Review: Anderlecht – Manchester United 1:1

23

Futbalisti z Old Trafford vycestovali na Constant Vanden Stock Stadium, ktorý je domácim stánkom hráčov Anderlechtu. Po dvoch diametrálne rozdielnych polčasoch sme sa nakoniec dočkali remízy 1:1, ktorá nám do odvety dáva lepšie postupové šance.

Ešte počas týždňa avizoval manažér absencie a predpokladanú zostavu, ktorá sa z istej časti aj naplnila. Rooney má stále zdravotné problémy, a tak ostal v Manchestri. Po namáhavom zápase so Sunderlandom ostal iba na lavičke Luke Shaw. V bráne sa tradične predstavil Sergio Romero, pred ktorým operovali naši zdraví stopéri Rojo s Baillym. Na ľavej strane obrany dostal šancu Darmian. Stred poľa zaobstarali Pogba s Carrickom, ktorý navliekol aj kapitánsku pásku. Ofenzívnu trojicu pod Zlatanom Ibrahimovićom Mourinho zvolil v zložení Lingard, Mkhitaryan a Rashford.

Zápas bol poznačený aj prísnymi bezpečnostnými opatreniami, a to kvôli bombovým útokom z utorka, kvôli ktorým sa odkladal zápas Ligy Majstrov v Dortmunde. Výkop bol naplánovaný na 21:05 SEČ a hlavným rozhodcom bol Nemec Felix Brich

Výkop mali hostia a rovnako oni boli pri prvej príležitosti v zápase, keď po Romerovom vybehnutí v 4. minúte zahrávali roh, z ktorého ale výraznejšie ohrozenie nevzišlo. V 9. minúte strieľal vedľa Acheampong. Anderlecht bol aktívny a v 14. minúte odvracal nebezpečenstvo Bailly. Prvú príležitosť zo strany hostí sme videli v závere 17. minúty, keď sa po prudkej lopte od Rashforda najprv za gólom naťahoval Ibrahimović a následne z dvoch metrov trafil tyč dorážajúci Lingard! Na dlhšiu dobu sa oba tímy odmlčali, až prišla 36. minúta a gól v sieti domácich, keď sa po osi Pogba – Ibrahimović dostal k lopte Valencia a centrom našiel Rashforda. Ten zakončil a vyrazenú strelu dopravil do odkrytej brány Mkhitaryan – 0:1. To bolo z prvého polčasu všetko. Hra mala oči, mali sme viac z hry, ale hernú prevahu sme nedokázali pretaviť v ďalšie góly – 0:1.

Druhý polčas so sebou priniesol zmenu hry v podaní United, keď sme iniciatívu prenechali domácim. Po faule Carricka v 48. minúte domáci kopali priamy kop, ktorý ale našťastie Romera neohrozil. V úvode 50. minúty na dvakrát pred prázdnou bránou zachraňoval Valencia. Darmian sa dopredu veľmi netlačí, no v 55. minúte ponúkol gólovú prihrávku Mkhitaryanovi, ktorý ale nedokázal streliť druhý gól v zápase a tesne minul. Skutočne nudný druhý polčas priniesol zaujímavú šancu až v 80. minúte, keď sa domáci pokúšali o vyrovnanie, ktorému zabránil zblokovaním strely Bailly. V 83. minúte sme mali navýšiť na 2:0, ale Pogba tvárou v tvár brankárovi svoj pokus neumiestnil tak, ako mal. Laxnosť a nedôslednosť v našej hre vyvrcholila v 86. minúte, keď domáci vyrovnali po centri Obradovica. Ten centrom pred bránou našiel Dendonckera, ktorý hlavou vyrovnal – 1:1. Nič sa už v zápase neudialo a po záverečnom hvizde sme sa teda rozišli s Anderlechtom remízou 1:1

Namiesto toho, aby sme súpera v druhom polčase uzemnili druhým gólom, sme sa stiahli a dali mu možnosť vyrovnať. Nepochopiteľné. Taktika v druhom polčase bola ubrániť náskok o gól, čomu sa môžeme iba smiať. Anderlecht vôbec nebol nebezpečný a pokojne sme mali na to, aby sme dnes vyhrali o 2-3 góly, no bojazlivosťou a opatrnosťou sa tak nestalo. Mourinho sa môže vyhovárať jedine sám na seba a taktiku, ktorú pre druhý polčas naordinoval.

Anderlecht: Martínez – Appiah, Kara, Nuytinck, Obradovic – Tielemans (C), Dendoncker – Bruno (58´ Chipciu), Stanciu (65´ Hanni), Acheampong – Thelin (75´ Teodorczyk)

Lavička: Capel, Spajic, Boeckx, Hanni, Teodorczyk, Chipciu

ŽK: 67´ Obradovic

Manchester United: Romero – Valencia, Bailly, Rojo, Darmian – Carrick (C), Pogba – Lingard (63´ Martial), Mkhitaryan (90+1´ Fosu-Mensah), Rashford (75´ Fellaini) – Ibrahimović

1 Žlté karty 3

Najbližší zápas odohrajú United na domácom Old Trafforde a súperom mu bude londýnska Chelsea, ktorá k nám zavíta v rámci 33. kola Premier League. Tento zápas sa odohrá na veľkonočnú nedeľu 16. apríla o 17:00 SEČ

Zdroje: manutd.com, whoscored.com, int.soccerway.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Anderlecht – Manchester United