Review: Manchester City – Manchester United

59

V dnešnom derby klubov z Manchesteru sa očakával tvrdý boj o miesto v prvej štvorke, no že bude bezgólový, v to dúfal asi málokto…

Hoci mohla po dobrých výsledkoch vládnuť v tábore United dobrá nálada, pred dnešným derby ju zatienili zranenia mnohých opôr. K už zraneným Rojovi, Jonesovi, Smallingovi a Ibrovi sa najnovšie pridal aj Pogba. José tak musel pozmeniť svoju stredovú formáciu a ocitla sa v nej trojica Fellaini-Carrick-Herrera, zatiaľ čo na hrote sa znovu objavil Rashford.

Už od úvodného hvizdu Martina Atkinsona bolo jasné, že Diabli sa budú spoliehať na brejky. City držali loptu na svojich kopačkách častejšie a v 9. minúte mohli ísť do vedenia, no Aguero trafil len tyč De Geovej brány. Prvá šanca United prišla v 25. minúte po obrovskej chybe Brava, Mkhitaryan však jeho zaváhanie nevyužil a loptu napálil priamo do domáceho brankára. Domáci si v ďalšom priebehu zápas nevedeli vypracovať šancu a tak to skúšali spoza šestnástky, keď strieľal hlavne Aguero. Najväčšia šancu United prišla v závere polčasu, ale Herrera svoju hlavičku po Rashfordovom centri namieril vedľa.

3

Druhý polčas by sa dal zhrnúť pár vetami, keďže United sa do ofenzívy prakticky nedostali. Celé dejstvo sa nieslo v snahe domácich otvoriť skóre, čo sa im aj napriek mnohým strelám nedarilo, nakoľko mierili často nepresne. Za zmienku zrejme stojí len červená karta Fellainiho po dvoch súbojoch s Aguerom v krátkom časovom slede a Jesusov gól, ktorý nebol uznaný pre ofsajd.

Po dobrých výsledkoch s Chelsea a Burnley prišla trpká remíza so City. Trpká najmä z dôvodu nášho výkonu, ktorý bol najmä v druhej polovici zameraný na defenzívu a dlhé lopty na Marcusa túžený efekt neprinášali. Pri strate mnohých hráčov sa José uspokojil aj s bodom z mestského derby, no oko fanúšika rozhodne nepotešili ani výkony niektorých hráčov. Pre mňa osobne bol najväčším sklamaním Mkhitaryan, ktorý stratil príliš veľa lôpt v strede ihriska a naopak by som vyzdvihol výkony Herreru, Baillyho a De Geu.

Manchester City: Bravo (Caballero 79′), Zabaleta, Kompany (c), Otamendi, Kolarov, Fernandinho, Yaya Toure, Sterling (Jesus 86′), De Bruyne, Sane (Navas 80), Aguero.

Nestriedaní hráči: Sagna, Fernando, Clichy, A. Garcia.

Žltá karta: Jesus

Manchester United: De Gea; Valencia, Bailly, Blind, Darmian; Carrick (c), Fellaini, Herrera; Mkhitaryan (Fosu-Mensah 85′), Rashford (Young 93′), Martial (Lingard 80′).

Nestriedaní hráči: Romero, Shaw, Tuanzebe, Rooney.

1

Ďalší zápas nás čaká už o 3 dni, keď sa na Old Trafford predstavia Labute zo Swansea. Duel sa odohrá 30.04. o 13:00 SEČ.