Review: Sunderland – Manchester United

25

Posledný tím tabuľky hostil v 32. kole Premier League na svojom ihrisku Manchester United. Zápas sa odohrával v réžii United a skončil sa výhrou hostí v pomere 0:3.

Sunderland na čele s Davidom Moyesom je v nezávidenia hodnej situácii, pretože sú na úplnom konci tabuľky a na záchranu im chýba až 10 bodov. Navyše najlepší strelec a jediný ťahúň Defoe nestrelil gól proti Manchestru United už 6 zápasov. Diablom do kariet nahrával aj fakt, že David Moyes proti Josemu Mourinhovi nevyhral v jeho kariére ani raz.

Listina zranených sa rozšírila o Younga, ktorý spolu s Rooneym, Smallingom, Matom a Jonesom neboli k dispozícii.

Všetci naši rivali na čele tabuľky okrem Arsenalu si svoje zápasy odohrali o deň skôr a podľa očakávaní ich vyhrali, takže prípadná strata bodov by ešte prehĺbila bodovú stratu na 4. miesto.

Manchester United v bielo modrej kombinácii začal od začiatku vyvíjať tlak na súpera. Už v druhej minúte vyskúšal Pickforda v bráne domácich Lingard, ktorý v týždni podpísal novú zmluvu. V 15. minúte dostal žltú kartu Luke Shaw. V 20. minúte kopali domáci priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, ale Romero si s pokusom poradil. V prvých 25tich minútach mali Diabli rozhodne na vrch, čomu nasvedčovala aj štatistika, no skóre bolo stále bezgólové. V 29. minúte vyslal opäť projektil Lingard, ktorý brankár domácich vyrazil len na roh. Z následného tlaku ťažil v 30. minúte Ibrahimovič, ktorý si fantasticky spravil priestor a vyslal pozemnú strelu k žrdi, ktorá znamenala gól na 0:1. V 35. minúte po peknej kombinačnej akcii zakončoval Fellaini, ale kapitán nedokázal pretlačiť loptu do siete. V 40. minúte sa dostali do šance aj domáci, konkrétne Anichebe mal na kopačke vyrovnanie, ale skvelý Romero bol na mieste. V 43. bol faulovaný Herrera na polovici ihriska Larssonom. Rozhodca tento zákrok posúdil veľmi prísne a vytiahol červenú kartu. Po tomto verdikte sa polčas už iba dohrával a hráči tak odchádzali do šatní za stavu 0:1.

Hneď v prvej minúte druhého polčasu sa do útoku vydal Henrikh Mkhitaryan, ktorý zakončoval ľavačkou zvnútra 16tky. Jeho strela zapadla do dolného rohu Pickfordovej bránky a poslal tak United do vedenia 0:2. Druhý gól znamenal pochovanie všetkých nádejí Čiernych mačiek na zisk bodov v boji o záchranu. V 58. minúte bolo opäť dusno v 16tke Sunderlandu a domáci mali problém loptu odkopnúť do bezpečia, ale nakoniec sa im to podarilo a Ibrahimovič si tak nepripísal druhý gól. V 60. minúte sa ocitol Pogba v dobrej streleckej príležitosti, keď mu loptu predlžoval Ibrahimovič, ale Francúzov volej skončil nad bránou. Po hodine hry tiež došlo k prvému striedaniu a Mourinho sa rozhodol do hry poslať Blinda, ktorý vystriedal Shawa. Vzápätí dostal Lingard žltú kartu a bol takisto stiahnutý z ihriska a na jeho miesto sa postavil Rashford. Hostia sa dostávali do snubných útokov, keď niekedy šli aj do prečíslenia, ale vďaka nepresnosti sa ani jeden takýto výlet neskončil gólom. V 78. minúte Mourinho siahol aj po treťom striedaní, keď Mkhitaryana vystriedal Martial. Anthony sa dostal ihneď do šance a snažil sa lobnúť Pickforda. Súper hral v 10tich, zápas bol prakticky rozhodnutý a zápas sa už len tak dohrával. V 84. minúte to skúšal Pogba z priameho kopu, ale jeho pokusu chýbal minimálne meter. V 90. minúte sa konečne dočkal Rashford a zavŕšil tak víťazstvo United na 0:3. Do akcie sa zapojili dvaja ťahúni Pogba a Ibrahimovič, keď si druhý spomínaný pripísal asistenciu. O minútu na to čelil ešte Ibrahimovič zoči voči Pickfordovi, ale skóre sa mu už nepodarilo navýšiť a tak sa zápas skončil rozdielom triedy 0:3.

Manchester United si splnil svoju povinnosť a vyhral proti Sunderlandu na ich pôde. Zápas bol značne ovplyvnený červenou kartou ku koncu prvého polčasu, ktorá zobrala Čiernym mačkám nádej na úspech. Naopak United išli od prvej minúty jasne za víťazstvom a tri vstrelené góly sú toho jasným dôkazom. Tešiť takisto môže čisté konto Romera, ktorý takisto podržal. Presadil sa aj Marcus Rashford, ktorý na gól v Premier League čakal dlho. Zápas teda dopadol podľa očakávaní a Diabli sú tak stále v boji o TOP4.