27/02/2021

PL2: Leicester City – United 0:0

Manchester United U23 remizoval v 20. kole Premier League 2 na půdě Leicesteru City U23 0:0.

Dosavadní trenér Manchesteru United U23 Nicky Butt musel pozměnit základní sestavu, jelikož někteří hráči United jsou momentálně na turnaji v americkém Dallasu. V základní sestavě tak poprvé dostali příležitost Indy Boonen a Kayne Diedrick-Roberts. Do první střelecké šance se dostal už ve druhé minutě obránce Charlie Scott, ale přestřelil. Na druhé straně hřiště donutil brankáře Deana Hendersona k zákroku Raul Uche Rubio. Zasahovat musel i domácí brankář Danile Iversen po střele Diedricka-Robertse z úhlu. Za zmínku stojí i střela Joshe Harropa, ačkoliv nebyla přesná. Zhruba po půl hodině musel ze hřiště kvůli menšímu zranění Boonen, kterého nahradil Luca Ercolani. V závěru prvního poločasu ještě nejprve nad pálil Matty Willock, za domácí pak pokoušel štěstí Uche, ale také neúspěšně.

V úvodu druhého poločasu to byl opět Uche, který donutil Hendersona k dalšímu dobrému zákroku. Posléze musel ze hřiště Willock, kterého nahradil Faustin Makela, pro kterého to byla rovněž premiéra v dresu U23. Blízko vstřelení branky byl Scott McTominay, kterého dobře uvolnil Harrop, a stejně tak domácí Leicester. Střela Kiernana Dewsbury-Halla však byla ztečována mimo hostující branku a z následného rohového kopu hlavičkoval nebezpečně Elliott Moore. Vše vyřešil následným odkopem z brankové čáry Demetri Mitchell. Dvakrát po sobě neuspěl ani polský záložník Bartosz Kapustka. V závěru utkání si ještě Iversen poradil se střelou Scotta z dálky a proti střele Makely nemusel vůbec zasahovat. Zápas skončil bezbrankovou remízou.