Hodnotenie: Anderlecht – Manchester United

38

Červení diabli pricestovali do Belgicka, aby zmerali svoje sily s domácim Anderlechtom v rámci prvého zápasu štvrťfinále Európskej Ligy. Po výbornom prvom a takticky nezvládnutom druhom polčase sme sa museli zmieriť s remízou (veľmi nečakanou) 1:1.

Sergio Romero – Manažér avizoval jeho štart v základnej zostave, a tak sa aj stalo. Romero bol prakticky celý zápas bez práce. V prvom polčase sa ale prezentoval nie príliš vydareným odkopom, z ktorého bol roh pre domácich. Na rozdiel do De Geu sa nebojí chodiť po lopty aj k hranici vlastnej šestnástky a nečaká iba na prácu obrany, za čo ho chválim. S gólom nemohol vôbec nič urobiť. Je škoda, že sa mu nepodarilo udržať čisté konto. 6/10.

Antonio Valencia – Po dlhšej pauze a voľne sa Vale vrátil do základnej zostavy a na našej hre to bolo vidieť. V jeho podaní je hra na pravej strane živšia, pestrejšia, rýchlejšia. Vytkol by som mu ale riešenie finálnych prihrávok a hru v rozhodujúcej fáze akcií, keď to niekedy zbytočne komplikuje, alebo lopty prihráva dozadu. Chválim ho ale za vynikajúci center, z ktorého po zakončení Rashforda dokázal skórovať následne Mkhitaryan. 6.5/10.

Eric Bailly – V prvom polčase bol prakticky bez práce. Domáci mu nenarobili veľa problémov. V polčase druhom to bola ale iná pesnička. Niekoľkokrát sa pošmykol v najnevhodnejšej chvíli a hasiť jeho chyby museli spoluhráči. Okrem iného si ale pripísal hneď niekoľko zrazených lôpt, no stále to nie je ten Eric Bailly zo začiatku sezóny. Z obrannej štvorice si ho dovolím ohodnotiť za najslabší článok. 5.5/10.

Marcos Rojo – Oproti Baillymu bol výrazne lepší, nebál sa chodiť aj do riskantnejších obranných súbojov a veľmi často z nich vychádzal víťazne. V prvom polčase nemal veľa práce, pretože domáci boli bezzubí aj vďaka výbornej hre našich stredných záložníkov. Niekoľkokrát to bol práve on, kto musel zachraňovať po menších chybách Baillyho. Rojo si drží svoj herný štandard a aj dnes bol jeho výkon dobrý. 7/10.

Matteo Darmian – Mourinho jeho nasadením možno trochu prekvapil. Musím povedať, že prekvapil aj samotný Darmian svojim podareným výkonom. V úvode zápasu ešte pôsobil trochu vyplašene, ale po niekoľkých menších chybách sa upokojil a v obrane mu nemám čo vytýkať. Až na jedno zlé vystúpenie, ktoré musel zachraňovať šprintujúci Rashford, si počínal dobre. Okrem iného ponúkol gól Mkhitaryanovi, ktorý ale tesne minul. Od Mattea nemôžme čakať ofenzívnu smršť, a tak sa tešme z toho, že vzadu mu to išlo dobre. 6/10

Michael Carrick (C) – Anglický veterán s kapitánskou páskou dnes predviedol veľmi dobrý výkon. Spoločne s Pogbom držali najmä v prvom polčase stred ihriska pevne v moci United a aj preto pôsobili domáci chvíľkami bezradne. V druhom polčase ale taktické ťahy manažéra hru zmenili a viac sme bránili. Michael bol v permanencii a nemôžem povedať, že si počínal zle. Stále bol dominantný, na lopte silný, prihrávky mali oči. Dnes je zaslúženým MOTM. 7.5/10.

Paul Pogba – Kritika na mladého Francúza sa hrnie zo všetkých strán a dnes bol ten deň, keď mal možnosť svojim „hejterom“ zatvoriť ústa. Paul dnes hral výborne. Najmä prvý polčas bol prakticky všade. Domáceho kapitána totálne vygumoval a nepustil ho k ničomu. Posielal jednu krásnu prihrávku za druhou a na jeho hru bola radosť sa pozerať. V druhom polčase už taký výrazný nebol, ale to bolo spôsobené zmenou taktiky. Ocitol sa v obrovskej šanci, ktorú ale nedokázal premeniť. Verme, že podobným futbalom zaujme aj v lige proti Chelsea. 7/10.

Henrikh Mkhitaryan – Po úvodnej desaťminútovke som si hovoril, že sa konečne pozeráme na Mkhitaryana, ktorého sme v lete kupovali. Bol výborný, lopty mu konečne neodskakovali, jeho prihrávky boli zaujímavé a ponúkali možnosti smerom dopredu. Nestrácal zbytočne loptu ako tomu bolo v posledných zápasoch + dal veľmi dôležitý gól na ihrisku súpera. V druhom polčase bol v obrovskej šanci po centri Darmiana, no tesne minul. Po tejto situácii sa ale herne vytratil a už nebol takým prínosom. V úplnom závere zápasu bol vystriedaný Fosu-Mensahom. 6.5/10.

