19/06/2021

U18: United – Arsenal 0:3

Manchester United U18 podlehl v 6. kole Premier League U18 Merit Group Arsenalu U18 0:3 a ztratil tak šanci získat ligový titul.

Ještě během předzápasové rozcvičky se zranil George Tanner, kterého musel v sestavě domácích nahradit Jake Barrett. Manchester United měl dobrý vstup do utkání a dostal se do několika slibných šancí. Nejprve však Callum Gribbin pálil vedle hostující branky, následně Joao Virginia v brance Arsenalu předvedl dobré zákroky proti střeleckým pokusům Nishana Burkarta a Ethana Hamiltona. Když neuspěl ani Zak Dearnley, udeřilo na druhé straně hřiště. V 15. minutě po dlouhém nákopu překonal brankáře Richardsona přízemní střelou Joe Willock, jehož bratr Matty hraje v týmu Manchesteru United U23 – 0:1. Arsenal poté přebral taktovku hry a mohl navýšit své vedení, naštěstí pro United Eddie Nketiah i Donyell Malen stříleli vedle. Těsně před koncem prvního poločasu spálil největší šanci Manchesteru Burkart, který nedokázal v dobré pozici usměrnit míč do branky.

V úvodu druhého poločasu neuspěl ani Ethan Hamilton a střelecký pokus Jake Kenyona odvrátil z brankové čáry Malen. V 74. minutě Arsenal přidal uklidňující druhou branku. Eddie Nketiah přihrával, Joe Willock se zbavil Tyrella Warrena a překonal brankáře Theo Richardsona střelou mezi nohy – 0:2. Závěr utkání už patřil jenom hráčům londýnského celku a Richardson musel zasahovat proti nebezpečným střelám Reisse Nelsona a Vlada Dragomira. V nastaveném čase nicméně ani domácí brankář nezabránil gólu Yassina Fortuneho, který si dobře naběhl na přihrávku Willocka – 0:3.

Manchester United podlehl Arsenalu vysoko 0:3 a ztratil tak teoretickou šanci na zisk ligového titulu. V posledním utkání sezony se hráči Manchesteru United U18 představí na domácím hřišti proti Blackburnu Rovers U18.