Mourinho po výhre nad Sunderlandom

8

José Mourinho bol po zápase so Sunderlandom spokojný s dominantným výkonom Manchestru United, ktorý si zabezpečil výhru 0-3 vďaka gólom Ibrahimoviča, Mkhitaryana a Rashforda.

Dobrá výhra proti smutnému tímu

Je to dobrý výsledok. Odolali sme nepriaznivým výsledkom Liverpoolu a Manchestru City, kvôli ktorým to bolo dnes hop alebo trop. Ale podarilo sa nám to. Získali sme tri body po solídnom výkone. Bolo to proti tímu, ktorý je na dne. Ak dokážete dať prvý gól proti takémuto smutnému tímu, tak je pre nich ťažké na to zareagovať. Okolo takého tímu môžete cítiť tú negatívnu atmosféru. To sa deje, keď je tím blízko zostupu. Začali sme dobre. Nebol to ten najagresívnejší a najintenzívnejší výkon, ale hru sme mali pohodlne pod kontrolou. Keď sa vám podarí dať gól, tak hráte proti smutnému tímu. Ak dokážete skórovať ako prvý, tak v takýchto prípadoch je väčšinou po zápase. Keď sa nám podarilo dať ešte druhý gól a oni prišli o hráča, tak to už bol pohodlný zápas. Nebol to perfektný výkon, ale bol pohodlný.

Luke Shaw

Shawa som vystriedal kvôli tomu, že mal žltú kartu a ľudia v hľadisku naňho tlačili. Bolo dobré, že sme ho pred tým ochránili, ale určite mu pomohlo, že odohral hodinu, predviedol dobrý výkon a nespravil žiadne chyby. Takže ma potešil.

Zlatanov gól bol dôležitý

Kým to bolo 0-0, tak to bol otvorený zápas. Kontrolovali sme hru a nič nám nehrozilo. Hrali sme kompaktne. Potrebujete takýchto hráčov, aby to zlomili. Každý tím má takých hráčov. Zlatanovi sa to podarilo. Bol to dôležitý gól a túto sezónu ich má na konte už celkom pekný počet. [28 vo všetkých súťažiach pozn.red.] Cítili sme, že zápas máme vo vrecku. Mali sme pekné počasie a zápas sa hral v pomalšom tempe.

Červená karta nie je vždy pomoc

Keď hrá tím s desiatimi hráčmi a vyhráva, tak sa dokážu zomknúť a hrať defenzívne, zaparkovať autobus a brániť. Keď majú o jedného hráča menej a prehrávajú, tak sa snažia útočiť a tým pádom otvárajú priestor a väčšinou dokážete v tomto prípade vyhrať.

Druhý gól bol načasovaný perfektne

Hráčom som povedal, že v druhom polčase musíme ukončiť tento zápas. Hru sme síce kontrolovali, ale druhý gól sme potrebovali, aby sme nášho súpera psychicky položili. Ale neočakával som, že to bude už v prvej minúte. Myslel som si, že to bude po nejakej pasáži, kedy by sme dostali súpera pod tlak našim útočným futbalom. Ale začal druhý polčas, dali sme gól a bolo po zápase.

Predchádzajúci článokHodnocení: Sunderland – Manchester United
Ďalší článokZlatan: Narodil jsem se starý a zemřu mlád