Mourinho po remíze se Swansea

59

Manchester United remizoval na domácí půdě se Swansea City 1:1 a nevyužil tak šanci dostat se před Liverpool a Manchester City.

ÚNAVA HRÁLA SVOU ROLI

Není to tak, že jsme vypadali unaveně – my jsme unavení. Pokud lidé chtějí analyzovat výkon sám o sobě je jedna věc, ale nemůžete analyzovat výkon z kontextu. Kontext je devět zápasů v dubnu, toto je devátý zápas v dubnu s týmem dvaceti dvou hráčů, který se nyní ještě snížil. Hráči jsou velmi, velmi, velmi unavení. Takže jsem izoloval výkon od kontextu. Vypadali Ashley Young a Jesse Lingard ostřeji než ostatní hráči? Samozřejmě, že ano, protože nehráli v posledním zápase. Jsme ve velmi těžké situaci, ale chlapci ze sebe vydali absolutně všechno, takže jsem s nimi více než šťastní a spokojený. Jsem dostatečně inteligentní a zkušený, abych izoloval výkon od kontextu a řekl, že jsou to odvážní kluci a vydali ze sebe vše co mohli.

HRÁČI ODEVZDALI VŠE

Swansea byli ve hře po většinu času, ale skórovali v době, když byli ve hře nejméně. V prvním poločase dobře kontrovali hru a hrálo se v blízkosti našeho vápna. Měli několik příležitostí. Druhý poločas jsme kontrovali hru my. Rooneyho a Martialovo šance byla naprosto neuvěřitelná. Hru jsme měli celkově pod kontrolou, ale pak jsme inkasovali gól z přímého kopu, kde musíte být trošku zkušení, abyste se tomu vyhnuli. Ale znovu, hráči se snažili, ale byli unavení, takže pokud lidé chtějí kritizovat výkon, klidně, ale já jsem šťastný. S výsledkem spokojen nejsem, ale s chlapci ano.

CELTA VIGO

Pro mě je další zápas vždycky velkým zápasem. Jdeme do toho se vším, co máme. Samozřejmě jsem žertoval s tím, že jsem trénoval čtvrtek, ale nezáleží na tom, kdo bude hrát. Vždy hráčům důvěřuji. Odevzdáváme vše. A když odevzdáte vše, víc už nemůžete, takže určitě tam jedeme s tím, že do toho dáme všechno. Máme den odpočinku navíc (oproti čtvrtečnímu derby a následném zápase v neděli). Nezáleží na výsledku, nebo jestli se dostaneme do finále, protože jsem opravdu spokojen s osobností a charakterem svých hráčů.

ZRANĚNÍ

Luke musí mít velké zranění. Když odstoupíte ze zápasu po deseti minutách, musí to být vážné. Eric je možná zraněný, nebo to má spojitost s tím, že v dubnu odehrál 800 minut, což může také hrát svou roli.

Predchádzajúci článokHodnocení: Manchester United – Swansea
Ďalší článokBalague: Za spekulacemi ohledně odchodu de Gey stojí někdo v pozadí
nazgul
Jmenuji se Vlastimil Paclt a pracuji v oblasti IT. Manchesteru United fandím zhruba od roku 1998 - v té době jsme s otcem sledovali zápasy United v Lize mistrů, což byla jediná příležitost, jak vidět Manchester živě v TV. Rád jsem také pročítal otcovi časopisy o fotbale, které si z dob "komunismu" schovával jako vzácnost a kde mimo jiné bylo mnoho článků o anglickém fotbale. Historie Manchesteru United mě chytla za srdce a já měl jasno v tom, kdo je a navždy bude můj tým.