01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Arsenal s Manchesterem United bojují o Ligu mistrů

Už jen šest ligových kol zbývá do konce anglické fotbalové ligy. Chelsea sice ztratila velký náskok, ale s přihlédnutím k losu se zdá být momentální náskok čtyř bodů dostatečný. Tuhý boj o Ligu mistrů svedou Arsenal, Manchester United, Manchester City a Liverpool. Loňský mistr z Leicesteru se pohybuje v klidných vodách a míří za záchranou v nejvyšší lize. Nejblíže sestupu má Sunderland, který se po letech úspěšného boje o záchranu podobného scénáře letos nejspíš nedočká.

Boj o titul nabírá v nejvyšší anglické lize na obrátkách. Dosud suverénní Chelsea naposledy klopýtla na půdě Manchesteru United a nyní se pyšní už jen čtyřbodovým náskokem. Nejbližší pronásledovatel z Tottenhamu se navíc pyšní skvělou formou. V PremierLeague zaznamenal sedm vítězných zápasů v řadě a začíná tak dramatizovat boj o titul. Ve zbývajících kolech hraje Chelsea do karet příznivější los. Jejich londýnský konkurent bude v následujících kolech hostit například Arsenal či Manchester United. Nicméně letos je Tottenham nejlepším mužstvem na domácím hřišti, kde stále ještě nepoznal porážku.

Neméně zajímavě se jeví boj o Ligu mistrů. Příčky zaručující postup do této nejprestižnější klubové soutěže zatím okupuje Liverpool a Manchester City. Ovšem pouze s mírným odstupem se za nimi pohybují Manchester United s Arsenalem. Stále také může překvapit nevyzpytatelný Everton. Jak tento souboj dopadne lze jen těžko odhadovat. Nicméně zejména Manchester United má po zbytek sezóny velmi těžký los. I když po poslední výhře nad vedoucí Chelsea jsou svěřenci JoséhoMourinha v psychické pohodě.

Arsenal poslední dobou neprožívá nejúspěšnější období a s postupem do Ligy mistrů to bude mít velmi složité. V nejbližších kolech čeká na tým vedený ArsénemWengeremLeicester, Tottenham a Manchester United. Pokud tento trojboj nezvládne, reálně mu hrozí účast pouze v Evropské lize. Což by pro tento tradiční klub znamenalo velký neúspěch.

Naopak loňský překvapivý mistr z Leicesteru se po nevydařeném průběhu sezóny dostává do formy a díky několika výhrám si zajistil relativně klidný střed tabulky. „Liškám“ bezesporu pomohlo odvolání uznávaného kouče Claudia Ranieriho. Nový trenér Craig Shakespeare tým opět pozvedl a podařilo se mu vyřadit z Ligy mistrů silnou Sevillu. Úspěchy zaznamenal také v PremierLeague, díky důležitým výhrám se soupeři bojujícími o záchranu se jeho tým posunul na dvanáctou příčku tabulky.

Velmi zajímavý bude také boj o záchranu. Sunderland se několik let po sobě těsně zachránil, letos to ovšem vypadá, že se mu to znovu nepodaří. Momentálně okupuje poslední příčku tabulky a na záchranu ztrácí devět bodů. Dalším adeptem na sestup je Middlesbrough, který má pouze o tři body více než Sunderland a v posledních zápasech se mu nedaří sbírat kýžené body. Poslední sestupující vzejde nejspíše z dua Swansea a Hull, zde se dá očekávat souboj do posledního kola.

Jak dopadne souboj o titul mezi Chelsea a Tottenhamem, kdo si vybojuje účast v Lize mistrů a jaký tým letos sestoupí se dozvíme v nejbližších týdnech. Veškeré důležité zápasy PremierLeaguemůžete sledovat na Nové DIGI TV či internetové televizi DIGI2GO.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!