Review: Celta Vigo – Manchester United

4

Diabli sa dnes predstavili v rámci semifinále Európskej Ligy na pôde Celty Vigo. Domáci však našich hráčov príliš nepotrápili a tí tak upršaný zápas dokázali doviesť do víťazného konca.

Po ďalšom zaváhaní so Swansea, sa Josého zverenci vydali na prvý semifinálový zápas do španielskeho mesta Vigo. Pred zápasom nás potešili mnohé pozitívne správy týkajúce sa hráčov vracajúcich sa po zranení. Do základnej zostavy sa vrátil Pogba s Baillym, ktorý mal po poslednom zápase menšie problémy a na lavičke sa objavil aj Chris Smalling. Zostava si tak narozdiel od posledného zápasu prešla menšími zmenami, keď okrem navrátilca Pogbu sa v bráne objavil Romero a v zálohe nastúpil Fellaini, ktorý si v lige odpykáva trest.

Hoci sme začali aktívnejšie, ako prví sa do sľubnej príležitosti dostali domáci po centri Radoju, však Wass mieril nepresne. Nebezpečenstvo z našej strany prišlo až v 20. minúte, keď Rashfordovu krásnu strelu Alvarez vyrazil na roh. Do prvej veľkej šance sa po prihrávke od Pogbu dostal Mkhitaryan, no jeho prízemnú strelu Alvarez dokázal pokryť. A domáci brankár sa činil aj o pár minút neskôr pri šanci Lingarda, ktorému strela príliš nevyšla. Domáci sa v ofenzíve ťažko presadzovali a väčšina ich striel mierila nepresne, čo rezultovalo v bezgólový prvý polčas.

1

Úvod druhého polčasu Diabli nezachytili a domáci sa to snažili využiť. Najprv hlavou znovu mieril nepresne Wass a neskôr musel Romero vytiahnuť dobrý zákrok po tečovanej strele Sista. Po tejto nevýraznej pasáži si Rashford hodil loptu pomedzi dvoch obrancov a získal dobrú štandardku. Práve Marcus sa postavil k jej exekúcii a peknou strelou na zadnú tyč prekvapil Alvareza a otvoril skóre zápasu: 0-1. Ďalšia príležitosť prišla v 75. minúte, ale Lingardova prudká strela z voleja tesne minula domácu bránu. Záverečných zhruba 20 minút sa zápas už len dohrával a United si výsledok ustrážili.

Miestami to dnes vyzeralo akoby naši hráči hrali na polovičný plyn, no futbal to bol rozhodne lepší, ako v poslednom zápase s Labuťami. Znovu sme videli niekoľko trestuhodne zahodených šancí a nebyť Rashfordovho ťahu na bránu, mohli nás stáť ďalšie víťazstvo. Domácich sme však k ničomu nepustili a zápas sme mali len vo svojich rukách. V závere sa však zranili ďalší dvaja hráči, keď z ihriska odkrýval najskôr Rashford a pre problémy striedal aj Young, ktorý bol na ihrisku zhruba 10 minút.

Celta Vigo: Alvarez, Mallo (c) (Beauvue 90′), Cabral, Roncaglia, Jonny, Wass (Jozabed 74′), Radoja, Hernandez, Aspas, Sisto, Guidetti.

Lavička: Villar, Fontas, Diaz, Bondonga, Sergi Gomez.

Žltá karta: Mallo

Manchester United: Romero, Valencia (c), Bailly, Blind, Darmian; Herrera, Fellaini; Lingard, Pogba, Mkhitaryan (Young 78′; Smalling 90′); Rashford (Martial 80′).

2

V nedeľu sa United predstaví na Emirates Stadium v ďalšom dôležitom zápase s londýnskym Arsenalom. Súboj sa odohrá 07.05. o 17:00 SEČ.

Predchádzajúci článokPreview: Celta Vigo- Manchester United
Ďalší článokHodnotenie: Celta Vigo – Manchester United