Hodnotenie: Manchester United – Anderlecht Brusel

126

Červení diabli sa dnes v rámci odvetného zápasu štvrťfinále stretli na remízovom stánku Old Trafford s Anderlechtom. Po veľmi nervóznom (hlavne pre fanúšikov) a nie veľmi vydarenom zápase ale nakoniec hráči dokázali postúpiť po výhre 2:1 v predĺžení. Nižšie sa dozviete, ako si dnešní aktéri počínali.

Sergio Romero – Jeho meno v základnej zostave už v EL nikoho neprekvapí. Dostal šancu aj dnes a predviedol klasický kvalitný výkon. Pri góle nemal najmenšiu šancu. V druhej polovici zápasu sa vyznamenal skvelým zákrokom, ktorým vychytal zakončujúceho hráča a zmaril hosťom oslavy z postupu. Veľa lôpt Romero boxuje a aj dnes to bolo vidieť. Nekomplikoval si život a lopty odpratával do bezpečia. S jeho výkonom môžeme byť spokojní. 7/10.

Antonio Valencia – Dnes zostal za očakávaním. Od neho už klasicky čakáme podporu ofenzívy a zodpovednú prácu vzadu. Ani jedno dnes nebolo v jeho podaní dokonalé. Vzadu občas prepadol (najmä v prvom polčase) a jeho charakteristická podpora ofenzívy sa dnes prakticky nekonala. Pravá strana nám celkovo nefungovala a môže za to aj iný hráč, ktorý mal byť na RW Valenciovi podporou (čítaj Lingard). 5.5/10

Eric Bailly – Nečakane si toho dnes musel odpracovať omnoho viac. Jeho klasický parťák sa totiž ešte v prvej polovici 1. polčasu zranil a častokrát musel hasiť chyby aj jeho zástupcu – Blinda. Jedna taká sa zrodila aj v závere prvého dejstva. Ani Eric dnes neodohral úplne podarený zápas, no pozornosť sa dnes sústreďovala na jeho ofenzívnejších spoluhráčov. 6/10.

Marcos Rojo – Naša tohtosezónna defenzívna opora sa dnes zranila, čo je skutočne veľmi znepokojujúca správa, hlavne s ohľadom na to, v akej fáze sezóny sa nachádzame. Do svojho zranenia pôsobil klasicky dobrým dojmom. Zranenie si ale privodil prakticky sám, snažil sa ho ešte rozbehať, no súboj o loptu, do ktorého doslova doskákal, byť ani nemusel, ak by striedal hneď. Môžeme len dúfať, že sa z toho dostane čo najrýchlejšie. Objektívne bude ho nehodnotiť. Nehodnotený

Luke Shaw – Som rád, že Luke začína pravidelne dostávať príležitosti dokázať všetkým, že jeho miesto v Man Utd je zaslúžené. Dnes rozhodne nesklamal (v globále). Snažil sa o podporu ofenzívy, dostal sa aj k niekoľkým zakončeniam a v obrane si počínal zodpovedne. Pri jednom súboji o loptu stihla krv v žilách všetkým fanúšikom United a aj celému Old Traffordu, no o nič vážne nakoniec nešlo. V prvom polčase mal ale niekoľko zlých momentov, no bojovnosťou a snahou to vykompenzoval. Za dnešok ho chválim. 6.5/10.

Michael Carrick (C) – Dnešný kapitán mal v zápase za úlohu hru klasicky upokojiť, snažiť sa o dominanciu v strede poľa a súpera nepustiť k ničomu nebezpečnému. Musím ale povedať, že Michael dnes sklamal. Jeho statická hra a miestami skutočne neohrabaný pohyb nám dnes bol iba na škodu. Jasné, nemôžeme od neho očakávať hýrenie pohybom a šprinty v 90. minúte, ale dnes sme jeho hrou trpeli. V strede poľa chýbal Herrerov pohyb, darmo. Vyrobil tiež niekoľko zbytočných faulov, ktoré nám pokoj na kopačky určite nepriniesli. 5/10

Paul Pogba – Prvý polčas bol v jeho podaní veľmi slušný. Nebál sa otočiť smerom dopredu, vyslať zaujímavú loptu, prekvapiť lobom súperovu obranu a skúšal aj streľbu. No v tom druhom bol mierne mimo. Situácie s loptou na nohe riešil buď neskoro, alebo zle. Lopty zbytočne viackrát stratil hlavne komplikovanosťou, ktorou svoju hru zrážal dole. Stále to nie je to pravé orechové, čo od neho očakávame. Hra s ním je určite lepšia, no musí zlepšiť zakončenie. Mal veľkú šancu zoči-voči brankárovi, no nedokázal dať strele potrebnú razanciu. Jeho nožnice po rabone od Rashforda boli ale skvelé. Chcem ale vidieť toho Paula Pogbu z novembra/decembra. 6/10.

Jesse Lingard – V posledných zápasoch chválený, dnes bude hanený. Už po prvom polčase bol prakticky na striedanie. Okrem fantastickej strely, ktorú mu ešte fantastickejšie chytil brankár Anderlechtu, bol prakticky mimo. Pravá strana ihriska bola mŕtva a naša hra trpela aj kvôli tomu. PO jeho posledných zápasoch som dnes od neho očakával diametrálne odlišný výkon. Jedno z najväčších sklamaní dnešného zápasu. 4/10.

