Hodnotenie: Celta Vigo – Manchester United

66

V rámci prvého zápasu semifinále sa hráči United predstavili na horúcej španielskej pôde proti domácej Celte Vigo. Po góle Marcusa Rashforda z priameho kopu a po výhre 1:0 sú diabli jednou nohou vo finále. Nižšie si môžete prečítať hodnotenie hráčov, ktorí do dnešného zápasu zasiahli.

Sergio Romero – Argentínec, klasicky a pravidelne, dostal šancu v bráne aj dnes a, klasicky a pravidelne, predviedol veľmi spoľahlivý výkon. U Sergia oceňujem, že nie je prikovaný iba v malom vápne, ale po lopty chodí aj k hranici šestnástky a zbiera ich presvedčivo. Nemal prakticky žiadnu prácu s pokusmi Celty a domáci ho preverili jednou lepšou strelou, ktorú poslal pre istotu na roh. Dúfam, že reči o Interi sú nepravdivé a ostane u nás aj naďalej. 7/10.

Antonio Valencia (C) – Antonio s kapitánskou páskou dnes zaostal za očakávaniami. Nedostával sa tak často k podpore ofenzívy, a ak áno, jeho riešenia neboli úspešné. Hneď v úvode pustil do hlavičky hráča domácich svojim zlým bránením, a to nebol jediný prípad. Nestrážil svojho hráča na pravej strane a nechával pri sebe veľké množstvo priestoru. Čakám od neho určite lepšie výkony. 5.5/10.

Eric Bailly – Eric sa dal zdravotne do poriadku po poslednom zápase a aj dnes bol v základnej zostave. Ani on však neodohral úplne bezchybný zápas a svoju slabú chvíľku si vybral hneď z kraja zápasu, keď pri čiare hlúpo neustrážil loptu a do ťahu k bráne pustil domácich hráčov. Celkovo ale vzadu nemal príliš mnoho práce, pretože sme domácich k ničomu výraznému nepustili. Aj od neho však očakávam lepšie predstavenie. 6/10

Daley Blind – Dnes sa mi jeho hra páčila. Vzadu nikdy nekomplikoval to, čo sa komplikovať nemalo a namiesto zbytočných odkopov sa snažil aj o konštruktívnejšie riešenia. V závere prvého polčasu krásnym pasom hľadal vpredu Rashforda, no toho ustrážila domáca obrana. Dnes mu skutočne nie je čo vytýkať, možno až na jednu-dve situácie ohľadom zlého „nevystúpenia“ pri snahe chytiť domácich do ofsajdu, inak bol jeho výkon skutočne dobrý. 7/10

Matteo Darmian – Absolútna klasika v podaní tohto Taliana – nič svetoborné nepredviedol a nič nepokazil. Do kombinácie je ale nepoužiteľný a pri podpore útoku platí to isté. V prvom polčase si vôbec nerozumel s Mkhitaryanom a niektoré ich „snahy o prihrávky“ vyznievali až smiešne. Pochvalu si zaslúži iba za jeho poctivo odvedenú prácu vzadu. To ale na klub, akým je Manchester United, nestačí. Nepredvedie nič naviac, žiadnu nadstavbu. 5.5/10

Ander Herrera – V úvode zápasu sa prezentoval krásnou uličkou na Rashforda. V prvom polčase bol ale často vypojený z hry, možno aj preto, že ho o level prevýšil hráč v červenom so šestkou na chrbte. Občas dobre zapracoval dozadu, najmä pri snahe domácich o útok. Neodpustil si občasné pobehovanie „mimo“ pozície. V druhom polčase spoločne s Baillym odflákol bránenie hlavičkujúceho Aspasa. Nebol výraznou postavou dnešného zápasu. 6/10

Marouane Fellaini – Dnešný zápas mu vôbec nesedel. V prvom polčase bola jeho hra doslova príšerná. Lopty mu odskakovali jedna za druhou, situácie riešil neskoro a zle, prihrávky mu vôbec nevychádzali a do kombinácie bol tento Belgičan nepoužiteľný. Paradoxne, zlepšil sa po udelenej karte a hlavne v druhom polčase sa jeho hra zlepšila. Stále to ale bolo priemerné, ba až podpriemerné v jeho podaní. 5/10

