18/05/2021

U18: Reading – United 2:5

Manchester United U18 navázal na vítězství nad West Hamem U18 a v 5. kole nadstavbové části Premier League U18 porazil Reading U18 na jeho hřišti vysoko 5:2.

Oba týmy si v úvodu utkání vypracovaly slibné šance, nejprve Callum Gribbin střílel těsně vedle domácí branky a stejně dopadl i Jazz Wallace na druhé straně. V 26. minutě už ale Gribbin pálil přesně a to když domácího brankáře Driscolla překonal přízemní střelou – 0:1. Oba týmy pokračovaly v útočení, ale do žádné vážnější šance se ani jeden z nich v prvním poločase nedostal. První poločas tak skončil vedením United 1:0. Za zmínku ještě stojí fakt, že rozhodčí v první půli udělil celkem čtyři žluté karty.

V úvodu druhého poločasu se do první šance dostal Jake Kenyon, s jehož střelou si poradil brankář Driscoll. V 56. minutě byl Aidan Barlow faulován v pokutovém území Readingu obráncem Cameronem Greenem a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil sám Barlow0:2. Podobná situace se opakoval zhruba o deset minut později, kdy na druhé straně hřiště v pokutovém území United fauloval Max Dunne Joe Wilsona a rozhodčí opět nařídil pokutový kop. Ten proměnil Jazz Wallace1:2. United se opět dostali do dvoubrankového vedení v 72. minutě. Úspěšným střelcem byl Ethan Hamilton, který překonal brankáře Readingu povedenou střelou – 1:3. Readingu se podařilo snížit dvě minuty před koncem a to když střelu Jacka Nolana, která se odrazila od břevna branky Theo Richardsona, dopravil do sítě Akin Odimayo2:3. Hned vzápětí po rozehrávce a dobré kombinaci ze strany Dearnleyho a Bohuie zvýšil vedení United Aidan Barlow2:4. Konečnou podobu výsledku dal v nastaveném čase Zach Dearnley2:5.

Manchester United U18 se tak v nadstavbové části Premier League U18 posunul v tabulce na třetí místo a stále má teoretickou šanci na zisk titulu. V posledních dvou utkáních se mladíci United střetnou na domácím hřišti s Arsenalem a Blackburnem.

66. Wallace (pen), 88. Odimayo – 57. a 89. (pen) Barlow, 26. Gribbin, 72. Hamilton, 90. Dearnley