03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Pogba: Nesuďte mě podle přestupové částky a gólů

Paul Pogba nechce, aby ho fanoušci soudili podle přestupové částky, nebo počtu vstřelených gólů a zároveň říká, že si užívá život po svém opětovném příchodu do Manchesteru United.

Nejdražší hráč světa, který přišel z italského Juventusu, je tak trochu neprávem kritizován za své výkony v průběhu sezóny po tom, co United pomohl dovést ke dvěma trofejím v podobě Community Shieldu a EFL Cupu, zatímco míří k titulu v Evropské lize.

Při tiskové konferenci předcházející čtvrteční zápas s Anderlechtem ve čtvrtfinále Evropské ligy se Pogba vyjadřoval jak k jeho výkonům, tak k výkonům celého týmu.

„Abych byl upřímný, cítím se výborně. Vyhráli jsme dvě trofeje, ale očividně chci vždy být o něco lepší.  Daří se mi dobře, týmu se daří dobře a chceme vyhrát Evropskou ligu a bojovat o top čtyřku. Můžu zapomenout na přestupovou částku, je to už minulost, myslím jen na hřiště a abych odváděl dobrou práci pro tým – tak to je.

„Myslím si, že lidé se na mě dívají a soudí mě podle toho, že nedávám góly, ale to je fotbal. Chtějí, abych dával góly kvůli velké přestupové částce. Moje práce je být záložníkem – vytvářet asistence.

„Přestup je něco jiného, hřiště je něco jiného. Dělám práci. Pokud nahraji a oni neskórují – to se může stát.  Lidé chtějí, abych střílel góly kvůli přestupové částce, ale na to já nemyslím. Pokud můžu zařídit, aby tým vyhrál, tak to udělám. Pokud bych dal góly místo trefování konstrukce brány, myslím, že by tak lidé nemluvili.“

Pogba byl také dotázán, jestli ho něco v Premier League překvapilo po tom, co se zde vrátil po dlouhém a úspěšném působení v Serii A.

„V Itálii je to více taktické,“ odpověděl. „Méně gólů. Ale v Anglii je to útočné a velmi obtížné. Top pětka a top dvojka jsou si velmi blízko. Bezpochyby vás každý zápas zkouší, nikdy nevíte, co se stane – Arsenal prohrál 3-0 s Crystal Palace.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!