Henrikh Mkhitaryan – Po individuálnej stránke je skvelý. Dribbling má na obdivuhodnej úrovni a miestami som sa nestačil čudovať, proti akej presile sa dokázal presadiť. Čo mu ale vytýkam, je riešenie finálnych prihrávok a tiež to, že svojim „sólovaním“ sa zbytočne dostával do tlaku od súpera a v takých situáciách o loptu pravidelne prišiel. Dal ale úvodný gól, v dvojzápase dal góly dokopy dva. V druhom polčase mu došli sily. Aj od neho ale očakávam oveľa viac. Dobré je, že je gólový, čo potrebujeme ako soľ. 6/10.

Marcus Rashford – Ani neviem, čo na jeho adresu napísať. Ak nám pôsobenie van Gaala u nás prinieslo niečo pozitívne, tak je to tento chalan. Dnes, rovnako ako proti Chelsea, predviedol fantastický výkon, k tomu korunovaný postupovým gólom. Od začiatku zápasu robil na LW prievan, zabiehal si na lopty od Pogbu, robil krajným obrancom zo života peklo. Ocitol sa hneď v niekoľkých šanciach, no sú úplne najväčšiu ale nevyužil. Stále je to iba 19 ročný chlapec a nemám problém mu tieto zaváhania odpustiť. Strelil víťazný gól a vďaka nemu postupujeme. MOTM – 8.5/10

Zlatan Ibrahimović – Pre mňa osobne bol dnes Zlatan suverénne najslabším hráčom na ihrisku, a to aj s vedomím toho, kto nastúpil na miesto zraneného Roja. Čo všetko dokáže tento kanonier pozahadzovať je až neuveriteľné. Jeho statický herný prejav nám tiež neprináša nič dobré, keďže celá hra tým trpí. Dnes opäť pracoval viac v hĺbke poľa, najmä v prvom polčase. V tom druhom sa ocitol v niekoľkých obrovských šanciach, ktoré trestuhodne zahodil. V závere sa Zlatan ale zranil a pravdepodobne to bude vážne. Zranenie kolena pripomínalo to Zoumovo z Chelsea, ktoré utrpel práve v zápase s nami. Dúfajme, že sa z toho rýchlo dostane a tiež, že táto sezóna pre neho ešte neskončila. Známka bude, aj napriek zraneniu, nízka. 3/10.

Striedajúci hráči:

Daley Blind – V 23. minúte nahradil zraneného Roja a jeho nerozohranosť na ňom bola viditeľná. V minulej sezóne možno hral dobre, ale teraz mu jasne chýba zápasová prax, najmä na pozícii CB. Bol namočený v inkasovanom góle a ešte v závere prvého polčasu pri ľavej lajne prepadol v bránení. Pri absencii Jonesa, Smallinga a zrejme aj Roja sa Blind objaví asi aj v zápase v lige. Verím, že predvedie lepší výkon. 4.5/10.

Marouane Fellaini – Belgičan je vo forme a aj dnes ju potvrdil. Po príchode na ihrisko sa dostával k nakopávaným loptám, ktoré s chirurgickou presnosťou sklepával. Bol aj pri gólovej situácii, ktorú nám (možno trošku prísne) rozhodcovia neuznali pre jeho hru rukami pri výskoku. Vynahradil si to asistenciou na rozhodujúci gól zápasu. Dá sa očakávať, že Fella do konca sezóny ešte zohrá významnú úlohu. Kiežby mu forma vydržala čo najdlhšie. 6.5/10.

Anthony Martial – Naskočil na celé predĺženie namiesto zraneného Ibrahimovića. prvých 15 minút bol totálne mimo a napodobnil svoje slabé výkony z posledného obdobia. V druhej polovici predĺženia a po Mourinhovom „milom“ dohovore v krátkej prestávke si ale vstúpil do svedomia a začal makať. Stále je ale ďaleko za očakávaniami a ak si chce v tíme vyslúžiť pravidelnú účasť v základnej zostave, musí sa snažiť. Cez fantasticky hrajúceho Rashforda je momentálne bez šance. 4.5/10.

Tímový výkon:

Je takmer neuveriteľné, že takýto slabý výkon prišiel paradoxne po tom najlepšom v sezóne. Dôvodov môže byť hneď niekoľko. Zostava sa dosť prerotovala a hráči, ktorí cez víkend odohrali skvelý zápas, dnes v zostave neboli. Hra trpela aj prítomnosťou Ibrahimovića, ktorý možno je platným pred bránou, ale dnes zahodil nemožné. Mladý Marcus ho dnes predčil vo všetkých herných ohľadoch. Zranenia sa nám začínajú množiť v tú najnevhodnejšiu chvíľu. Zranenie Ibrahimovicá možno dokážeme vykompenzovať skvelo hrajúcim Rashfordom, no Rojova absencia bude asi citeľná. Dnešok má iba jedno pozitívum, a tým je postup. 6/10.

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – Anderlecht Brusel
Ďalší článokSilvestre: Shaw nad všetkým veľa premýšľa