03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho po postupu do semifinále EL

Mourinho byl sice po zápase unavený, ale na druhou stranu velmi spokojený, protože si jeho tým uchoval naděje na zisk titulu v Evropské lize, kde se v odvetě čtvrtfinále hráčům Manchesteru United podařilo po prodloužení zvítězit 2-1 a vyřadit Anderlecht s celkovým skóre 3-2.

O krok blíž k finále

Byl to složitý zápas, složitý soupeř, jsem unavený, dokážu si představit, že hráči jsou ještě více unavení než já, ale jsme v zítřejším rozlosování a stále si tak uchováváme sen na vítězství v soutěži.

Zranění Roja a Ibrahimovice

Chci ještě počkat, ale můj pocit není dobrý ani pro jednoho. Chci se snažit být optimistický, ale nejsem. Nemyslím si, že jsou to lehká zranění, ale preferuji počkat, dokud nebudou zítra hotové všechny testy. Po zítřku už můžu mluvit o tom co cítím, protože jsem manažer, ne doktor.

Jak jsme získávali kontrolu

Myslím, že jsme měli nějak 17 střel, z toho 10 na bránu, něco takového, ale zápas byl složitý. Pokud se podíváte na tyhle čísla, tak možná někdo, kdo nesledoval zápas, by si myslel, že to byla naprostá dominance, ale takhle to nebylo. Začali zápas lépe než my, a i navzdory našim šancím měli asi hodinu dobrou kontrolu nad zápasem. Myslím, že když jsme pak posunuli ještě jednoho hráče do zálohy, tak jsme začali kontrolovat hru, ale pak jste ve velkém riziku, za stavu 1-1 to bylo riskantní. Od toho momentu jsme ale měli zápas pod kontrolou a byla to jen otázka vstřelení gólu a neinkasování. I přesto to bylo těžké.

Stále na dvou frontách

Snažíme se. Pokud je to v Premier League matematicky možné, tak o to musíme bojovat. Pokud to jednoho dne už matematicky možné nebude, tak musíme dát všechno do Evropské ligy, protože Evropská liga je důležitý titul a k tomu navíc získáte bonus v podobě účasti v Lize mistrů pro příští sezónu. Dnes to byl příklad, jak je to obtížné a nyní máme španělský tým, francouzský tým a Ajax (společně s námi v semifinále), takže neočekáváme nic jednoduchého.

Rashfordova a Shawova psychická síla

Dobře, mluvíte o jeho kvalitě, která je fantastická, ale od září nestřílel góly a kvůli jeho mentalitě, kvůli tomu, co nám dává, i když nestřílel góly, tak jsem se na něj spoléhal. Někteří jiní hráči si neuvědomují, co mě donutí hráči věřit. A Marcusovi já věřím. Nesejde na tom, jestli skóruje nebo ne, je fantastický v jeho snaze a přístupu. Například Shaw pro mě udělal něco úplně nového, co znamená hodně. Řekl, že bude klidně hrát třicet minut v křečích. Takové věci mě přesvědčí hráči věřit.

 

Zdroj: www.manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!