doma na Old Trafforde už vo štvrtok 11. mája proti Celte Vigo v rámci odvety semifinále Európskej ligy. Tá sa pre nás po dnešnej prehre stala životne dôležitou a ak chcem hrať Ligu Majstrov, musíme EL vyhrať. Zápas bude mať výkop o 21:05 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, int.soccerway.com, fourfourtwo.com, premierleague.com

Predchádzajúci článokHodnocení: Arsenal – Manchester United
Ďalší článokMata: Musíme se soustředit na Celtu Vigo