Review: Burnley – Manchester United 0:2

23

Po náročnom zápase vo štvrtok, ktorý sme rozhodli až v predĺžení, sa dnes poobede hráči United predstavili na Turf Moor proti domácemu Burnley. Po celkom pokojnom priebehu sme bez väčších komplikácií vyhrali a pripisujeme si do tabuľky dôležité 3 body.

Po štvrtkovom zápase sme neprežili najšťastnejšie dni. Okrem pozitívnej správy, ktorou je postup, sme počítali „padlých“. Zlatan Ibrahimović utrpel vážne zranenie kolena a je isté, že v tejto sezóne si za United už nezahrá. Otázne je, či u nás ostane, pretože prvé odhady hovoria o deväťmesačnej vynútenej pauze. Niečo podobné postretlo aj Marcosa Roja, ktorý utrpel taktiež zranenie kolena a aj uňho je isté, že si v tejto sezóne nepripíše žiadnu ďalšiu minútu.

Aj preto boli v dnešnej zostave zmeny. Na trávnik sa vrátil kapitán Wayne Rooney, ktorému spoločnosť robil Martial namiesto Rashforda, ktorý začínal iba z lavičky. Voľno dostal Valencia a nahradil ho Young. Oddychoval taktiež Shaw a na jeho mieste hral Darmian. Stopérsku dvojičku vytvoril skvelý Bailly s Blindom, ktorý hral aj vo štvrtok po Rojovom zranení. V strede ihriska nemohol chýbať Paul Pogba a do zostavy sa po voľne zo štvrtka vrátil Herrera. Romera v bráne vystriedal De Gea. Zápas mal výkop o 15:15 SEČ a hlavným rozhodcom bol Anthony Taylor.

V úvode zápasu sa nič zaujímavé nedialo, až v 6. minúte po nákope Heatona z uhla strieľal Brady. Na rad prišli hostia, a to konkrétne Rooney, ktorému v 9. minúte po teči zmaril radosť brankár domácich. Po Youngovom rohu v 12. minúte hlavičkoval Fellaini, ale brankár domácich bol pozorný. V 18. minúte chcel prihrávať Rooney, no lopta mu skĺzla a bola z toho nakoniec šanca, ktorá len tesne minula horný roh Heatonovej brány. V 21. minúte sme si ale mohli prvýkrát zakričať, keď sa z protiútoku vedenom Martialom a po nádhernej prihrávke Herreru z gólu radoval prvý menovaný, keď ľavačkou loptu poslal k tyči – 0:1. V 36. minúte Brady zahrával priamy kop, ktorý ešte pred De Geom kontroloval Blind. V 39. minúte hostia navýšili vedenie, keď po skvelej práci Paula Pogbu a prihrávke na Martiala zakončoval Rooney, ktorého strela sa dostala za chrbát Heatona – 0:2. V závere polčasu ešte v 43. minúte z otočky skúšal šťastie Gray, no teč Baillyho mu pokazil radosť. V prvom polčase sa už nič nestalo a do šatní sa išlo za stavu 0:2

V úvode 2. polčasu sa ako prvý k slovu dostal Pogba, ktorého tečovaná strela v 53. minúte Heatona poriadne vystrašila. Veľmi nezáživný druhý polčas (čo sa šancí týka) uťal až v 79. minúte po priamom kope domácich hlavičkujúci Keane, no iba mimo troch žrdí De Geu. Striedajúci Rashford skúšal šťastie v 83. minúte, no jeho strelu zrazil Heaton na roh, ktorý ale rozhodcovia nevideli. V závere 88. minúty sa z diaľky zastreľoval Rooney, no o veľký kus minul. Pogba sa k strele z diaľky odhodlal aj v 89. minúte a tesne minul. Potom ale musel byť striedaný kvôli zdravotným problémom. Dúfajme, že bude v poriadku. V nadstavenom čase ešte za domácich skúsil šťastie striedajúci Agyei, no minul. Zápas sa teda skončil výhrou hostí v pomere 0:2.

Po vcelku pokojnom zápase, v ktorom sme si nemuseli siahnuť na dno síl, si pripisujeme do tabuľky Premier League cenné tri body, ktorými vytvárame tlak na kluby pred nami. Škvrnou na zápase je mierny zdravotný problém Paula Pogbu, ktorý musel byť v závere vystriedaný. Verme, že išlo iba o preventívne striedanie a Pogba bude pripravený na najbližší ťažký zápas na pôde City.

Burnley: Heaton (C) – Lowton, Keane, Mee (46´ Tarkowski), Ward – Boyd (62´ Gudmundsson), Barton, Hendrick, Brady – Gray, Barnes (75´ Agyei)

Lavička: Westwood, Pope, Flanagan, Defour, Gudmundsson, Agyei, Tarkowski

ŽK: 65´ Lowton, 88´ Hendrick

Manchester United: De Gea – Young, Bailly, Blind, Darmian – Fellaini, Herrera, Pogba (90´ Carrick) – Lingard (70´ Rashford), Martial (80´ Mkhitaryan), Rooney (C)

2 Žlté karty 1

Najbližšie hráči United pocestujú na zápas vonku, no cesta nebude ďaleká. United „vycestujú“ na 7 kilometrov vzdialený Etihad Stadium, aby zmerali sily s mestským rivalom Manchestrom City. Prípadná výhra by United výrazne pomohla a postup do Ligy Majstrov cez Premier League by bol reálnejší. Zápas sa odohrá vo štvrtok 27. apríla o 21:00 SEČ.

Zdroje: fourfourtwo.com, whoscored.com, int.soccerway.com