Review: Manchester United – Anderlecht Brusel

3

Dnes bola na programe odveta štvrťfinálového zápasu Európskej Ligy, v ktorej sa na Old Trafford predstavil Anderlecht. Po nevýraznom výkone domácich sa muselo predlžovať a o svojom postupe rozhodli Diabli až v predĺžení.

Po vynikajúcom zápase s Chelsea panovala v tábore United dobrá nálada. Po takticky skvele zvládnutom dueli sa tak mohli hráči veselo pripravovať na odvetu s Anderlechtom, v ktorej sme určite všetci očakávali postup United. José sa rozhodol zostavu trochu pozmeniť, keď sa vrátil Ibrahimović a po dlhej dobe sa v nej objavil aj Shaw. Naopak o svoje miesto prekvapivo prišiel aj skvele hrajúci Herrera.

Od úvodu držali naši hráči loptu na svojich kopačkách, no boli to hostia ktorí pohrozili ako prví, ale Dendonckerova strela preletela tesne nad Romerovu bránu. Potom však prišla skvelá lopta od Pogbu a Rashford na druhý krát našiel voľného spoluhráča, ktorým bol Mkhitaryan a ten prízemnou strelou otvoril skóre zápasu: 1-0. Diabli sa hnali ďalej dopredu a zdalo sa, že zápas majú plne pod kontrolou. Následne sa dvomi skvelými zákrokmi blysol Ruben, ktorý najprv vychytal Pogbovu hlavičku a neskôr aj peknú strelu Lingarda. V 23. minúte však opadla nálada v kádri, keď pre zranenie kolena striedal Rojo. Od tohto striedania hra Diablov upadla a hostia toto poľavenie naplno využili, keď po zaváhaní striedajúceho Blinda vyrovnal kapitán Hanni na 1-1. Po zvyšok polčasu si už žiaden z tímov žiadnu väčšiu príležitosť nevypracoval.

1

V druhom polčase sa mohli Diabli radovať už po pár minútach, no Lingard na Shawovu prihrávku po skvelej spolupráci s Rashfordom nedosiahol. Jesseho následne striedal Fellaini. Do dvoch ďalších príležitostí sa dostal Rashford, keď najprv pálil nepresne spoza šestnástky a neskôr využil Appiahovho zaváhania, no rútiac sa na Rubena si v rozhodujúcej chvíli hodil loptu príliš ďaleko. Spaľovanie šancí pokračovalo na oboch stranách, tie najväčšie ale zahodili Ibra s Pogbom. V závere sa po prihrávke od Henrikha ocitol v hraničnej situácii Marcus, no gól mu pre údajný ofsajd nebol uznaný a išlo sa tak do predĺženia. Tesne pred koncom riadnej hracej doby sa zranil Ibrahimović, pre ktorého môže zranenie kolena znamenať predčasný koniec sezóny.

1

Prvá polovica predĺženia sa odohrala pred bránou hostí, no nápor Diablov ku gólu neviedol. Hneď v úvode sa krásnym sólom presadil Rashford a rabonou našiel Pogbu, ktorého nožničky boli zablokované. Následne nebol Francúzovi uznaný gól pre útočný faul Fellainiho a prvá polovica sa tak skončila bez gólu.

V druhej polovici sme sa predsa dočkali, keď po priklepnutí od Fellu vyškolil Marcus dvoch obrancov a skóroval: 2-1. Hostia tak museli zabrať a párkrát neboli ďaleko od vyrovnania. Obrana United to napokon ustála a napínavý zápas doviedla do víťazného konca.

Dnes to po skvelej nedeli nebol najlepší výkon a za postup môžme ďakovať najmä Rashfordovi a Romerovi. 19-ročný Marcus bol ťahúňom tímu a svojou neúnavnou bojovnosťou terorizoval obranu hostí začo bol v závere odmenený vytúženým gólom. Dobre zahral aj Shaw a skvelou prihrávkou sa kde tu prezentoval aj Pogba, od ktorého sa však podobne ako od Carricka, či Mikyho očakávalo viac. K tomu všetkému sa pridal nevýrazný Ibra, či dokonca slabší výkon Valenciu. Obrovský vplyv na zápas malo aj zranenie Roja, ktorého musel nahradiť Blind a naša obrana bola rázom veľmi neistá a často práve zavinením Holanďana. Naši hráči si svojou pasivitou občas doslova pýtali gól, ktorý našťastie neprišiel.

Manchester United: Romero, Valencia, Bailly, Rojo (Blind 23’), Shaw, Carrick, Pogba, Mkhitaryan, Lingard (Fellaini 60’), Rashford, Ibrahimovic (Martial 90’).
Nestriedaní hráči: De Gea, Young, Herrera, Rooney.

Anderlecht: Ruben, Appiah, Mbodji, Spajic, Obradovic; Dendoncker, Tielemans, Hanni (Stanciu 63’), Acheampong, Teodorczyk (Kiese Thelin 79’), Chipciu (Bruno 63’).
Nestriedaní hráči: Boeckx, Deschacht, Nuytinck, Capel.

2

Teraz nás čaká ďalší zápas Premier League, v ktorom sa hráči predstavia na pôde Burnley. Odohrá sa 23.04. o 15:15 SEČ.

Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – Anderlecht Brusel
Ďalší článokHodnotenie: Manchester United – Anderlecht Brusel