Review: Manchester United – Swansea

55

Manchester United hostil v ďalšom zápase Premier League Labute zo Swansea. Po nevýraznom výkone Diablov sa zrodila ďalšia domáca remíza 1:1 a Manchester United opäť stratil cenné body na ceste do Ligy Majstrov.

K dlhodobo zraneným Rojovi, Smallingovi, Jonesovi a Ibrahimovičovi sa pridal aj Timothy Fosu-Mensah, ktorý má problémy s ramenom. Pogba tiež nebol pripravený, ale naopak na súpisku sa vrátil Španiel Juan Mata, ktorý bude určite cenný v závere sezóny. Ďalej do zápasu nemohol zasiahnuť ani Fellaini, ktorý mal kartový trest zo zápasu so City.

Zápas sa ešte len začal a Luke Shaw sa porúčal z ihriska už v 9. minúte a musel byť vystriedaný Valenciom. Napriek tomu, že Swansea sa nachádza na opačnom konci tabuľky, tak na ich hre to nebolo vôbec poznať a zo začiatku zápasu boli dokonca aktívnejší ako domáci. Prvá veľká šanca domácich prišla až v 16. minúte, ale Lingard nedokázal zužitkovať skvelý Martialov center. To bola ale ojedinelá šanca Diablov a hostia sa opäť tlačili pred bránu domácich, kde to miestami horelo. Domáci sa akoby nevedeli dostať do tempa, usadiť sa na polovici súpera a vytvoriť si gólovú šancu. Už sa zdalo, že prvý polčas neponúkne okrem dvoch žltých kariet pre Lingarda a Martiala nič, ale v nadstavenom čase prišla penalta po spornom zákroku na Rashforda a Rooney ju bez problémov premenil 1:0.

Druhý polčas začali Diabli o dosť aktívnejšie ako ten prvý a hneď v úvode mal 100% šancu kapitán Rooney, ale lopta na ceste do prázdnej brány trafila Martiala do chrbta. V 60. minúte došlo k ďalšiemu vynútenému striedaniu. Tento krát to bol Eric Bailly, ktorý sa zranil v súboji s Llorentem a bol nahradený Darmianom. O chvíľu na to sa pokúsil Martial navýšiť skóre domácich, ale Fabianski si s jeho tečovanou strelou dokázal poradiť. V 75. minúte sa do zakončenia dostali obe strany. Za United to bol Valencia a za Swansea Sigurdsson, ale ani jeden pokus neznamenal úpravu skóre. V 79. minúte ale druhý menovaný zahrával priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Sigurdsson sa z takýchto pozícii nemýli a dokázal skórovať aj teraz a vyrovnal tak stav stretnutia na 1:1. Od tohto momentu sa Diabli výrazne tlačili dopredu a snažili sa vyhnúť scenáru, ktorý ich prenasleduje počas celej sezóny. V nadstavenom čase ešte mohlo prísť k najhoršiemu, keď sa do obrovskej šance dostal Llorente, ale z vnútra malého vápna nedokázal dobre trafiť loptu. Do konca zápasu sa už nič viac neudialo a tak sa zrodila ďalšia domáca remíza 1:1.

Zas a znovu to isté dokola. Ďalšia domáca remíza znamená, že ostávame na 5. mieste a boj o TOP4 sa čím ďalej viac a viac komplikuje. V zápase chýbala dravosť po výhre a hráči United pôsobili dojmom akoby sa zápas nejako vyhrá aj sám. Okrem straty bodov Mourinho prišiel aj o ďalších dvoch obrancov, ktorí budú v náročnom závere sezóny určite citeľne chýbať.

Manchester United: De Gea; Young, Bailly (Darmian 60), Blind, Shaw (Valencia 9); Carrick, Herrera, Lingard; Rooney (C) (Mkhitaryan 80), Martial, Rashford

Nestriedaní hráči: Romero, Tuanzebe, Mata, McTominay

Žlté karty: Martial, Lingard

Swansea: Fabianski, Naughton, Mawson, Fernandez, Kingsley, Britton (Montero 66) (Olsson 72), Carroll, Ki (Fer 60), Sigurdsson, Ayew, Llorente

10

Nasledujúci zápas sa opäť presunieme do Európskej Ligy, kde hráči Manchestru United zabojujú o finále so španielskou Celtou Vigo. Prvý zápas s Celtou Vigo sa odohrá vo štvrtok 4.5. o 21:05 SEČ na štadióne Balaídos.

Zdroj: evysledky.com, manutd.com

Predchádzajúci článokU18: Reading – United 2:5
Ďalší článokHodnocení: Manchester United – Swansea
Vyštudoval som informačný management na VUT v Brne a pracujem v IT oblasti. Futbalu sa venujem od svojich 8 rokov a aktívne ho hrám doteraz. United fandím od roku 2004. V tom čase som začal pozorne sledovať Premier League a samozrejme aj Manchester United. Moji najobľúbenejší hráči sú Cristiano Ronaldo, Paul Scholes, Ryan Giggs a Rio Ferdinand. Najradšej spomínam na fantastickú sezónu 2007/2008.