Hodnocení: Sunderland – Manchester United

29

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase se Sunderlandem.

Sergio Romero

Sergio Romero – Domácí ho dnes moc neprověřili. Jen jednou musel opravdu zasáhnout, a to při zakončení Anichebeho. V ostatních situacích si také vedl dobře a až na jedno zaváhání, kdy se při výběhu nedohodl s Baillym, odchytal pohodový zápas. 7/10

Matteo Darmian

Matteo Darmian – V obraně chybu neudělal. Směrem do ofenzívy jsem u něj zaznamenal jediný pěkný moment a to těsně po začátku druhého poločasu, kdy si pustil míč a po lajně oběhl Anichebeho. Zkrátka chybu neudělal, odehrál si svoje, ale na základ v United je to pořád strašně málo. V závěru zápasu dostal žlutou kartu. 5,5/10

Eric Bailly

Eric Bailly – Odehrál dobrý zápas, ale měl tam nějaký ten moment, kdy zaváhal. Ten první a nejvážnější byl v prvním poločase, kdy se kolem něj obtočil Anichebe a jen Romerův výborný zákrok zabránil vyrovnání. Ve druhé půli tam měl se Sergiem ještě jedno nedorozumění a také menší ,,kiks‘‘, když jako poslední hráč málem přišel o míč. V ostatních momentech byl jistý a dobře spolupracoval s Rojem. 6/10

Marcos Rojo

Marcos Rojo – Byl lepší než Bailly. Působil jistě, vyhrával osobní souboje, obranu dirigoval a navázal tak na své dobré výkony z minulých zápasů. 7/10

Luke SHaw

Luke Shaw – Dnes konečně dostal šanci v základní sestavě a vedl si dobře. Snažil se podporovat ofenzívu a po jednom z jeho centrů mohla padnout branka, když se od zakončení dostal Fellaini. V obraně chybu neudělal. Měl tam asi dvě situace, kdy si mohl míč zpracovat, ale místo toho jej odehrál trošku zbytečně z první. To přikládám nerozehranosti a hlavně snaze neudělat chybu, která na něm byla vidět. Slušný výkon. Byl střídán v 61. minutě. 6,5/10

Ander Herrera

Ander Herrera – Ander byl opět velmi aktivní. Běhal, napadal, zapojoval se do kombinace a dvakrát se pokusil o zakončení, které mu ale ani jednou nevyšlo. Podobně jako Fellaini, odehrál si svoje, ale nic speciálního nepřidal, kromě toho lepšího pohybu. I od něj čekám trochu více, obzvlášť pokud nemá tak defenzivní roli jako v jiných zápasech. 5,5/10

Marouane Fellaini

Marouane Fellaini © – Dnes nastoupil s kapitánskou páskou. Podal nevýrazný výkon. Měl tam dobré momenty, ale i špatné. Vyhrané souboje, ale i prohrané. Pomáhal defenzívě a chybu neudělal. Nic navrch nepřidal a co se týče kombinace, tak jen posouval míče na nejbližšího hráče. Jednou se dostal do zakončení, ale nedokázal míč protlačit do brány. Ve druhé půli dostal žlutou kartu. 5/10

Paul Pogba

Paul Pogba– Velké zklamání. Ze všech třech středových záložníků byl právě on tím nejofenzivnějším. První poločas jen posouval míče a jeho pohyb taky nebyl zrovna nejlepší. Ve druhé půli se už dostával k zajímavějším situacím, ale většinu vyřešil špatně. Nečekám od něj každý zápas gol nebo asistenci, ale tohle, co předvedl bylo opravdu málo. 5/10

Jesse Lingard

Jesse Lingard – Začal na pravém křídle, ale většinou, tak jak je jeho zvykem, jsme ho viděli ve středu hřiště. Nejlepší hráč prvního poločasu. Měl nejlepší pohyb, dobře si hledal prostor mezi zálohou a obranou soupeře, kde přebíral míče a vyrážel s ním vstříc bráně domácích. Jednou se pěkně uvolnil mezi dvěma protihráči a dobře zakončil, ale jeho střelu Pickford vyrazil. Ve druhé půli už nebyl tak vidět, ale aktivní byl pořád. Občas si v kombinaci se spoluhráči neporozuměl, ale celkově podal opět dobrý výkon a patřil k tomu lepšímu. Dostal žlutou kartu. Byl střídán v 64. minutě. 6/10

Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Ibrahimovic – V prvním poločase měl jen dva dobré momenty. První byl vstřelený gol, kdy se uvolnil na hranici vápna a zakroutil míč ke vzdálenější tyči. Ten druhý byla přihrávka za obranu na Shawa, po jehož centru se dostal do zakončení Fella. To byli jeho jediné dobré momenty v prvním poločase. Jinak si v kombinaci se spoluhráči nerozuměl a pár míčů lacino ztratil. Druhá půle už v jeho podání byla lepší. I tak mu v některých slibných momentech chyběla větší přesnost. Nakonec si v závěru připsal i asistenci, když přihrál do běhu Rashfordovi a ten vstřelil poslední branku zápasu. Herně nic moc, ale i tak má za dnešek 1+1 a pro soupeře byl právě on tím nejnebezpečnějším hráčem. 7/10 MOTM

Henrikh Mkhitaryan

Henrikh Mkhitaryan – V poločase byl na střídání. Hrál podobně jako Lingard, hledal si volný prostor pro přijetí přihrávky. Každý míč ale jen posunul nejblíže stojícímu hráči. Když už se dostal do dobré situace, zvolil nejhorší možné řešení. Opět měl problémy v soubojích. Na začátku druhé půle ovšem ustál osobní souboj s Cattermolem a levačkou vstřelil druhou branku zápasu. To mu pomohlo a v dalších momentech si vedl lépe. I tak, nebýt vstřelené branky, označil bych ho za nejhoršího hráče zápasu. Byl střídán v 78. minutě 6/10

Daley Blind

Daley Blind – Nahradil Shawa v 61. minutě a podal slušný výkon. Chybu neudělal a jednou poslal pěkný pas za obranu na Martiala. 6/10

Marcus Rashford

Marcus Rashford – Nahradil Lingarda v 64. minutě. Nedařilo se mu a nebyl tak velkým oživením, jako v jiných zápasech, kdy také přišel na hřiště z lavičky. I mu, tak jako ostatním ofenzivním hráčům, chyběla ve finální fázi větší přesnost. Nakonec v závěru zápasu po kombinaci se Zlatanem vstřelil třetí branku zápasu. 6/10

Anthony Martial – Nahradil Mickyho v 78. minutě a hned jeho první dotyk s míčem znamenal ohrožení domácí brány. Dobře si naběhl na Blindův pas za obranu a lobem zkoušel překonat Pickforda, který ho ale vychytal. Působil živěji než Rashford, ale kanadský bod si i přes svou snahu nakonec nepřipsal. Dostal přísnou žlutou kartu po ,,faulu‘‘ na Pickforda. 5/10

Týmový výkon: I přes tři vstřelené branky to nebyl vůbec dobrý výkon. První půle byla hrozně slabá a jen díky jednomu pěknému momentu v ofenzívě(Ibrův gol) a v obraně(Romerův zákrok) byl poločasový stav 1:0. Na začátku druhé půle nám pomohla brzká branka po individuální akci Mickyho a od té doby se už zápas jen dohrával. Bohužel, místo toho abychom vstřelili více branek, když jsme navíc celý druhý poločas hráli proti deseti, jsme spoustu akcí a brejků zadrbali a i přes konečné skore 3:0 náš výkon nebyl dobrý. Na Sunderland to možná stačilo, ale na lepšího soupeře určitě ne. Chyběl nám vetší pohyb, kvalita ve finální fázi a hlavně nějaká smysluplná hra od středních záložníků. V obraně až na výjimky ok, v útoku chyběla větší přesnost ve finální fázi a od některých lepší pohyb, ale celkově mě nejvíce zklamali střední záložníci. Ti kromě posouvání míčů na nejbližšího spoluhráče nepředvedli nic navíc a mají tak největší podíl na našem slabém herním projevu. Jediný slušný míč za obranu jsem viděl od Ibry na Shawa v první půli a od Blinda na Martiala v tom druhém. Od středních záložníků jsem něco takového vůbec nezaznamenal. Dali jsme tři branky proti poslednímu týmu tabulky, který hrál poločas v deseti, a to je tak vše. 5/10

Predchádzajúci článokReview: Sunderland – Manchester United
Ďalší článokMourinho po výhre nad Sunderlandom
jujinek77
Pracuji jako operátor CNC stroje a Manchesteru United jsem začal fandit kvůli vysoké výhře nad AS Řím 7:1. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat zápasy United a úplně jsem si klub zamiloval. Mezi mé nejoblíbenější hráče klubu patří Ferdinand, Scholes, Carrick a Ronaldo. A samozřejmě Fergie, to je pro mě boss, leader, winner!