Jesse Lingard – Prakticky do 18. minúty bol totálne neviditeľný. Potom sa objavil v šanci, keď ale nedokázal dočiahnuť na prihrávku od Henrikha. Neskôr sa objavil v tutovke ako hrom, ktorú mal jednoznačne premeniť, no opäť urobil hrdinu len z brankára domácich. V druhom polčase zlepšil pohyb, zase bol v šanci, keď ale loptu napálil mimo. V závere mu dochádzali sily, a tak aj jeho hra vyzerala. Nemôže si dovoliť takto zahadzovať šance! Dnes ani jeho povestné napádanie a pohyb na ihrisku neboli ono a predviedol toho strašne málo. Nepremenené šance jeho výkon a známku zrážajú ešte nižšie. 5/10

Paul PogbaMOTM. Po zranení sa vrátil do základnej zostavy, a to vo veľkom štýle. Stred poľa ovládol prakticky úplne sám. Na lopte je tento Francúz svetový, neodstaviteľný – jedine za cenu faulu, no aj tie dokáže Pogba ustáť. Snažil sa o svoje povestné prenesenia lôpt, o prihrávky, prekvapivé kolmice a hral skutočne výborne. Najmä prvý polčas bol v jeho podaní takmer bezchybný. V tom druhom už nebol taký výrazný, no to bolo vidieť u celého tímu, hlavne úvodných 20 minút druhej polovice, keď sme sa iba hľadali. Paul je dnes zaslúženým MOTM. Nikto jednoducho nemôže namietať. 8/10

Henrikh Mkhitaryan – Henrikh nadviazal na svoje slabšie obdobie a dnes už aj bez gólu. Loptu držal často zbytočne dlho a v presile o ňu v 99% prípadov aj prišiel. V prvom polčase musel často operovať aj v defenzíve a do ofenzívy sa nehnal. Dostal sa aj do obrovskej šance, ktorú, tradične, zahodil. Druhý polčas bol v jeho podaní totálne slabý a bolo len otázkou času, kedy Mourinho siahne po striedaní, ktoré aj prišlo. Vystriedal ho Ashley Young. 5/10.

Marcus Rashford – Mladíček dostáva šancí až-až a je na ňom každým zápasom vidieť viac a viac únavy. Dnes bol hotový už po prvom polčase, v ktorom klasicky veľa nabehal (najmä z krídla) a nemôžem ho pochváliť ani za jeho individuálne prieniky, ktoré často stroskotali hneď na prvej prekážke. Druhý polčas iba odchodil, no potom prišiel priamy kop, ktorý kopol fantasticky. Pripomenul mi priamy kop a gól Wayna Rooneyho z bláznivého zápasu doma s Arsenalom (8:2). Okrem gólu bol ale 2. polčas v jeho podaní skutočne slabučký. V závere sa zrejme zranil a odkrivkal na lavičku. 6.5/10

Striedajúci hráči:

Ashley Young – Prišiel v priebehu 2. polčasu namiesto Mkhitaryana. Po desiatich minútach sa ale zranil a musel byť vystriedaný. Nehodnotený

Anthony Martial – Prišiel na posledných 10 minút za Marcusa Rashforda. K ničomu sa nedostal, pretože záver zápasu sme venovali najmä bráneniu náskoku 1:0. Nehodnotený.

Chris Smalling – Naskočil na posledné minútky za zraneného Younga. Je skvelé, že ho máme späť a prináša nám ďalšie možnosti do defenzívy. Nehodnotený

Tímový výkon:

Dokázali sme proti nepríjemnému súperovi streliť gól, a to sa počíta. Výkon rozhodne nebol najlepší a mnoho hráčov nedokázalo prekročiť svoj priemer, v tejto sezóne už tradičný. Dobrou správou je, že sme domáci tím nepustili prakticky k žiadnej väčšej šanci a sme teda jednou nohou vo finále. Zamyslenia hodné je však naša hra po strelení gólu a neustále zahadzovanie šancí. Pokojne sme dnes mohli vyhrať 3:0 a nikto by sa nemohol čudovať. Môžeme len dúfať, že sa od budúcej sezóny budeme pozerať na sebavedomý Manchester United, ktorý bez problému dokáže premieňať šancu za šancou. 6/10.

Predchádzajúci článokReview: Celta Vigo – Manchester United