Jesse Lingard – Najlepší hráč z ofenzívy v posledných zápasoch bol dnes jasne najslabším. Pri protiútoku domácich v prvom polčase za zakončujúcim hráčom iba klusal a dúfal, že si s ním poradí obrana. Hlúpo sa zahnal po Tielemansovi, za čo mohol vidieť kartu. Ani v ofenzíve nebol taký viditeľný, i keď za stavu 0:0 z asi troch metrov trafil tyč. Bol vystriedaný Martialom v priebehu druhého polčasu. 5/10.

Marcus Rashford – Snaha je to posledné, čo by sa dala Marcusovi uprieť. Nastúpil na ľavom krídle a svojim pohybom robil orane súpera veľké problémy. Zbytočne sa ale púšťal do súbojov 1 na dvoch, v ktorých bol prakticky bež šance. Individuálne riešenie situácií nebolo to, čo sme dnes od neho potrebovali. Po centri Valenciu zakončoval práve on a jeho zrazená strela doputovala k Mkhitaryanovi, ktorý otváral skóre. Bol striedaný Fellainim. 6/10.

Zlatan Ibrahimović – Dnes odviedol kus roboty, najmä chrbtom k bráne. V prvom polčase mu nerobilo problém sklepávanie lôpt od spoluhráčov, najmä od Pogbu a Mkhitaryana. Aj on mal prsty v otvárajúcom góle, keď loptu od Pogbu pekne sklepol pre Valenciu. Bol to on, kto prihrával do tutovky na Pogbu. V priebehu druhého polčasu bol ale slabší a stratil zbytočne veľa lôpt. 6/10.

Striedajúci hráči:

Anthony Martial – Prišiel na ihrisko za Lingarda a mal oživiť našu nevýraznú ofenzívu v druhom polčase. Vôbec sa mu to ale nepodarilo. Prakticky pri ňom nie je čo hodnotiť aj keď odohral celých 30 minút. Bol veľmi nevýrazný. Množstvo fanúšikov sa hnevalo, že sa neobjavil v základnej zostave. Je pravda, že Lingard sa tiež výrazne nepodpísal pod dnešný výsledok, no jeho nahradenie Martialom nám neprinieslo prakticky nič. Nehodnotený.

Marouane Fellaini – Dnes ho budem kritizovať. Nastúpil na pôde klubu, ku ktorému ho viažu spomienky zo začiatku kariéry a zrejme sa chcel ukázať. Bol to on, kto nedokázal ubrániť zakončujúceho Dendonckera. Na jeho bránenie sa vôbec nesústredil a nechal ho odbehnúť. Darmian nemal najmenšiu šancu jeho gólu zabrániť. Okrem toho ale takmer skóroval, keď ešte za stavu 0:1 vystrašil tečovanou strelou brankára domácich. Známkou ho nebudem hodnotiť. Nehodnotený.

Timothy Fosu-Mensah – Čo týmto striedaním Mourinho sledoval? To asi vie iba on sám. Pravdepodobne chcel ubrániť výsledok 1:1, čo je totálne šialené. Prišiel v úplnom závere a pokojne ani nemusel dohrať, keďže sklz oboma nohami dopredu sa má odmieňať červenou kartou (pripomeniem zápas FA Cupu na pôde Manchestru City, v ktorom za presne takýto zákrok na Naniho rozhodca vylúčil domáceho Kompanyho). Nehodnotený.

Tímový výkon:

K prvému polčasu nemám prakticky žiadne výhrady. Hrali sme veľmi pekný futbal, ktorému chýbal iba gól navyše. Hlavne Pogba a Carrick hrali fantasticky a srdnate ich dopĺňal aj Mkhitaryan. Je mi ale záhadou, čo sa udialo počas polčasovej prestávky, pretože z kabíny vybehol iný Manchester United. Opäť sme videli profesorský futbal bez štipky snahy a kreatívnejšieho riešenia ofenzívnych sitácií. Anderlecht bol dnes veľmi hrateľným súperom a našou aktivitou v úvode druhého polčasu (ak by prišla) sme ich mohli rýchlo zlomiť, no nestalo sa. Namiesto toho sme im dali šancu na zvrat a domácim nerobilo problém nás prehrávať. Túto zlú 45 minútovku dávam za vinu manažérovi, ktorý toto zlé predstavenie korunoval striedaním Fosu-Mensaha. Zase to bol zápas dvoch polčasov a zbabranou taktikou, ktorá sa žiadnemu fanúšikovi nemôže pozdávať. Za prvý polčas 7/10, za druhý 3/10.

Predchádzajúci článokPreview: Anderlecht – Manchester United
Ďalší článokReview: Anderlecht – Manchester United 1:1