Review: Manchester United – Chelsea

40

Dnes nás hráči potešili veľmi dobrým výkonom, keď na domácej pôde zdolali Chelsea 2-0 a posunuli sa tak na 5. miesto v tabuľke.
 Po výsledkovo neuspokojivom zápase s Anderlechtom nás čaká domáci duel s Chelsea. Tá nás už v tejto sezóne porazila 2-krát a vzhľadom na aktuálnu situáciu budú musieť Diabli naozaj zabrať, ak chcú pomýšľať na miesto v prvej štvorke. Chelsea si aj naďalej drží náskok na čele tabuľky a práve mužstvo z Londýna dokázalo ako posledné poraziť United v Premier League a to ešte 23. októbra 2016. Odvtedy sú United neporazení, no dôsledkom mnohých remíz najmä na domácej pôde sa v tabuľke príliš neposúvajú. José sa rozhodol pre niekoľko prekvapivých zmien, keď na lavičke nechal ako Ibrahimovića, tak aj Mkhitaryana.

Od úvodného hvizdu kontrolovali hru domáci a Chelsea si nevedela poradiť s dobrým pressingom hráčov United, čo rezultovalo v úvodný pokus od Rashforda, ktorý po skvelej práci Lingarda netrafil loptu ideálne. Marcusov moment však prišiel o pár minút neskôr, keď si zabehol za Luiza a zúžitkoval ukážkovú prihrávku od Herreru: 1-0. Diabli pokračovali vo svojom vysokom pressingu a vďaka výbornej defenzívnej činnosti oboch stopérov a Herreru, ktorý vygumoval Hazarda, sa Chelsea nevedela dostať do tempa. Lingard s Rashfordom terorizovali obranu Blues a nútili ich tak mnohým chybám. Prvý polčas však aj napriek nebezpečným centrom a streleckým pokusom od Younga gól nepriniesol.

1

Úvod druhého polčasu znovu vyšiel United a vďaka bojovnosti Younga sa ku strele dostal Herrera, ktorého tečovaná strela skončila v sieti: 2-0. Keďže Chelsea aj napriek zvýšenému držaniu lopty nedokázala kvôli napádaniu hráčov United nič vytvoriť, pokračovali Lingard s Rashfordom v dobíjaní súperovej brány, obaja však namierili svoje pokusy tesne mimo brány Begovića. Po hodine hry nahradil Carrick skvele hrajúceho Lingarda s cieľom upokojiť hru a pripísal si 450. štart v drese United. Marcus sa často ocital sám na súperovej polovici a tak sa rozhodol pustiť do troch brániacich hráčov Chelsea, s ktorými si poradil a hasiť musel zákrokom až Begović. V záverečných minútach sa už nič dôležité nestalo a Diabli si ustrážili svoje cenné víťazstvo.

Dnešný zápas v sebe mal mnoho pozitív, či už v podaní skvelej taktiky od Mourinha, alebo mnohých vynikajúcich individuálnych výkonov plných bojovnosti a odhodlania. Tými najvýraznejšími boli rozhodne Herrera a Rashford, no oveľa nezaostali ani Lingard, Young a Rojo s Baillym. United dnes natiahli svoju šnúru neporaziteľnosti v Premier League už na 22 zápasov a veríme, že v nej budú pokračovať aj naďalej.

Manchester United: De Gea; Valencia, Bailly, Rojo, Darmian; Fellaini, Herrera; Young (c) (Fosu-Mensah ’93), Pogba, Lingard (Carrick ’60); Rashford (Ibrahimovic ’82).

Nestriedaní hráči: Romero, Blind, Shaw, Mkhitaryan.

Žlté karty: Herrera, Rojo, Ibrahimovic

Chelsea: Begovic; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses (Fabregas ’54), Kante, Matic (Willian ’66), Zouma (Loftus-Cheek ’83); Pedro, Diego Costa, Hazard.

Nestriedaní hráči: Eduardo, Ake, Terry, Batshuayi.

3

V ďalšom zápase nás čaká odveta proti Anderlechtu, v ktorej sa neočakáva nič iné ako víťazstvo. Duel sa odohrá 20.04. o 21:05 SEČ.

Predchádzajúci článokZlatan: Musím nabídnout víc
Ďalší článokHodnocení: Manchester United – Chelsea