Hodnocení: Burnley – Manchester United

37

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase s Burnley.

David De Gea

David de Gea – Zápas odchytal bez problémů. Hosté neměli jedinou střelu na bránu a David tak opět uhájil čisté konto. 6,5/10

Ashley Young

Ashley Young – Ashley podal zodpovědný a bojovný výkon. V obraně chybu neudělal a pokud to šlo, zapojil se do ofenzívy, ale to bylo jen zřídka kdy. Solidní výkon. 6,5/10

Eric Bailly – Po zranění Roja se právě on vtělil do lídra obrany. V soubojích výborný, ale v rozehrávce byl trošku nepřesný. Druhý poločas jeho výkon gradoval a vždy byl na správném místě, aby uhasil zaváhání svých spoluhráčů nebo přerušil nadějnou situaci domácích. A když už jednou jedinkrát v souboji zaváhal a před vápnem tvrdě fauloval Vokese, tak rozhodčí správně odmávali ofsajd. 7,5/10

Daley Blind – Odehrál dobrý zápas. V první půli dobře dostupoval Graye, vypichoval míče a dobře rozehrával. Dvakrát poslal výborný míč za obranu soupeře na nabíhajícího spoluhráče. Ve druhé půli už tam měl asi dvě zaváhání, ale Bailly vždy jeho chybu uhasil. Doufám, že podobný výkon předvede i v dalších zápasech. 7/10

Matteo Darmian – Italská klasika. Vzadu bezchybný, dopředu nulový. Hraje jednoduše a v obraně to má pozitivní efekt. Ovšem v ofenzívě už to má přesně opačný efekt. 6/10

Ander Herrera

Ander Herrera – Ander dnes nebyl uprostřed hřiště tak výrazný jako v minulém zápase, ale určitě nepodal špatný výkon. Opět toho hodně naběhal, dobře kombinoval a připsal si výbornou asistenci na první branku zápasu. I z jeho strany to byl slušný výkon. 6,5/10

Marouane Fellaini – V prvním poločase párkrát zbytečně fauloval a hosté se díky tomu dostávali k zajímavým standardkám. V tom druhém si vedl už lépe. Hrál dobře pozičně a vyhrával souboje. Jeden poločas slabší, druhý lepší. Celkově tedy průměrný výkon. 6/10

Paul Pogba – V minulém ligovém zápase ho jeho spoluhráči ze středu zálohy zastínili. Dnes to bylo naopak. Paul byl všude. Hrál daleko jednodušeji než v jiných zápasech a měl klíčový vliv na naši hru. Využíval svoje fyzické dispozice k získávání a udržení spousty míčů. Rozjížděl kombinace, dvakrát velmi dobře střílel a gol by si zasloužil. Vybojoval těžký míč před vápnem soupeře a z následné akce padl druhý gol zápasu. Ve druhé půli tam měl zase asi dvě, možná tři zbytečné ztráty, ale to se dá odpustit. Bylo ho plné hřiště a po Martialovi druhý nejlepší hráč zápasu. Byl střídán v 90. minutě. 7,5/10

Jesse Lingard – Jesse dnes podal slabší výkon. Běhal, napadal, bojoval tak jak je u něj zvykem, ale jako ofenzivní hráč se k ničemu vážnějšímu nedostal a bránu hostů nijak neohrozil. Jednou dobře přihrál do dobré situace Rooneymu, ale ten podklouzl. Byl střídán v 70. minutě. 6/10

Anthony Martial

Anthony Martial – Ze začátku mi připadal mezi vysokými a silnějšími stopery Burnley mimo. To byl ale jen první dojem. Hned svou první akcí vytvořil šanci pro Rooneyho, ale gol z toho nebyl. Nakonec to byl on, kdo z jedné brejkové situace vstřelil první branku zápasu. Potáhl míč skoro přes půl hřiště, narazil si s Herrerou a levačkou uklidil míč do sítě. O něco později si připsal i asistenci, když se po jeho pokusu o zakončení k odraženému míči dostal Rooney a vstřelil druhou branku zápasu. Celkově dnes Anthony působil daleko živějším dojmem než v minulých zápasech a podal výborný výkon. Navíc vstřelená branka + asistence. Byl střídán v 80. minutě. 8/10 MOTM.

Wayne Rooney

Wayne Rooney © – Wayne se po delší době vrátil do základní sestavy. Svou první šanci ještě nevyužil, když jeho střelu blokoval Mee. Ve své druhé příležitosti se už nemýlil a po Martialově zakončení doklepl míč za brankovou čáru. Bojoval, kombinoval, snažil se, ale není prostě v nejlepší formě. Dost se hádal s rozhodčím a občas i právem. Celkově kromě té dorážky toho moc nepředvedl, ale zároveň nijak nepropadl. Dostal žlutou kartu za hru rukou. Na druhou stranu pozice levého křídla pro něj zrovna moc ideální není. Snad budou mít jeho výkony v dalších zápasech stoupající tendenci. Budeme ho potřebovat. 6,5/10

Marcus Rashford – Přišel na hřiště místo Lingarda v 70. minutě. Byl velmi aktivní a snažil se přidat třetí branku zápasu a nebyl od toho daleko. V těch posledních dvaceti minutách zápasu byl pěkným oživením naši ofenzívy. 6,5/10

Henrikh Mkhitaryan – Přišel na hřiště místo Martiala v 80. minutě. NEHODNOCEN

Michael Carrick – Přišel na hřiště místo Pogby v 90. minutě. NEHODNOCEN

Týmový výkon: Dnes jsme odehráli celkem pohodový zápas. Byli jsme efektivní v zakončení, ale spoustu situací ve druhé půli jsme nevyřešili dobře. Kdyby ano, mohlo být konečné skore i vyšší. V obraně jsme byli opět bezchybní. Soupeř podle mě trošku zklamal, ale tím nechci náš dobrý výkon nějak bagatelizovat. Čekal jsem ovšem víc(od soupeře). Tempo zápasu nebylo taky nic moc. Po náročném zápase v Evropské lize to byl pro nás se vším všudy nakonec úplně ideální zápas. 7/10

Predchádzajúci článokReview: Burnley – Manchester United 0:2
Ďalší článokMourinho bol spokojný po výhre na Turf Moor
jujinek77
Pracuji jako operátor CNC stroje a Manchesteru United jsem začal fandit kvůli vysoké výhře nad AS Řím 7:1. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat zápasy United a úplně jsem si klub zamiloval. Mezi mé nejoblíbenější hráče klubu patří Ferdinand, Scholes, Carrick a Ronaldo. A samozřejmě Fergie, to je pro mě boss, leader, winner!